ŘEZNOVICE - DOLNÍ LOUČKY 2:4 (0:3), 21. 4. 2012

21. 4. 2012

Naše branky: vlastní 0:1, Jaroslav Melichar 0:2, Jan Borkovec 0:3, Jaroslav Melichar 1:4

Sestava: Aleš Weinfurter - Jaroslav Němec, Michal Kroupa, Václav Burian (Tomáš Černý), Martin Špicl - Miloš Zedník, Martin Mašek, Petr Záluský (Jan Jaroš), Jiří Mašek - Jaroslav Melichar, Jan Borkovec

ŽK: Martin Mašek

V sobotu nás čekalo velmi obtížné utkání. Počáteční problémy se sestavou se nějak vyřešily, ale bez Martina Plachkého a Jana Maška nebylo jednoduché základní rébus vymyslet. Utkání začalo, domácí se vrhli do útoku, který přerušil Jaroslav Němec, poslal dlouhý křižný pas na Jaroslava Melichara, ten upaloval sám na brankáře, v poslední chvíli mu však skluzem zblokoval míč obránce a tento lapil brankář. Poté se však stalo něco, co se jen tak nevidí. Brankář Řeznovic chtěl hodit míč spoluhráči, ale hodil si jej do vlasní sítě - 0:1. Prakticky hned z dalšího protiútoku vyslal další pas jako přes kopírák Jaroslav Němec a Jaroslav Melichar tentokráte před brankářem nezaváhal a křižnou ránou jej překonal - 0:2. Řeznovice se osmělily a výsledkem byla nebezpečná hlavička Tomáše Bukače a za chvíli rána těsně nad v podání stejného hráče. Do další brejkové situace vyslal Martin Mašek Jana Borkovce, ten vypíchl míč padajícímu domácímu brankáři a z obrovského úhlu následně míč poslal do sítě domácích potřetí - 0:3. Těsně před koncem první půle se dostali domácí do snad největší šance, ale Tomáš Bukač podél padajícího Aleše Weinfurtera branku naštěstí netrefil. A když v závěru první půle skončila střela Martina Maška z trestného kopu vedle, šli jsme do kabin za uspokojivého vedení.

Ve druhém poločase převzali taktovku utkání domácí s cílem něco s téměř rozhodnutým utkáním udělat. Hrálo se především na naší polovině, ale Řeznovice jsme do zakončení nepouštěli. Asi po 15-ti minutách však domácím vyšla parádně kombinační akce a krásnou křižnou ránou z voleje dokázali snížit - 1:3. Pár minut na to chytil Aleš Weinfurter omylem malou domů a Řeznovice zahrávaly nepřímý kop asi 10 metrů před naší svatyní. Ten dokázal ale zlikvidovat skvěle Martin Špicl a míč skončil v zámezí. Konečně jsme zlomili tlak domácích a po přihrávce od Jaroslava Melichara se dostal sám před brankáře Martin Mašek, ale smolně jen přestřelil. Následně parádně pálil Jan Borkovec, ale opět míč skončil nad brankou domácích. Řeznovice opět vyvinuly tlak, ale výsledkem bylo jen několik nepřesných střel a závarů před naší brankou. Poté vysunul Jan Borkovec Miloše Zedníka, ale ten v dobré pozici domácího gólmana neprostřelil. A tak musel zaúřadovat opět bomber Jaroslav Melichar, toho vysunul Jan Borkovec a první jmenovaný křižnou ránou zvyšoval naše vedení - 1:4. V poslední minutě se Řeznovice dostaly k trestnému kopu asi 20 metrů od naší branky a jejich obránce vymetl levou pavučinu naší branky - výstavní to rána - 2:4. To bylo vše. Nutno uznat, že utkání by slušela asi více remíza, ale i když jsme nezahráli kdovíjak fotbalově, tak rozhodně účelně a dobrý vstup do utkání jsme si zkušeně pohlídali.