ŘÍČANY - DOLNÍ LOUČKY 3:0 (1:0), 28. 3. 2010

28. 3. 2010

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Válek, Martin Plachký, Michal Kroupa, Václav Burian - Jiří Had, Jan Mašek, Václav Seyfert, Jaroslav Melichar - Stanislav Halas, Jan Veselý (Jaroslav Brabec)

ŽK: Stanislav Halas

Dne 28. 3. 2010 nastoupil náš tým k prvnímu mistrovskému utkání jarní části sezóny. Hned na úvod nás na svém hřišti přivítal lídr naší soutěže tým Říčanů. Po docela zásadních personálních změnách a v důsledku zranění a onemocnění jsme byli nuceni nastoupit v dosti kombinované sestavě. Přesto jsem chtěli utkání odehrát se ctí a favorita utkání trochu potrápit.

Domácí se však hned po úvodním hvizdu do nás zakousli a půjčili nám míč jen sporadicky, přesto se k ohrožení naší brány prozatím nedostali. Ve 13. minutě zahrávali domácí sporný rohový kop, který však perfektně rozehráli na přední tyč, kde našeho brankáře předskočil domácí kanonýr - 1:0. Ve 25. minutě se domácí dostali k dalšímu ohrožení naší brány, kdy na odražený míč z rohového kopu si naběhl domácí hráč, ale orazítkoval jen tyč. Poté jsem se již pomalinku začali dostávat do hry a občas jsme se již dostali k nějaké kombinaci. Ve 40. minutě nás podržel náš brankář, když vychytal domácího útočníka, jenž se na něho řítil osamocen. Do kabin se však mohlo jít za nerozhodného stavu, když na rychle rozehraný trestný kop si naběhl Jan Veselý, ve velkém vápně se krásně zbavil obránce, ale místo střely volil přihrávku, která zůstala bez adresáta.

Druhý poločas pokračoval ve stejné režii jako ten první. Domácí kontrolovali hru a my jsme se jen sporadicky dostali k ohrožení soupeřovy branky. V 65. minutě se po zaváhání našeho brankáře dostal k míči na hranici velkého vápna soupeř a propáli vše co mu stálo v cestě - 2:0. V 82. minutě jsme se dostali k vážnějšímu ohrožení domácí branky, když po pravé straně krásně protáhl míč Václav Seyfert, ale zakončil vedle domácí svatyně. Tým Říčan zaokrouhlil svoje skóre v 85. minutě. Na naší levé straně se uvolnil křídelní útočník domácích a vyslal před bránu přízemní centr, který po zaváhání Jaroslava Válka doklepl do prázdné brány domácí hráč - 3:0.

Sumasumárum: Z dnešního utkání asi nikdo neočekával zisk tří bodů pro náš tým, přesto jsme nesložili zbraně a utkání jsme odmakali, což je pozitivum. Přesto však nad naším výkonem visí varovný prst, pokud se chceme v tabulce pohybovat v klidných vodách ...