ŘÍČANY B - DOLNÍ LOUČKY 1:0 (1:0), 13. 4. 2008

13. 4. 2008

neděli, 13. 4. 2008 náš tým mužů vstoupil do jarní části sezóny 2007/08. Zajížděli jsme na horkou půdu týmu Říčany „B“ a i když jsme věděli, že to bude převelice těžké utkání, přijeli jsme si pro všechny tři body.

Do utkání jsme také vstoupili s velkou aktivitou a domácí dostali v úvodních minutách pod tlak, výsledkem byla série rohových kopů, které bohužel zůstaly nevyužity. Osud utkání se lámal již v samotném úvodu. V 5. minutě domácí útočník nastřelil ruku našeho kapitána Martina Špicla a ten dostal velmi přísnou žlutou kartu. V 10. minutě po rohovém kopu Michala Stratila hlavičkoval Martin Mašek jen těsně Obrazeknad domácí branku. Ve 13. minutě vyslali pozdrav na naši branku také domácí hráči, ale střela z 25-ti metrů skončila nad naší brankou. V 15. minutě ztratil na půlící čáře míč Jaroslav Němec a pronikajícího domácího útočníka nevybíravě skosil Martin Špicl a dostal spravedlivě druhou žlutou kartu a následně červenou! Bohužel tento okamžik naprosto zlomil utkání a naši hráči se dobrých 20 minut otřepávali z tohoto šoku. Ve 20. minutě jsme to však mohli být my, kdo se dostane do vedení, ale bohužel Jaroslav Němec svoje vybídnutí nevyslyšel a míč promáchl. Ve 30. minutě bylo zle. Nejdříve si Říčanský záložník přehodil Patrika Křenka a poté vyslal první velké varování těsně mimo naše tyče. O minutu později jsme však již prohrávali. Lukáš Panovský se v našem obranném pásmu nechal ležérně obehrát, Karel Mičánek v brance zaspal, následnou střelu Obrazekjen reflexivně vyrazil za sebe a důrazný domácí útočník poklidil míč nadvakrát do naší svatyně i s Lukášem Panovským. Zákrok sice silně zaváněl útočným faulem, ale rozhodčí branku uznal – 1:0. Ve 37. minutě mohli domácí svůj náskok pojistit. Jejich útočník obehrál u rohového praporku Patrika Křenka, poté poslal před naši branku centr, který promáchl Martin Mašek, ale útočník Říčan naštěstí z malého vápna přestřelil. Ve 43. minutě jsme vyvinuli velký tlak. Lukáš Panovský z půlící čáry poslal nadýchaný míč do vápna, našel přesně hlavu Jaroslava Němce, ale domácí brankář bravurně míč vytáhl a následný centr Jiřího Hada nezužitkoval ani Marek Lipovský, jehož hlava skončila těsně nad domácí brankou. V poslední minutě první půle nevyužil krásný centr ani Martin Mašek, jehož hlavička skončila těsně mimo.

ObrazekDo druhé půle jsme posílili ofenzívu, Marka Lipovského nahradil Martin Plachký a Jaroslava Válka Jaroslav Brabec. Ve 48. minutě vyslal Martin Mašek do úniku Jiřího Hada a toho zastavil v samostatném úniku těsně před velkým vápnem nevybíravě domácí kapitán. Za svůj zákrok obdržel pouze žlutou kartu. V 51. minutě naši útočníci nastřelili ve vápně ruku domácího obránce, ale bohužel píšťalka rozhodčího zůstala němá. Akci ukončil střelou těsně vedle pravé tyče Martin Plachký. O dvě minutě později jsme se hnali do další šance, Jiří Had vybojoval míč, našel před vápnem Lukáše Panovského, ale ten vypálil pouze do náruče domácího brankáře. V 56. minutě po dalším závaru před domácí brankou zakončoval Jaroslav Němec, ale jeho střelu bohužel zastavilo břevno. V 59. Obrazekminutě měli Říčany asi jedinou výraznější šanci druhého poločasu, když jejich důrazný útočník předčil Michala Kroupu, ale jeho střelu bez problémů vykryl Karel Mičánek. O minutu později vypálil zpoza vápna Martin Mašek, ale jeho střelu reflexivně vykopl rozštěpem domácí brankář, následná střela Jiřího Hada skončila těsně mimo tyče. O tři minuty později utekl po pravé straně opět Jiří Had, narazil si míč s Martinem Plachkým, poté ho vrátil na Jaroslava Němce, který poslal do pokutového území krásný centr. Hlava Martina Maška ale bohužel minula cíl. V 70. minutě jsme rozehrávali postupně 5 rohových kopů, které obránci odehráli do zámezí, vždy chyběl jen krůček. V 80. minutě pronikal po pravé straně Martin Plachký, vyslal před branku krásný křižný přízemní pas, ale před zakončujícím Michalem Stratilem bohužel zasáhl domácí brankář. Posledních 10 minut bylo Obrazekponěkud nervózních, domácí zabetonovali svoje vápno a často dosti nevybíravě faulovali, bohužel do konce utkání se již nic závažného nestalo, takže jsme první jarní utkání prohráli 0:1.

Sumasumárum: Poměrně kvalitní utkánínaší strany totálně zlomil netakticky faulující kapitán Martin Špicl a tím také 100% ovlivnil následný průběh utkání. Bohužel se tým následných 30 minutvyloučení otřepával a dostal lacinou branku. Druhý poločas jsme až na výjímky domácí téměř nepouštěli na naši polovinu a dřeli, stříleli a měli šance. Bohužel dnes k nám přes všechno nebyla štěstěna nakloněna, takže se ze 3 bodů radují domácí. Faktem je, že minimálně remíza by v dnešním duelu byla spravedlivá. Bohužel, hraje se na branky.