STŘELICE - DOLNÍ LOUČKY 4:3 (2:1), 23. 5. 2010

23. 5. 2010

Naše branky: Stanislav Jaroš 0:1, Jan Mašek 4:2, Jan Lukas 4:3

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Brabec, Michal Kroupa, Martin Špicl, Václav Burian - Jaroslav Válek, Václav Seyfert, Martin Plachký, Jan Mašek - Stanislav Jaroš (Jan Lukas), Vratislav Kostelan

ŽK: Vratislav Kostelan

Dne 23. 5. 2010 jsme zajížděli na hřiště Střelic. Tento tým byl před tímto kolem o jednu příčku pod námi, a proto jsme chtěli jednoznačně bodovat, abychom si udrželi šestou příčku v průběžné tabulce soutěže. Bohužel tyto plány vzali za své již před začátkem utkání, když z nejrůznějších důvodů absentovali čtyři hráči základní sestavy. Přesto pro nás začalo utkání na promáčeném terénu dobře. Již ve 3. minutě se na hranici 20 metrů uvolnil Václav Seyfert a pokusil se o zakončení, bohužel jeho střela šla nad bránu soupeře. O několik minut později zahrozili i domácí, když se do zakončení dostal domácí útočník, ale náš brankář jeho střelu kryl. V 10. minutě jsme se dostali do vyložené šance, když centr z kraje hřiště sklepl hlavou Vratislav Kostelan na nohu Jaroslava Válka, tento však svou slabou střelou nechal vyniknout domácího brankáře. O tři minuty později zakončoval hlavou centr z kraje hřiště domácí hráč, ale jen nepřesně do boční sítě naší branky. V 17. minutě však již udeřilo. Jaroslav Brabec vysunul přesnou přihrávkou mezi obránce Stanislava Jaroše, který si míč potáhl a potom nekompromisně prostřelil brankáře domácích, 0:1. V dalším průběhu hry se dvakrát do zakončení dostal Vratislav Kostelan, jenž svoje technické střely směřoval k tyči domácí branky, pozorný domácí brankář je však dokázal vytěsnit mimo bránu. Ve 30. minutě zahrávali domácí trestný kop, který náš brankář dokázal jen vyrazit před sebe a dobíhající domácí hráč již neměl problém se zakončením do prázdné branky, 1:1. Už se zdálo, že se první poločas dohraje za nerozhodného stavu, ale domácí ještě dokázali jít do vedení. Ve 42. minutě se domácí útočník dokázal v našem velkém vápně zbavit dvou našich obránců a „životní“ technickou střelou vymetl pavučiny v šibenici naší svatyně, 2:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem vyrovnat stav utkání a vybojovat minimálně bod. Bohužel už po pěti minutách druhého poločasu vzaly naše plány za své. Ve 47. minutě se po chybě na půlce hřiště dostali do přečíslení domácí hráči a po několika přihrávkách na hranici naší šestnáctky se dostal k zakončení domácí hráč, který nasadil housle našemu brankáři, 3:1. Za další čtyři minuty se po několika odrazech dostal šťastně ke střele domácí hráč, který svoji příležitost dokázal využít, 4:1. Tato pětiminutovka nás vyloženě zaskočila a domácí nás začali výrazně přehrávat. Z této letargie nás dostala až 71. minutě šance Stanislava Jaroše, ke kterému se dostal míč po přihrávce Martina Plachkého. Bohužel prvně jmenovaný si míč posunul na dlouhou nohu a při následném souboji s brankářem domácích se jen zranil, bez gólového efektu. V 73. minutě však již bylo veseleji když putoval míč od Jaroslava Válka na Václava Seyferta, který vybídl ke skórování Jana Maška a ten svoji šanci dokázal proměnit, 4:2. Po této brance byl na hřišti už jen náš tým a soupeře jsme dostali pod drtivý tlak ala „ruský hokejový tým“. V 81. minutě dobíhal odraženou střelu Jaroslav Válek, svoji dorážku však nedokázal nasměřovat do branky domácích, naštěstí jeho špatně mířenou střelu usměrnil do branky domácích Jan Lukas, 4:3. V 85. minutě se do brankové šance řítil Václav Seyfert, který si dal míč na delší nohu a podstoupil souboj s domácím brankářem, po kterém se dal pískat pokutový kop. Jakmile udeřila 90. minuta odpískal rozhodčí konec utkání, i když bylo v průběhu hry několik přerušení v důsledku ošetření a střídání.

Sumasumárum: Body ze Střelic jsme bohužel nedovezli, především díky nezvládnuté první pětiminutovce v druhém poločase v průběhu které jsme inkasovali dvě branky. Pozitivem je, že jsme dokázali bojovat až do konce utkání a bodík nakonec nebyl tak daleko. Musím zde poděkovat hráčům, kteří během jarní části sezony již v našem týmu nenastupovali, ale z důvodu dnešních absencí nám dokázali pomoci.