TROUBSKO - DOLNÍ LOUČKY 1:2 (0:1), 8. 5. 2013

8. 5. 2013

Naše branky: Jan Mašek 0:1, Jaroslav Melichar 0:2

Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Mašek, Václav Burian, Martin Plachký, Martin Špicl - Václav Seyfert (Miloš Zedník), Martin Mašek, Michal Kroupa, Jiří Mašek - Jaroslav Melichar, Jan Kožina (Lukáš Veselý)

ŽK: Jan Mašek, Václav Seyfert

K dalšímu veledůležitému utkání jsme zajížděli na horkou půdu týmu Troubska. A od prvních minut jsme převzali taktovku utkání. Hráli jsme lépe, lépe jsme kombinovali, ale do šancí nás domácí příliš nepouštěli. Ve 25. minutě pak přihrál Michal Kroupa Janu Maškovi, ten obešel hned 3 protihráče a tvrdou přízemní střelou překonal domácího gólmana - 0:1. Ve 35. minutě se dostal do velkého vápna domácích Jaroslav Melichar, byl faulován, ale přihrál ještě Jiřímu Maškovi, jenž byl také zkosen ve velkém vápně, bohužel, penalta se nepískala. Ve 37. minutě napřáhl ze 25-ti metrů Martin Mašek, ale jeho rána razítkovala jen břevno. Ve 40. minutě utekl šikovný domácí útočník po levé straně, vnikl až do našeho vápna, kde křižně pálil těsně vedle, zákrok našeho brankářem zaváněl pokutovým kopem.

Ihned na začátku druhé půle vysunul do uličky Michal Kroupa Jaroslava Melichara, jenž levačkou procedil míč přes brankáře domácích podruhé do sítě - 0:2. V 55. minutě se opět dostal Jaroslav Melichar na dostřel domácího gólmana, ale ten jeho ránu vyrazil. Poté pronikal od půlky až do velkého vápna domácích Jan Mašek, bylo až neskutečné, kolik během tohoto sóla dostal kopančů a ve finále byl faulován ve vápně, penalta se ale opět nepískala. V 65. minutě měli domácí trestný kop z půlky, který šel až do našeho velkého vápna, Martin Špicl ve zpětném pohybu míč v poslední chvíli hlavou nadzvedl a míč skončil přesně v levém hormín růžku naší branky - 1:2. V 75. minutě předskočil ve vekém vápně soupeře Jaroslav Melichar brankáře a ten jej nekompromisně fauloval, ke zděšení všech, opět se nepískalo, když už ne toto, tak co je pak penalta ? Chvíli poté pálil křižně těsně vedle Jan Kožina, bohužel opět to brankou neskončilo. V 80. minutě pak pronikal po pravé straně Lukáš Veselý a skvělou ránou jen razítkoval spojnici branky Troubska. V 85. minutě parádně lapil ránu domácích ze 30-ti metrů Aleš Weinfurter a domácí ještě jednou následně pálili, ale tato střela minula naši svatyni. V 87. minutě vnikl do velkého vápna domácích Michal Kroupa, ale jeho zpětnou přihrávku jsme nedokázali využít. Poslední střelu vyslal těsně nad Martin Mašek pro průniku a následné přihrávce od Martina Špicla.

Utkání jsme tedy dovedli zcela zaslouženě do vítězného konce. Zápas jsme si kontrolovali a vezeme domů důležité 3 body. Nemůžu jen dodat, že rozhodčího, jenž dnešní utkání pískal jsem doposud nezažil. Takového "losera" jsem ještě neviděl. Nemám na mysli, že by nás nějak poškodil, ale připadal mi, jako by viděl dnes fotbal poprvé v životě.

1. Oslavany 17 12 2 3 47: 29 38   ( 14)

2. Mělčany 17 11 4 2 44: 25 37   ( 10)

3. Troubsko 17 9 4 4 36: 31 31   ( 4)

4. Zastávka B 17 9 3 5 30: 22 30   ( 3)

5. Dolní Loučky 15 8 3 4 30: 17 27   ( 3)

6. Drásov 17 7 2 8 23: 32 23   ( -4)

7. Lažánky 17 6 4 7 26: 24 22   ( -2)

8. Deblín 16 6 4 6 28: 28 22   ( -2)