TROUBSKO - DOLNÍ LOUČKY 0:3 (0:3), 8. 8. 2009

Naše branky: Stanislav Jaroš 0:1, Martin Špicl 0:2, Stanislav Jaroš 0:3

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Brabec (Jan Mašek), Michal Kroupa, Martin Špicl, Martin Plachký - Jaroslav Melichar, Ivan Miovský, Václav Seyfert, Martin Válek - Stanislav Jaroš (Jaroslav Němec), Václav Burian (Jiří Had)

ŽK: Ivan Miovský

Fotogalerie ze Sájových narozenin

sobotu, 8. 8. 2009 od 16,30 hod., sehráli naši muži první letošní mistrovské utkání na půdě nováčka soutěže – týmu Troubska. Věděli jsme, že to bude velmi nepříjemné utkání se soupeřem, kterého neznáme, ale přesto jsme byli odhodláni vstoupit do nové sezóny vítězně.

Ihned od prvních minut jsme dokazovali, kdo že dnes bude pánem na hřišti, hráli jsme zodpovědně, domácí jsme do ničeho nepouštěli a sami si vytvářeli brankové příležitosti. V 5. minutě šel do souboje s domácím brankářem nebojácně Václav Burian, ten jej „smetl“, ale odražený míč se dostal ke Stanislavu Jarošovi, který nekompromisně skóroval – 0:1. V 10. minutě zahrával trestný kop z poloviny hřiště Martin Špicl a jeho nákop na zadní tyč propadl skrz naše i domácí hráče a skončil v domácí svatyni podruhé – 0:2. Ve 25. minutě dával zprava křižný pas Jaroslav Brabec, domácí brankář míč vyrazil, ale nekompromisní Stanislav Jaroš z velkého čtverce vypálil a gólman míč dokázal vytěsnit jen na tyč, o níž se odrazil do branky – 0:3. Ve 30. minutě získal důrazný Václav Burian míč na rohu velkého vápna a vyslal nebezpečnou křižnou ránu, která ale bohužel skončila mimo tyče domácí branky. Ve 40. minutě vyslal po křídle Václav Seyfert Martina Válka, jenž zleva odcentroval, domácí obránce špatně odkopl míč a Václav Burian jej hlavičkoval těsně nad domácí branku. To bylo z prvního poločasu vše.

Ve druhé půli se jednoznačný průběh změnil a domácí vyrovnali hru, my jsme naopak hodně polevili a na hřišti to bylo hned vidět. Ve 49. minutě domácí poprvé zahrozili, když důrazný útočník zakončoval bodlem z velkého vápna vedle branky Lukáše Šperlína. V 50. minutě zatáhl míč po levé straně Václav Seyfert, centrem našel Stanislava Jaroše, ale jeho hlavička skončila nad domácí brankou. V 55. minutě zakončoval hned dvakrát v krátkém sledu Václav Seyfert, jeho pokusy však byly oba nepřesné. V 58. minutě Troubsko podniklo výpad po pravé straně, ale následný přízemní pas před naši branku skvěle přečetl Lukáš Šperlín. V 60. minutě získal míč Stanislav Jaroš, vysunul do uličky Jaroslava Melichara, který pálil ve skvělé pozici těsně vedle. V 68. minutě Troubsko dobře zakombinovalo a z levé strany centroval jejich záložník, Lukáš Šperlín jistil míč, jenž však skončil na pravé tyči naší branky a do odraženého míče se v jasné pozici opřel domácí útočník, do jeho střely se však položil Martin Špicl a zblokoval ji na roh. V 72. minutě vysunul Ivan Miovský do křídla Jiřího Hada, který pálil asi z 10-ti metrů, brankář jeho pokus však bravurně zlikvidoval. V 75. minutě zahrával rohový kop Ivan Miovský, Michal Kroupa šel do souboje s brankářem, ani jeden z nich však na míč nedosáhl, ten vracel do „ohně“ Václav Seyfert a na konci akce bylo nekompromisní zakončení a hlavička v síti v podání Martina Špicla. Rozhodčí však pískl údajný faul našeho kapitána Michala Kroupy na brankáře. V 77. minutě nám zvedl adrenalin Lukáš Šperlín, jenž si došel na penaltu pro lehký přízemní centr domácích, míč mu však vypadl trestuhodně z rukou a domácí útočník zakončoval do prázdné branky, míč mu však v poslední chvilce jeho střely vykopl skluzem Martin Špicl. V 80. minutě se na polovině hřiště skvěle uvolnil Jiří Had, zatáhl akci po pravé straně a perfektně centroval před branku, kde našel ve vyložené šanci Jaroslava Němce, který z malého vápna přestřelil. V 85. minutě zahrávali domácí rohový kop, jenž neudržel Lukáš Šperlín v rukou a hned z toho byla další nepříjemná šance domácích, kteří však ani nadvakrát míč do naší svatyně neprotlačili. V 89. minutě nakoplo Troubsko míč po pravé straně, jejich křídelník skvěle zatáhl míč, od rohového praporku přízemně centroval a na zadní tyči našel nabíhajícího spoluhráče, který v tisíciprocentní šanci nastřelil pouze břevno. Do konce utkání již se nic nestalo, takže konečný výsledek byl shodný jako ten poločasový.

Sumasumárum: Utkání s nepříjemným a pro nás neznámým soupeřem jsme zvládli a vezeme úvodní 3 body soutěže. První poločas jsme zvládli na jedničku a domácí jsme vůbec do ničeho nepustili, sami jsme naopak utkání rozhodli prakticky během první třetiny utkání. Ve druhé půli jsme však nepochopitelně polevili a umožnili tak Troubsku dostat se zpět do hry. I když jsme měli další příležitosti, nedokázali jsme je využít a naopak my jsme mohli nejednou inkasovat. Nakonec ale vše dobře dopadlo a utkání jsme vyhráli. Příští týden nás čeká jeden z favoritů soutěže – Říčany a proti nim budeme muset ještě přidat. SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉÉ !!!