VEVERSKÁ BÍTÝŠKA B - DOLNÍ LOUČKY 1:0 (0:0), 4. 10. 2008

4. 10. 2008

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Brabec (Jaroslav Válek), Míša Kulička, Martin Špicl, Patrik Křenek - Radek Vystrčil, Martin Plachký, Lukáš Panovský - Jiří Had (Petr Štulpa), Michal Stratil, Jaroslav Němec - další náhradníci - Lukáš Šperlín, Rostislav Beránek, Miloslav Jašek, Pavel Jašek

ŽK: Jaroslav Brabec

sobotu, 4. 10. 200815,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na hřišti posledního týmu soutěže – Veverské Bítýšky „B“. Chtěli jsme odčinit ztracené 3 body z minulého víkendu a spravit si reputaci. Jak že to dopadlo ?

Ihned od prvních minut byla aktivita více na našich kopačkách, ale zároveň jsme hodně chybovali, kazili velké množství přihrávek a chyběla nám finální přihrávka. Domácí jenom vyčkávali na naše chyby a spoléhali na brejkové situace. V prvních 10-ti minutách dvakrát zahrozili, avšak ani jednou nemusel Karel Mičánek Obrazekzasahovat. V 10. minutě vyslal Jaroslav Brabec do protiútoku Martina Špicla a ten napřáhl z 25-ti metrů, jeho pokus však konečky prstů vytěsnil na rohový kop skvělý domácí brankář. V 15. minutě vybojoval míč Martin Plachký, řítil se sám do obrany domácích, přes domácího stopera našel zcela volného Jaroslava Němce, který stál sám na velkém vápně, avšak míč špatně zpracoval a tak mu jej stačil ukopnout domácí obránce. Ve 20. minutě se po našem rohovém kopu dostal míč až k Radku Vystrčilovi, který z úhlu pálil, ale brankář domácího týmu byl opět pozorný a vyrazil na další roh. V průběhu dalších 5-ti minut měli domácí dvě šance, první z nich však výborně vyrazil Karel Mičánek, druhou zlikvidovala naše obrana. Ve 32. minutě jsme zahrávali rohový kop, přetažený míč se dostal až k Michalovi Stratilovi, který prošel mezi dvěma obránci a byl faulovánObrazekpíšťalka rozhodčího však zůstala němá. Ve 35. minutě jsme měli další velkou příležitosti, ale Michal Stratil místo finální přihrávky na zcela volného Martina Plachkého volil kličku navíc a o míč trestuhodně přišel. Ve 40. minutě si na velkém vápně Veverské Bítýšky narazili Martin Plachký Radkem Vystrčilem, ale ránu prvního jmenovaného reflexivně vyrazil domácí gólman.

Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že musíme více přidat na obrátkách a domácí zlomit brankami. Faktem je, že se naše hra zlepšila, ale stále to nebylo to pravé ořechové. Ve 47. minutě zahrozili domácí čerstvým útočníkem, který se po autovém vhazování obtočil okolo Patrika Křenka a pálil do boční sítě naší branky. V 55. minutě zahrával trestný kop těsně nad domácí branku Lukáš Panovský. V 60. minutě po úniku po levé straně centroval Jaroslav Němec, ale hlavička Radka ObrazekVystrčila postrádala razanci. V 70. minutě se začal lámat chleba. Nejdříve si špatně rozuměli naši obránci s Karlem Mičánkem, který po křiknutí „mám“ míč jen vykopl k protihráči, který však zbrkle vystřelil mimo tyče naší prázdné branky. Poté byl v souboji na domácí polovině u míče dříve Martin Špicl, kterého však skluzem nevybíravě fauloval domácí záložník, div mu nohu neurazil. Následovala červená karta a naše dvacetiminutová přesilovka. V 75. minutě však přišel trest, na velkém vápně se zjevil volný domácí záložník, vystřelil ze 20-ti metrů bodlem k tyči, míč sice neměl razanci, ale Karel Mičánek na něj nečekaně nedoskočil – 1:0. Ihned z rozehrávky jsme měli tutovou šanci vyrovnat, ale proniknuvší Jaroslav Brabec posunul míč na Martina Plachkého, ten uvolnil krásně Michala Stratila, ale ten sám před brankářem volil tvrdou ránu místo technické Obrazekk tyči a domácí brankář opět kryl. V 85. minutě vysunul Michal Stratil Martina Plachkého, ten si položil domácího brankáře, dal pod sebe a Lukáš Panovský pálil do prázdné branky, míč bohužel zázračně vykopl domácí obránce. V 87. minutě pak domácí mohli výsledek potvrdit, když po brejku nejdříve zaváhal s výběhem Karel Mičánek, poté se však vytáhl a jasnou tutovku domácímu útočníkovi nadvakrát zlikvidoval. I přes velkou snahu v posledních minutách jsme se už bohužel na nic nezmohli a tak nevezeme z Bítýšky ani bod.

Sumasumárum: Co k tomu říct ? Dnes to byl jednoznačně nejhorší výkon celého mužstva v letošní podzimní části sezóny. Domácí sice byli celé utkání horším týmem, ale my jsme hráli hodně špatně. Nehráli jsme vůbec svoji hru a chyběla především finální přihrávka a myšlenka. Hrálo se jaksi bez chuti. Bohužel Obrazekdomácí tým hrál pouze na brejky z nichž jeden dokázal přetavit ve vítěznou branku, což byl trest za naši pasivitu. Nezbývá nic, než na toto utkání rychle zapomenout a dobře se připravit na další těžké utkání proti Veverským Knínicím.