VEVERSKÉ KNÍNICE - DOLNÍ LOUČKY 2:3 (1:2), 2. 6. 2013

2. 6. 2013

Naše branky: Jaroslav Melichar 1:1, Michal Kroupa 1:2, Jaroslav Melichar 2:3

Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Mašek, Václav Burian, Martin Plachký, Martin Špicl (Lukáš Veselý) - Martin Mašek, Jiří Mašek, Michal Kroupa, Václav Seyfert - Jaroslav Melichar, Jan Kožina (Miloš Zedník)

Po vydatných deštích vykouklo slunce a my jsme sehráli další mistrovské utkání na rozbahněné vlnité pasece ve Veverských Knínicích. Tedy pro fotbalový tým hrát fotbal = hodně obtížný úkol. Po úvodním vzájemném oťukávání jsme ztratili míč ve středu pole a rychlonohý domácí útočník přešel přes Martina Špicla až do našeho velkého čtverce, a byť z úhlu, tak vyslal dělovou nechytatelnou ránu, která zapadla od břevna do naší branky - 1:0. O 5 minut později mohlo být ještě hůře, když se druhý útočník prodral až před naše velké vápno, ránu ještě blokoval Martin Plachký a míč orazítkoval břevno. S blátem a mokrým terénem jsme bojovali, ale vůbec se nám nedařilo. Ve 25. minutě vykopl daleko Aleš Weinfurter, míč skončil za obranou, kde na dlouhou nohu loboval Jaroslav Melichar brankáře domácích a bylo vyrovnáno - 1:1. O 3 minuty později pálil křižně Jan Kožina z rohu velkého vápna, ale těsně minul. Ve 30. minutě poslal za obranu křižně parádní pas Václav Seyfert, míč zpracoval a následně zasekl Jan Kožina, ale zpětnou přihrávku na Jaroslava Melichara vypíchl robinsonádou domácí gólman. O dvě minuty později si zopakoval brankovou přihrávku z výkopu Aleš Weinfurter, ale Jaroslav Melichar za obranou tvrdě pálil z voleje těsně mimo. Ve 35. minutě po rohovém kopu hlavičkoval v dobré pozici Michal Kroupa, ale brankář kryl. O minutu později zahrozili také domácí, ale Aleš Weinfurter parádní křižnou ránu skvělým zákrokem vyrazil a Martin Špicl odklidil míč do bezpečí. Ve 40. minutě poslal další nádherný pas za obranu Václav Seyfert a Jaroslav Melichar se ocitl sám před gólmanem domácích, ale ten jeho ránu vyrazil na roh. Už se blížil poločas a zahrávali jsme další z mnoha rohových kopů, domácí obrana míč odkopla skoro až na naši půlku, zde míč z první skvěle zpracoval Jan Mašek, vypálil, šťastně trefil Michala Kroupu, jenž změnil směr míče přesně k tyči a šli jsme do vedení - 1:2.

Druhý poločas jsme začali ospale a již po 5 minutách domácí vyrovnali. Trestný kop poslal jejich obránce za naši obranu, kde si nerozuměli Václav Burian s Martinem Špiclem a útočník Knínic slabou ale přesnou ranou k tyči vyrovnal - 2:2. Od této chvíle jsme začali vyvíjet velký tlak, který s postupem času ještě více sílil a domácí čím dál méně dokázali vzdorovat. V 70. minutě napřáhl ze 30-ti metrů Václav Seyfert, ale nádhernou ranou jen razítkoval břevno. O 3 minuty později po rohovém kopu krásně hlavičkoval Václav Burian, avšak jeho pokus bravurně vytěsnil domácí brankář na břevno. V 75. minutě se napravo uvolnil Jaroslav Melichar, ale jeho tvrdá křižná dělovka jen o pár centimetrů minula cíl. V 78. minutě po zpětné přihrávce Michala Kroupy pálil ze 6-ti metrů Martin Mašek, ale trestuhodně přestřelil. O 2 minuty později po rohu hlavičkoval opět Martin Mašek, míč mířil za záda již překonaného gólmana domácích, ale na brankové čáře jej vyhlavičkoval obránce Veverských Knínic. V 82. minutě jsme se konečně dočkali. Míč na pravé straně získal Jiří Mašek, centroval do vápna, zde hlavičkoval za sebe Václav Burian a sbíhající Jaroslav Melichar do protipohybu brankáře bezpečně proměnil - 2:3. Do konce utkání jsme si již výsledek pohlídali, i když jsme domácí zbytečně pustili ještě ke dvěma nebezpečným rohovým kopům.

1. Oslavany 22 16 2 4 58: 35 50   ( 17)

2. Dolní Loučky 22 14 3 5 57: 24 45   ( 12)

3. Mělčany 22 11 4 7 52: 43 37   ( 4)

4. Zastávka B 22 11 4 7 37: 31 37   ( 4)

5. Troubsko 21 10 5 6 42: 38 35   ( 2)

6. Lažánky 22 9 5 8 32: 29 32   ( -1)

7. Řeznovice 22 8 4 10 50: 47 28   ( -5)

8. Zakřany 22 8 3 11 45: 50 27   ( -6)