VYSOKÉ POPOVICE - DOLNÍ LOUČKY 0:2 (0:0), 19. 9. 2009

19. 9. 2009

Naše branky: Václav Burian 0:1, Jaroslav Melichar 0:2

Sestava: Kamil Válek - Václav Burian, Michal Kroupa, Martin Špicl, Martin Plachký - Jan Mašek (Aleš Blažek), Stanislav Halas, Václav Seyfert (Stanislav Jaroš), Ivan Miovský - Martin Válek (Jiří Had), Jaroslav Melichar - další náhradníci - Jaroslav Válek, Tomáš Černý, Lukáš Šperlín

ŽK: Martin Válek, Aleš Blažek

sobotu, 19. 9. 2009 od 16,00 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na hřišti Vysokých Popovic. Domácí byli na nelichotivém posledním místě v tabulce, proto jsme zde chtěli vyhrát. Na druhou stranu jsme moc dobře věděli, že to nebude jednoduché utkání. Takže pojďme k samotnému zápasu.

Začali jsme velmi aktivně. Již ve 2. minutě zahrával trestný kop Ivan Miovský, na něj si naskočil Martin Špicl, ale míč v dobré pozici netrefil. V 7. minutě se dostal do výborné pozice Ivan Miovský po nahrávce Jaroslava Melichara, ale nejprve trefil domácího brankáře a napodruhé jeho pokus vykopl z brankové čáry domácí obránce. V 11. minutě zatáhl míč po pravé straně Jan Mašek, nacentroval do pokutového území domácích a zde hlavičkoval těsně nad opět Ivan Miovský. Ihned z následného výkopu se domácí řítili do slibné pozice, ale Kamil Válek včasným vyběhnutím jejich snahu zhatil. Ve 20. minutě centroval zprava Ivan Miovský, na míč si skvěle naskočil Michal Kroupa, ale jeho pokus směřující k tyči zastavil domácí hráč. Ve 22. minutě se hezky uvolnil Stanislav Halas, ale ze 20-ti metrů střílel nad. Ve 25. minutě zahrával Ivan Miovský zleva roh, na něj si perfektně naskočil Václav Burian, ale hlavou mířil opět jen těsně nad domácí branku. Ve 30. minutě zatáhl míč po krajní čáře dravý Jaroslav Melichar, servíroval před branku Vysokých Popovic, kde pálil Jan Mašek, ale opět jen mimo tyče. Ve 43. minutě zahrával trestný kop Ivan Miovský, na centr si naskočil Jaroslav Melichar, brankář jeho pokus vyrazil před sebe, kde dorážel Michal Kroupa, ale bohužel míč netrefil ideálně a domácí obrana následně tuto situaci vyřešila. Do kabin jsme tedy odcházeli za bezbrankového stavu.

Druhý poločas pro nás začal smolně. Nákop domácích trefil nešťastně do ramene Jana Maška a Vysoké Popovice zahrávaly pokutový kop. Kamil Válek, specialista na tyto situace, však penaltu bravurně zlikvidoval. V 50. minutě vypálil ze 30-ti metrů domácí záložník, ale tato nebezpečná střela skončila těsně nad naší svatyní. V 57. minutě jsme sehráli skvělou akci, na jejímž konci byl centr Jiřího Hada, jenž se odrazil od domácího obránce na malé vápno k Jaroslavu Melicharovi, ale ten trestuhodně přestřelil. V 65. minutě zahrával rohový kop zprava Ivan Miovský, na něj si vyskočil Václav Burian, avšak míč směřující do pravého horního růžku branky domácích brankář lapil. V 67. minutě rozehrál Václav Seyfert nakrátko trestný kop, našel Jiřího Hada, který „vypustil“ jeho tradiční jedovku ze 20-ti metrů, ale tato skončila jen na břevnu domácí branky. V 71. minutě rozehrál trestný kop zprava Ivan Miovský, na něj si naskočil Václav Burian a domácímu gólmanovi nedal šanci – 0:1. V 75. minutě jsme skvěle zakombinovali a Stanislav Jaroš z otočky poslal opět zprava krásný centr, do kterého se položil Jaroslav Melichar a s přispěním bránícího hráče hlavou o pravou tyč skóroval – 0:2. V 79. minutě se po přiťuknutí od Aleše Blažka do míče opřel Jiří Had, ale jeho střela ze 16-ti metrů opět jen „olízla“ břevno. V 85. minutě rozehrál náš další trestný kop Ivan Miovský a na zadní tyči si na míč naskočil Martin Špicl, bohužel si ale nerozuměl s Jaroslavem Melicharem, jenž jej o míč obral a ten skončil v zámezí. Zbytek utkání jsme si již zkušeně pohlídali.

Jelikož jsou z tohoto utkání statistiky, pro info je zde přikládám. Vysoké Popovice – Dolní Loučky:

Střely na branku – 1:11, rohy – 0:11, fauly – 22:11

Sumasumárum: Utkání se slabším soupeřem jsme bez problémů zvládli. Byli jsme lepším týmem, snažili se hrát po zemi a dostávali se do slibných brankových příležitostí. Samozřejmě je hodně co zlepšovat. Opět jsme vyrobili hodně zkažených přihrávek, neproměnili jsme veliké šance, ale důležité je, že jsme dovezli povinné 3 body. SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉÉ !!!