VYSOKÉ POPOVICE - DOLNÍ LOUČKY 0:2 (0:0), 4. 4. 2009

4. 4. 2009

Naše branky: Jan Malásek 0:1, Jan Malásek 0:2

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Jaroslav Brabec - Radomír Hájek (Radek Vystrčil), Václav Seyfert, Jiří Pavlíček, Lukáš Panovský - Jan Malásek, Martin Válek (Jaroslav Němec) - další náhradníci - Rostislav Beránek, Stanislav Jaroš, Miloslav Jašek

Fotogalerie z utkání a z pozápasového posezení

sobotu, 4. 4. 200915,30 hod., sehráli naši muži první jarní mistrovské utkání sezóny 2008/09. Zajížděli na „horkou půdu“ do Vysokých Popovic, které sice okupují poslední příčku, ale na svém domácím hřišti jsou vždy hodně nevyzpytatelní. Počasí bylo nádherné, ale hřiště hodně nerovné a drnité. Věděli jsme tedy, že dnes to nebude o žádné extra kombinaci, ale hlavně o bojovnosti.

Úvodní minuty byly oboustranně opatrné a asi v 10. minutě to byli právě domácí, kteří zahrozili, ale naši branku posléze netrefili. V 15. minutě se dostal po naší dobré kombinaci na dostřel domácí svatyně Václav Seyfert, ale jeho projektil se do Popovické branky nevešel a skončil nad. O pět minut později prošel přes půl hřiště opět Václav Seyfert, uplatnil svůj důraz a z hranice pokutového územní vyslal nebezpečnou střelu, která však opět skončila v zámezí. Ve 27. minutě se zastřeloval Jiří Pavlíček, jenž vypálil ze 20-ti metrů, ale jeho nebezpečná střela skončila těsně vedle levé tyče. Ve 30. minutě založil výbornou akci ve středu pole Jiří Pavlíček, který přes Lukáše Panovského uvolnil na levém křídle Jana Maláska a ten skvěle nacentroval na sbíhajícího Radomíra Hájka před soupeřovu branku. Bohužel, náš záložník hlavičkoval v záklonu, takže naši prozatímní největší šanci do soupeřovy branky nevměstnal. Ve 33. minutě zahrával rohový kop zleva Jan Malásek a na zadní tyči do hlavičky naskočil kapitán Martin Špicl, bohužel míč skončil pouze v boční síti branky domácích. Ve 35. minutě zahrozili domácí a to velmi nebezpečně. Po rychlém brejku uvolnil středový záložník pravého křídelníka, který se řítil sám na Lukáše Šperlína, ten však jeho následnou střelu skvěle zlikvidoval. Ve 40. minutě ještě Vysoké Popovice střílely z nebezpečné vzdálenosti po předchozím rohovém kopu, ale míč se do naší branky nevešel. Do kabin jsme tedy odcházeli za bezbrankového stavu.

Během prvních 5 minut druhé půle domácí 2x zahrozili, ale ani jedna střela se do naší svatyně nevměstnala. V 55. minutě jsme ale začali rozhodovat o osudu utkání my. Po naší kombinaci ve středu pole vysunul Jiří Pavlíček Václava Seyferta, který do uličky vyslal Jana Maláska, jenž sice z velkého úhlu, ale s ledovým klidem obstřelil domácího gólmana – 0:1. V 65. minutě pak zahrával na pravé straně Jaroslav Válek autové vhazování, našel Václava Seyferta a po jeho centru Jan Malásek hlavou do protipohybu brankáře skóroval podruhé – 0:2. V 70. minutě založil náš další protiútok Lukáš Panovský po levé straně, poslal před domácí branku prudký centr, na nějž si naskočil kdo jiný než Jan Malásek, ale jeho hlavička skončila jen několik centimetrů nad brankou. V 75. minutě zahrozili z rohového kopu také domácí Popovice, Lukáš Šperlín byl mírně faulován a celá akce skončila střelou nad naši branku. V tuto chvíli se snažili převzít otěže utkání domácí, ale další pár pokusů skončilo v zámezí nebo v náruči Lukáše Šperlína. V 80. minutě se postavil k zahrávání trestného kopu ze 25-ti metrů Lukáš Panovský, jeho dělovku však v poslední chvíli odhlavičkoval domácí hráč stojící ve zdi, následný rohový kop domácí fotbalisté ubránili. Pět minut před konečným hvizdem se na dostřel domácí branky dostal opět Lukáš Panovský, který napřáhl ze 20-ti metrů, ale jeho prudkou ránu zastavilo břevno domácí svatyně a odražený míč jsme poklidit do sítě nedokázali. Konec utkání byl sice hodně nervózní, ale už se nic závažného nestalo. Konečný výsledek tedy zní 2:0 pro naše barvy.

Photo Effects. Somewhere in Venice

Sumasumárum: Do prvního utkání jsme šli s tím, že chceme v Popovicích „urvat“ všechny 3 body. Bohužel domácí drnovité hřiště bylo jasně proti naší kombinační hře, ale podmínky byly pro oba týmy stejné. Domácí tradičně hodně nakopávali a snažili se hrát na brejky, z nichž několikrát velice nebezpečně zahrozili. Avšak my jsme hodně bojovali a nakonec strhli dvěma brankami vítězství na naši stranu. Pro vstup do jarní části jsou to tedy velmi důležité body a v neděli nás čeká další velmi důležité utkání na našem hřišti proti reservě týmu Ivančice. Jdeme do toho borci !!!