ZAKŘANY - DOLNÍ LOUČKY 2:1 (1:0), 15. 6. 2014

Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Špicl, Martin Plachký, Václav Burian, Lukáš Veselý - Lukáš Podal, Martin Mašek, Michal Kroupa, Václav Seyfert (Dan Foltýn) - Jan Kožina, Jaroslav Němec (Jaroslav Melichar) - další náhradníci - Miloš Zedník, Jakub Kándl, Martin Midrla

ŽK: Martin Plachký, Martin Mašek

Fotogalerie z webu Sokol Zakřany

OSTATNÍ VÝSLEDKY a TABULKA

V sobotu, 15. 6. 2014 od 16,30 hod., jsme nastoupili k "finálovému utkání" na nádherném pažitu v Zakřanech. V tomto utkání se mělo přímo rozhodnout, kdo že letos bude ten šťastný a postoupí do OP Brno - venkov.

Od prvních minut se započala vyrovnaná partie, oba týmy vycházely ze zabezpečených obran a nikdo nechtěl udělat chybu. Ve 12. minutě poslal do naší obrany Zakřanský záložník přízemní pas, na který zaběhl útočník, který si míč zasekl a po kontaktu s Martinem Plachkým upadl - penalta. Pravdou je, že z mého pohledu byla penalta jasná, ale samotná slova útočníka - "Je to dobrý, sežral mi to." - asi hovořila za vše. Domácí hráč poslal míč jistě na druhou stranu, než skočil Aleš Weinfurter a prohrávali jsme - 1:0. Snažili jsme se více tlačit dopředu a po trestném kopu ve 30. minutě v podání Martina Maška obrana sice odrazila míč, ale ten minul i Martin Špicl i Jan Kožina. Ve 35. minutě zaútočili po levé straně také domácí a vyslali odtud prudký centr, který naštěstí mírně pozdvihl Martin Špicl a útočník mířil nad. Do konce první půle dvakrát pálil zdálky Václav Seyfert, ale obě rány směřovaly bohužel nad. V poslední minutě zahrozili ještě také domácí, ale centr za zadní tyč z úhlu hlavičkoval jejich hráč jen do boční sítě.

Ve druhém poločasu jsme viditelně přidali, domácí jsme více přitlačili a ti se začali bát o výsledek. Vepředu byl hodně cítit čerství Jaroslav Melichar, jenž hodně rozhýbal útočné řady. V 50. minutě však u levého rohového praporku rozehrávali aut domácí a jejich útočník se obtočil okolo Lukáše Podala a vypálil do břevna naší svatyně. Za pět minut obdržel míč ve středu hřiště Martin Mašek, prošel mezi dvěma protihráči a tvrdě vypálil, bohužel i jeho ránu zastavilo břevno. V 60. minutě vyvezl míč náš stoper Martin Plachký, obešel záložníka domácích, jenž jej sestřelil. Místo jednoznačné druhé žluté a tím i červené karty však rozhodčí domácí podržel a pískal se pouze faul. V 65. minutě zahrával trestný kop z pravé strany Václav Seyfert, poslal vysoký míč na zadní tyč, kam si zaběhl a naskočil Martin Špicl, ale jeho gólovou hlavičku mu těsně před obličejem uboxoval fantastický domácí brankář. Za dvě minuty pálil tvrdě z dobré pozice Martin Mašek, ale jeho ránu parádně vytěsnil domácí gólman na roh. V 75. minutě vybojoval na pravé straně míč Lukáš Podal, přihrál Jaroslavu Melicharovi, který parádně křižně servíroval Janu Kožinovi, ale ten na místo vyrovnání jen napálil padajícího gólmana domácích. Ihned z rozehrávky přišel faul Martina Špicla na domácího obránce na půlce, ten to nevydržel a našeho hráče srazil rukama na zem, bohužel následovala pouze žlutá karta. Pak tedy nevím, za co dostal náš hráč - Jaroslav Němec - červenou v Lažánkách. V 75. minutě pak měli velkou příležitost Michal Kroupa a Jaroslav Melichar, jelikož do uličky jim poslal míč Martin Mašek, první jmenovaný ve skluzu míč netrefil, promáchl i brankář, ale míč se dokutálel těsně vedle. A tak přišel trest, v 82. minutě, kdy již jsme hráli "va-bank", tak do naší otevřené obrany domácí vykombinovali, poslali míč pod sebe na nabíhajícího záložníka, ten se opřel do střely, kterou tečoval nešťastně ještě Václav Burian a bylo prakticky rozhodnuto - 2:0. V 85. minutě jsme sehráli další rychlou kombinaci zleva, Václav Burian byl faulován a Martin Mašek zakončil střelou do branky, škoda tady by slušela výhoda. V poslední minutě jsme pak nakopli dlouhý míč do vápna, kde byl zezadu faulován Václav Burian a rozhodčí pískl penaltu, kterou s přehledem do protipohybu proměnil Martin Mašek - 2:1.

Sumasumárum: Myslím, že dnešní "finále" naší soutěže přineslo asi 400 divákům krásný fotbal hodný dvěma nejlepším týmům soutěže. Bohužel jsme brzy obdrželi branku a museli jsme tedy honit výsledek. Po výrazně zlepšeném výkonu ve druhém poločase jsme několikrát šahali po vyrovnání a možností tak ještě s výsledkem něco udělat. Kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby domácí dohrávali v 10, resp. možná i v 9 hráčích. Každopádně několik příležitostí jsme si vytvořili, ale domácí gólman Zakřany několikrát podržel. Nakonec jsme dostali druhou branku a o postupujícím bylo rozhodnuto. Domácí dovedli utkání do vítězného konce a my musíme gratulovat k postupu do OP. Hrají krásný fotbal a věřím, že se s ním v OP neztratí. Na naší straně je to velké zklamání, ale je to prostě sport. Upřímně domácím závidím jejich fantastické fanoušky, kteří je v průběhu celého utkání, a jistě i v celé sezóně, podporovali a fandili. Toho se u nás nikdy nedočkáme. Tady se ve většině případů bohužel jen kritizuje a nadává. I proto je postup Zakřan zasloužený.