ZAKŘANY - DOLNÍ LOUČKY 2:5 (1:2), 13. 10. 2012

13. 10. 2012

Naše branky: Jaroslav Melichar 0:1, Jaroslav Melichar 1:2, Martin Plachký (penalta) 2:3, Václav Burian 2:4, Jaroslav Melichar 2:5

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian, Martin Plachký, Martin Mašek, Lukáš Veselý - Jan Mašek, Michal Kroupa, Jiří Mašek, Václav Seyfert (Martin Midrla) - Jaroslav Melichar, Jan Jaroš (Jaroslav Němec) - další náhradník - Jan Kožina

ŽK: Václav Seyfert, Václav Burian, Jaroslav Němec

V dalším mistrovském utkání jsme zajížděli na horkou půdu našeho spřízněného klubu - do Zakřan. Jako vždy se utkání odehrálo na velmi kvalitním trávníku s velmi kvalitním a fotbalovým mužstvem. Hned ve 3. minutě utekl po pravé straně Václav Seyfert, přihrál pod sebe na Jiřího Maška, ten vypálil, brankář jeho pokus vyrazil, dorážel prudkým projektilem Jan Mašek, ale brankář dokázal míč opět vyrazit a obránce ukopl míč do autu. Ten rozehrál Jan Mašek, Jan Jaroš se uvolnil, dal pod sebe Jaroslavu Melicharovi, který udělal rychlou kličku obránci a nekompromisní ránou bodlem křižně dostal naše barvy do vedení - 0:1. Radost nám však vydržela jen do 5. minuty, kdy ze 25-ti metrů zahrával domácí obránce trestný kop, ten Aleš Weinfurter neudržel a dobíhající domácí hráč vyrovnal - 1:1. V 16. minutě utekl domácím obrácům Jaroslav Melichar, přihrál ještě Jiřímu Maškovi, který pohotově pálil, ale jeho ráně chybělo několik centimetrů. Ve 22. minutě vyslal dlouhým pasem po pravé straně Václav Burian Jaroslava Melichara, ten se zbavil obránce a lehkým lobem přehodil vyběhnuvšího domácího brankáře - 1:2. Ve 27. minutě jsme měli další obrovskou příležitost, Jan Mašek utekl obráncům po pravé straně, dostal se až do velkého čtverce, přihrál pod sebe Jaroslavu Melicharovi, ale ten sám před gólmanem jej jen nastřelil a doraz v podání prvního jmenovaného skončil vedle levé tyče branky domácích. Ve 28. minutě měli hned několik šancí domácí. Trestný kop zleva vyhlavičkoval na roh Jiří Mašek, následovaly další 3 nebezpečné rohové kopy, ale žadný naštěstí v naší síti neskončil. Ve 31. minutě vybojoval důrazný Jan Jaroš míč na obránci, centroval míč na zadní tyč, kde jen těsně na míč ve skluzu nedošáhl Václav Seyfert. Ve 40. minutě jsme rozjeli další krásnou kombinaci, vše založil Jan Jaroš, jenž křižně našel zaběhnuvšího Jana Maška, ten dal pod sebe Jaroslavu Melicharovi, který nedal další 100% příležitost sám před brankářem. Odražený míč ještě dorážel Jan Jaroš, ale brankář míč vyrazil na roh. Ve 44. minutě utekl obráncům Václav Seyfert, pokusil se přelobovat brankáře, ale přehodil i domácí branku. V poslední minutě poločasu zahrávaly Zakřany další trestný kop, který však Aleš Weinfurter zlikvidoval. Zahrozili jsme ještě jednou my, když Václav Seyfert uvolnil Michala Kroupu, ten si obešel obránce, přihrál pod sebe na Jaroslava Melichara, jeho pokus brankář vyrazil a akci zakončil střelou do levé tyče Jan Mašek a odražený míč vypálil ještě nad branku Václav Seyfert.

Druhý poločas začaly Zakřany náporem, ale do větší šance jsme je nepustili. V 51. minutě naopak vyslal do uličky Václav Seyfert Jaroslava Melichara, ten šel sám na brankáře, ale střela bodlem skončila těsně vedle levé tyče branky domácích. O minutu později sehráli domácí výbornou akci, na jejimž konci pálil ve skluzu osamocený útočník před Alešem Weinfurterem, ale naštěstí trefil jen levou tyč. V 56. minutě se opakovala předchozí naše akce jako přes kopírák, Václav Seyfert vyslal do uličky za obranu Jaroslava Melichara, ten však sám před brankářem opět pálil vedle. V 62. minutě zahrávaly Zakřany další z mnoha trestných kopů a na přesnou ránu ze 25-ti metrů k pravé tyči Aleš Weinfurter nedoplachtil - 2:2. V 70. minutě byl vyslán do brejku po levé straně střídající Martin Midrla, vypálil a míč srazil rukou obránce, následovala penalta. Tu s přehledem proměnil Martin Plachký a byli jsme opět ve vedení - 2:3. V 74. minutě utekl po pravé straně agilní Jaroslav Melichar, poslal křižný pas, ten prodloužil Martin Mašek a Lukáš Veselý ve výborné pozici pálil levou jen těsně vedle domácí svatyně. V 83. minutě zahrával Jaroslav Melichar z pravé strany rohový kop, na něj si naskočil Václav Burian a nekompromisně hlavou zavěsil - 2:4. V 85. minutě utekl obraně Michal Kroupa, natlačil se před obránce, poté zasekl a přihrával pod sebe na zcela volného Jaroslava Melichara, který přesnou střelou k tyči pečetil výsledek - 2:5. V poslední minutě pak domácí zahrávali ještě jeden trestný kop, který vracel na malé vápno hlavou jejich záložník a útočník ve skluzu pálil vedle. Utkání tedy skončilo naším zaslouženým vítězstvím.

1. Dolní Loučky 9 6 1 2 23: 9 19   ( 4)

2. Mělčany 9 6 1 2 24: 15 19   ( 4)

3. Zastávka B 10 6 1 3 17: 12 19   ( 1)

4. Troubsko 9 5 2 2 20: 15 17   ( 5)

5. Oslavany 9 5 2 2 19: 17 17   ( 8)

6. Deblín 9 5 1 3 19: 14 16   ( -2)

7. Drásov 8 5 0 3 12: 13 15   ( 0)

8. Lažánky 10 4 1 5 14: 16 13   ( -5)