ZAKŘANY - DOLNÍ LOUČKY 0:2 (0:1), 14. 6. 2008

14. 6. 2008

Naše branky: Martin Válek 0:1, Patrik Srba 0:2

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Patrik Křenek - Jaroslav Brabec (Jan Mašek), Martin Plachký, Lukáš Panovský - Jaroslav Němec (Patrik Srba), Martin Válek, Michal Stratil - další náhradník - Marek Lipovský

ŽK: Patrik Srba

Obrazeksobotu, dne 14. 6. 200816,30 hod., nastoupili naši muži k dalšímu mistrovskému utkání na hřišti Zakřanů (hrálo se v Lukovanech). Čekalo nás velmi houževnaté a fotbalové mužstvo, které patří do naprosté špičky v této soutěži. Navíc jsme moc dobře věděli, že se budeme muset vyrovnat i s velmi nerovným terénem.

Úvod utkání se hrál opatrně, ale my jsme byli první, kdo zahrozil. V 5. minutě zatáhl po pravé straně míč Jaroslav Němec, necentroval ho před domácí branku, kde výborně hlavičkoval Michal Stratil k tyči, brankář míč jenom vyrazil a Martin Válek doklepl do prázdné branky – 0:1. Poté však převzali iniciativu domácí a několikrát velmi nebezpečně zahrozili. Nejdříve v 10. minutě se zastřeloval domácí záložník střelou ze 30-ti metrů, která skončila vedle. Ve 12. Obrazekminutě utekl po levé straně domácí útočník, poslal před naši branku výborný centr, na který si hlavou naskočil domácí hráč a jen o několik centimetrů minul pravou tyč naší svatyně. Ve 14. minutě zahrávali domácí rohový kop, který podběhl Karel Mičánek a míč poskakoval před odkrytou naší brankou, naštěstí jej do bezpečí – na roh odkopl na poslední chvíli Patrik Křenek. Ve 20. minutě vyslal výborně hrající středopolař Martin Plachký Michal Stratila, který se dostal do výborné střelecké pozice, ale míč mu na poslední chvíli špatně uskočil a tak jeho střela skončila mimo tyče domácí branky. Ve 22. minutě si role vyměnili oba aktéři minulé akce, Michal Stratil vybojoval míč, uvolnil Martina Plachkého, které vypálil zpoza velkého vápna, ale střela byla zblokovaná obranou na další rohový kop. Ve 25. minutě jsme měli další velikou šanci, když po Obrazekpravé straně utekl opět aktivní Jaroslav Němec, nacentroval před domácí branku, ale uskočivší míč zmařil lepší střelu naprosto osamoceného Martina Válka, který tak bohužel vypálil jenom do rukou brankáře Zakřanů. Ve 30. minutě pálil ze 20-ti metrů Jaroslav Němec, ale jeho střela minula asi o metr pravou tyč. Ve 32. minutě pronikl famózně po pravé straně Jaroslav Brabec, nádherně našel před brankou domácích Martina Válka, ale ten opět pálil jenom do připraveného domácího gólmana. Ve 35. minutě se zleva uvolnil domácí útočník přes Jaroslava Válka a jeho následnou střelu hasil v poslední chvíli kapitán Martin Špicl. Ve 38. minutě kopal rohový kop Jaroslav Válek, domácí míč odvrátili jenom k Jaroslavu Brabcovi, který vysunul hezkou přihrávkou Martina Špicla, jenž z úhlu volil místo střely přihrávku, která byla odvrácena na roh. Ve 40. minutě minul trestuhodně ObrazekMartin Špicl vysoký míč domácích a ti se dostali do brejku, který hasil na dvakrát Patrik Křenek a následně do bezpečí ukopl sám Martin Špicl. Do kabin se šlo tedy za našeho vedení v poměru 1:0.

50. minutě se nadechl k velkému sólu Jaroslav Němec, ale ve výborné pozici místo střely volil přihrávku, která byla opět ubráněna domácími zadáky na rohový kop. V 55. minutě vymysleli domácí ojedinělou akci, ale jejich středový útočník promeškal vhodnou pozici pro střelu. V 60. minutě rozehrál Jaroslav Válek na Martina Špicla, který obešel dva hráče, nahrál na Martina Plachkého, domácí obránce míč ukopl ale opět jen k nohám Martina Špicla, který poslal do pokutového území „smrtící“ centr, na jehož konci byl Michal Stratil, jenž však tuto obrovskou příležitost nevyužil, a jen těsně přestřelil branku domácích. V 65. Obrazekminutě se dostal do výhodné střelecké pozice opět Jaroslav Němec, ale levou nohou přestřelil Zakřanskou branku. V 72. minutě drze pronikal Michal Stratil, probil se až do vápna domácích, ale byl nešetrně presován, takže jeho střela opět jen těsně minula levou tyč branky domácích. V 75. minutě kopal rohový kop Patrik Srba, na dlouhý míč si zaběhl Martin Špicl, ale míč už z velkého úhlu nedokázal vměstnat do branky domácích. V 80. minutě vyslal velmi nebezpečný trestný kop Lukáš Panovský, ale střela se opět jen těstě do branky nevešla. V 85. minutě výborně vysunul Michal Kroupa Michala Stratila, který bravurně necentroval míč do pokutového území domácích, míč hlavou vrátil zpět Martin Válek a do toho se opřel levačkou střídající Patrik Srba a nedal domácímu brankáři šanci – 0:2. O minutu později unikl výborně střídající Jan MašekObrazeknásledně výborně vypálil, jeho střela však jen těsně minula levou tyč domácí branky. V 88. minutě sehráli výbornou kombinaci Martin Špicl, který vysunul Martina Válka a ten následně vyslal do samostatného úniku Jana Maška, který opět parádně vypálil a opět mu chyběly pouhé centimetry.

Sumasumárum: Utkání jsme zvládli po solidním výkonu, prakticky jsme si výsledek vybojovali a následně pohlídali. Domácí byli velice fotbaloví a rozhodně patří k tomu lepšímu, co naše soutěž nabízí. Vyrovnali jsme se dobře i s ne ideálním terénem a zaslouženě vezeme ze Zakřanů všechny 3 body. Je nutné vyzdvihnout naše dorostence Patrika Srbu a Jana Maška, kteří hru výrazně oživili a zastoupili kvalitně naše zraněné klíčové hráče.