ZAKŘANY - DOLNÍ LOUČKY 3:3 (1:1), 18. 9. 2010

18. 9. 2010

Naše branky: Jan Mašek 1:1, Stanislav Halas 2:2, Jaroslav Brabec 2:3

Sestava: Tomáš Krejčí - Pavel Rozsypal, Michal Kroupa, Martin Plachký, Jan Veselý - Jan Mašek, Martin Mašek (80´ Martin Špicl), Stanislav Halas, Miloš Zedník - Jaroslav Melichar, Jaroslav Brabec (75´ Václav Burian)

sobotu, 18. 9. 2010 od 16,00 hod., nastoupili naši muži na krásném pažitu v Zakřanech k dalšímu mistrovskému utkání podzimní části sezóny. Čekal nás velmi těžký a fotbalový soupeř a my jsme chtěli odčinit náš „výkon z jiné planety“ z minulého týdne.

Ihned od prvních minut byla větší aktivita na kopačkách domácích a bohužel z jejich vůbec první akce ve 4. minutě se ujali vedení. Rychlá akce po pravé straně, centr před naši bránu a pohotové zakončení – 1:0. V 11. minutě propadl na půlící čáře Pavel Rozsypal a domácí se podruhé hnali sami na našeho brankáře, jejich útočník však trestuhodně minul naši svatyni. Ve 21. minutě byli domácí blízko ke druhé brance, ale jejich útočník smolně trefil spoluhráče stojícího na brankové čáře naší branky. Ve 27. minutě vystihl Jan Mašek nepřesnou rozehrávku Zakřanů a vybídl uličkou ke skórování bratra Martina, ten ve skluzu bohužel netrefil branku. O minutu později opět Jan Mašek obehrál domácího obránce a šel z úhlu sám na brankáře, bohužel následně trefil pouze boční síť. Ve 32. minutě šel domácí hráč sám na Tomáše Krejčího, ten včasným vyběhnutím míč vykopl a následnou střelu do naší prázdné branky vyhlavičkoval Martin Plachký. Ve 42. minutě vyslal krásným pasem Miloš Zedník Jana Maška, na něj byl sice míč dlouhý, ale domácí obránce si nerozuměl s brankářem a míč propadl, pro dobíhající Maška nebyl problém vyrovnat – 1:1. Do konce poločasu již se nic nestalo.

Do druhé půle vstoupily Zakřany náporem a v 51. minutě po rohovém kopu se od jednoho našeho obránce odrazil míč do levé tyče naší svatyně, následně míč odkopl Pavel Rozsypal. V 56. minutě se však již domácí radovali z branky, po dalším ze série rohových kopů se míč odrážel ve vzdálenosti naší penalty a jeden ze Zakřanských hráčů propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. V 59. minutě založil rychlý protiútok po pravé straně Jan Mašek, poslal přetažený centr před domácí branku, pro nějž si zaběhl Jaroslav Melichar a pod sebe našel Stanislava Halase, který přesnou střelou k tyči vyrovnal – 2:2. Nutno říct, že skvělou práci odvedl Jaroslav Brabec, který odblokoval hned dva domácí obránce. V 70. minutě se blýskl skvělým zákrokem Tomáš Krejčí, jenž bravurně vyrazil technickou střelu domácího záložníka na roh. V 73. minutě šel do brejku Jaroslav Melichar, zbavil se hned dvou Zakřanských protihráčů, ale jeho následnou střelu domácí zblokovali na roh. V 75. minutě zahrával rohový kop Miloš Zedník a našel přesně hlavu Jaroslava Brabce, který o zem hlavičkoval, domácí brankář se musel hodně natáhnout pro tento míč a smolně mu nakonec vypadl z rukou a skončil v domácí brance – 2:3. Domácí vrhli všechny síly do útoku a prakticky z dalšího rohu naši obránci zaspali a Zakřanský záložník z velkého vápna pohodlně k tyči vyrovnal – 3:3. Poslední minuty se odehrávali pod taktovkou domácích, ale kromě dvou závarů před naší brankou si již vyloženou šanci nevytvořili, takže utkání skončilo remízou 3:3.

Sumasumárum: Domácí v tomto utkání byli lepším týmem a remíza je pro ně dnes ztrátou. My jsme rádi za bod, i když při troše štěstí jsme mohli brát všechny tři. Ale ruku na srdce, naše výhra v Zakřanech by dnes nebyla spravedlivá. Faktem je, že výkonům z prvních 3 kol jsme se hodně vzdálili a aktuální forma není ideální. Musíme bojovat a snad příští týden s Deblínem opět podáme lepší výkon a získáme zpět svoje týmové sebevědomí.