ZAKŘANY - DOLNÍ LOUČKY 2:5 (1:3), 3. 5. 2009 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

3. 5. 2009

Naše branky: Martin Plachký 0:1, Jan Malásek 1:2, Jiří Pavlíček 1:3, Lukáš Panovský (penalta) 2:4, Martin Špicl 2:5

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Jaroslav Brabec (Lukáš Petík) - Martin Plachký (Radomír Hájek), Jiří Pavlíček, Lukáš Panovský, Václav Seyfert - Jan Malásek, Stanislav Jaroš (Martin Válek) - střídalo se hokejově

(VÝSLEDKY 19. KOLA MUŽŮ - III. TŘÍDA, SKUPINA B)

neděli, 3. 5. 200915,00 hod., sehráli naši muži přátelské utkání na krásném hřišti týmu Zakřany. Domácí bojují o postup do III. třídy, což naznačovalo, že by se mohlo jednat o velmi kvalitní utkání. Počasí fotbalu rovněž přálo, takže jsme mohli začít.

Ihned od prvních minut obě mužstva držela míče na zemi, což dávalo fotbalu tu pravou krásu. V 5. minutě vybojoval míč na levé straně Václav Seyfert a poslal před domácí svatyni krásný centr, na něj si zaběhl Martin Plachký a byl důraznější než Zakřanský brankář – 0:1. Netrvalo dlouho a v 10. minutě domácí vyslali dlouhým nákopem svého útočníka, který ihned z první loboval úspěšně Lukáše Šperlína – 1:1. V 15. minutě byl u zrodu naší další akce ve středu pole Jiří Pavlíček, jenž vysunul Václava Seyferta, který vyslal výborně Jana Maláska a ten čistým průstřelem z pravé strany nedal šanci domácímu brankáři – 1:2. Ve 20. minutě pronikal po pravé straně opět Martin Plachký, poslal přízemní pas před domácí branku, zde si míč zpracoval Stanislav Jaroš, ale jeho následná dělovka letěla jen několik centimetru okolo pravého horního růžku. O minutu později uvolnil Jan Malásek Martina Plachkého, který šel do velkého vápna domácích z velkého úhlu, obešel i brankáře, ale z prázdné branky vykopával míč na poslední chvíli Zakřanský obránce. Ve 25. minutě se perfektně uvolnil Václav Seyfert, vysunul napravo Jana Maláska, jehož centr přetavil ve 3. naši branku sbíhající Jiří Pavlíček – 1:3. Ve 30. minutě centroval zleva „všudybyl“ Václav Seyfert, ale zakončující Stanislav Jaroš opět jen těsně minul pravý horní růžek branky domácích. Ve 35. minutě vyslal křižný pas Václav Seyfert na Martina Válka, který si na něj perfektně zaběhl, jeho tvrdá rána však skončila nad domácí svatyní. Ve 37. minutě podruhé v utkání zahrozily Zakřany, po dlouhém nákopu opět z úhlu zakončoval lobem jejich útočník, ale naši branku minul. Ve 40. minutě sebral míč na půlicí čáře Lukáš Panovský domácímu stoperovi a řítil se sám na Zakřanského brankáře, tento však jeho následný pokus bravurně zlikvidoval. První půli zakončil nepřesnou ránou ze 30-ti metrů opět Lukáš Panovský. Do druhého poločasu se tedy vstupovalo za našeho vedení o dvě branky.

Začátek druhé půle byl velmi vyrovnaný a ani jeden z týmů se do větší příležitosti nedostal. V 55. minutě však provedli domácí rychlý brejk po pravé straně s následným centrem do našeho pokutového území, kde ve skluzu trefil míč nešikovně rukou Jaroslav Válek – následovala penalta. Tuto domácí střelec proměnil, i když měl hodně štěstí a Lukáš Šperlín si na míč šáhl – 2:3. V 60. minutě měli domácí další velkou příležitost, když po centu z pravé strany zakončoval domácí záložník asi z 10-ti metrů, naštěstí mířil jen do náruče připraveného Lukáše Šperlína. O minutu později musel vystřihnout náš brankář další krásný zákrok, když zpoza vápna pálil k pravé tyči Zakřanský útočník. V 65. minutě podnikl útočný výpad levý obránce Lukáš Petík, který přešel asi 30 metrů hřiště a ze 25-ti metrů pálil těsně nad domácí branku. O dvě minuty později měl stejný hráč další velkou příležitost, ale v zakončení bohužel byl zbrklý a branku netrefil. V 70. minutě centroval z pravé strany Jan Malásek, míč dokázal na zadní tyči ještě vrátit Jaroslav Brabec pod sebe na Lukáše Panovského, který obešel protihráče a byl následně faulován. Pokutový kop sám zahrával a střelou pod břevno nedal domácímu brankáři šanci – 2:4. V 75. minutě zahrával Lukáš Panovský trestný kop, který domácí obrana odvrátila, ale Lukáš míč ještě vybojoval, zatáhl jej do ostrého úhlu a nacentroval na zadní tyč, kde pohotově sběhl Martin Špicl a do prázdné branky zapečetil skóre – 2:5. V 80. minutě se do samostatného úniku dostal ještě domácí útočník, ale na poslední chvíli mu míč ukopl na roh Martin Špicl. V 82. minutě se vydal k velkému úniku Václav Seyfert, šel sám na domácího brankáře, ale v zakončení netrefil branku. O 3 minuty později si svoji úlohu vyměnil se Stanislavem Jarošem, jenž obešel dva protihráče a pádil přes půl hřiště sám na domácího brankáře, bohužel ani on nebyl úspěšný a trefil pouze boční síť branky domácích. Do konce utkání se již nic vážného nestalo, takže jsme v přátelském utkání zvítězili na hřišti vážného adepta na postup do naší soutěže o tři branky.

Sumasumárum: Utkání se hrálo v solidním tempu, i když se jednalo pouze o přátelák. Obě mužstva se snažila hrát technický fotbalkrátkými přihrávkami po zemi a překrásný domácí pažit tomu byl hodně nápomocen. Naše mužstvo neproměnilo spoustu velkých příležitostí, což je asi jediná vážnější kritika, v soutěžním utkání by se nám to mohlo nevyplatit. Takže příští týden do derbyMoravskými KnínicemiSOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉÉ !!!