ZBÝŠOV B - DOLNÍ LOUČKY 0:4 (0:0), 22. 10. 2011

22. 10. 2011

Naše branky: Jaroslav Melichar 0:1, Jaroslav Němec 0:2, Jaroslav Melichar 0:3, Jan Borkovec 0:4

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian (Jan Veselý), Michal Kroupa, Dan Foltýn, Martin Špicl - Kryštof Večeřa, Jan Mašek, Martin Mašek, Jan Kožina (Jan Borkovec) - Jaroslav Melichar, Jaroslav Němec

ČK: Martin Špicl (43´)

K dalšímu utkání jsme zajeli na horkou půdu Zbýšovské reservy. Věděli jsme, že se díky nezdarům zdejšího A-týmu a odchodu některých hráčů do Zakřan potíkají domácí s úzkým kádrem, přesto jsme šli do utkání s respektem. Domácí jsou velmi kvalitním a fotbalovým týmem, jenž rozhodně patří k nejlepším v této soutěži. Prvních deset minut nás Zbýšov zavřel na naší polovině, ale kromě několika rohů si větší příležitost nevytvořil. My jsme naopak v 10. minutě zahrozili Janem Kožinou, jenž vlétl do vápna, ale jeho technickou střelu domácí brankář lapil. Asi ve 25. minutě měl Zbýšov obrovskou šanci, když zatáhl míč po levé straně a následnou přihrávku pod sebe naštěstí domácí útočník poslal těsně vedle pravé tyče branky Aleše Weinfurtera. Ve 35. minutě pak parádně vypálil ze 20-ti metrů Martin Mašek, brankář Zbýšova však vytěsnil na rohový kop. Do další veliké příležitosti se hrnul následně domácí útočník, ale v poslední chvilku mu míč ukopl na roh Martin Špicl. Ve 43. minutě se odehrála velmi nepříjemná situace. Domácímu útočníkovi v našem velkém vápně odskočil míč, pro tento si s přehledem zalehl a chytil jej Aleš Weinfurter. Útočník Zbýšova však naprosto nesmyslně míč dohrál a našemu brankáři zajel šrouby kopačky do obličeje. To neunesl a zkratoval Martin Špicl, který útočníka silně udeřil do zad, ten se skácel na zem a po skončení velké "mely" obdrželi oba účinkující červenou kartu. Tím také skončila první půle.

Ve druhém poločase jsme začali lépe my. V 50. minutě Martin Mašek vyvezl míč a vypálil z velkého vápna, domácí brankář jen míč vyrazil před sebe a dobíhající Jaroslav Melichar střelou o obě tyče dostal náš tým do vedení - 0:1. V 63. minutě bylo ještě veseleji, Jaroslav Němec přerušil rozehrávku domácích, chytře obehrál posledního obránce a chytrou přízemní technickou střelou podél brankáře parádně skóroval - 0:2. Během 67. minuty dvakrát moc hezky střílel Kryštof Večeřa, ale jednou jeho střela jen těsně minula levou tyč a podruhé míč chytil brankář Zbýšova. V 70. minutě zahrozil Zbýšov, když jeho průnik po pravé straně zakončil parádní ránou, jenž naštěstí pro nás těsně minula levý horní růžek. V 72. minutě měli domácí další velkou šanci, když centr zprava vracel na první tyč domácí útočník, ale následná střela šla mimo naše tyče. V 77. minutě měl Zbýšov asi největší příležitost, domácí útočník v těsném ofsidu se objevil před Alešem Weinfuterem, ale ten jeho následnou ránu perfektně vyrazil. V 85. minutě rozjel skvělou akci Kryštof Večeřa, přihrál Martinu Maškovi, ten sklepl do lepší příležitosti Jaroslavu Melicharovi, který ustál kontakt s obráncem a přesnou ránou k tyči zvyšoval skóre - 0:3. O dvě minuty později pak zabojoval Jan Mašek o míč na brankové čáře, poslal míč pod sebe, ale gólovou střelu Martina Maška srazil domácí obránce na roh. V poslední minutě pak Jaroslav Melichar vyslal do uličky Martina Maška, ten ještě přiťukl do lepší pozice střídajícímu Janu Borkovcovi, který přesně k tyči zapečetil skóre dnešního utkání - 0:4.