ZBÝŠOV B - DOLNÍ LOUČKY 0:4 (0:2), 14. 6. 2009

14. 6. 2009

Naše branky: Stanislav Jaroš 0:1, Jiří Pavlíček 0:2, Stanislav Jaroš 0:3, Martin Válek 0:4

Sestava: Martin Plachký - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Jaroslav Brabec (Jiří Had) - Stanislav Halas, Jiří Pavlíček, Lukáš Panovský, Martin Válek (Radek Hájek) - Václav Seyfert, Stanislav Jaroš (Jan Malásek)

neděli, 14. 6. 2009 od 16,30 hod., nastoupili naši muži k dalšímu mistrovskému utkání na asi nejlepším trávníku v okrese – ve Zbýšově – proti místní reservě. Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní soupeř, který hraje technický a moderní fotbal. Navíc nám chtěl tento vrátit podzimní porážku za našeho hřištěpoměru 0:3. Tak pojďme k samotnému zápasu.

Ihned od prvních minut se do nás domácí fotbalisté hodně zakousli a výsledkem byla jejich střela z úhlu již ve 2. minutě, s touto si náš brankář Martin Plachký poradil a vyrazil na roh, který jsme později ubránili. Poctivě jsme bránili a v 10. minutě Zbýšov opět vyslal pozdrav pro našeho brankáře Martina Plachkého, ale ten tuto tvrdou ránu ze 20-ti metrů s přehledem vyrazil zpět do pole. V 18. minutě měli domácí doposud největší šanci, když jejich křídelník zatáhl míč po pravé straně, z nulového úhlu vracel zpět na penaltu, kde jeho spoluhráč nepovedeně střílel, míč se dostal na zadní tyč, a další Zbýšovský útočník pálil našemu brankáři do protipohybu, ten však opět skvěle šanci zlikvidoval. Ve 22. minutě však přišel první náš výpad. Stanislav Halas rozehrál rychle nakrátko trestný kop z půlky, Jaroslav Válek centroval do pokutového území, kde Zbýšovští obránci míč odvrátili zpět k němu, dalšího centru do velkého vápna se zmocnil Stanislav Jaroš, jenž hned z voleje a otočky nechytatelně pálil k tyči – 0:1. Ve 25. minutě vybojoval míč Václav Seyfert, obešel krásně hned 3 protihráče a vniknul do pokutového území soupeře, před branku poslal střílený centr, který pohotově „poklidil“ do sítě Jiří Pavlíček – 0:2. Poté se hra opět přesunula do středu pole, domácí lépe tvořili, ale naše obranná činnost byla bezchybná. Ve 40. minutě ještě domácí dobře zakombinovali a na konci akce byl jejich útočník, který ze 12-ti metrů střílel nad. V poslední minutě první půle ještě dobře presoval Jiří Pavlíček, o míč obral domácího stopera a zatáhl míč až do velkého vápna domácích. Zde perfektně naservíroval míč Martinu Válkovi, jenž přepustil Lukáši Panovskému a ten v tisíciprocentní šanci selhal a z malého vápna přestřelil. Do kabin jsme tedy odcházeli s vedením 2:0.

Do druhé půle opět vstoupili lépe domácí a hned v prvních minutách několikrát hodně zahrozili. Ve 49. minutě utekl po levé straně jejich útočník, centroval před branku, Martin Plachký šel do souboje s protihráčem Zbýšova, který jej přehlavičkoval a trefil tyč naší svatyně. O 2 minuty později si mohli Zbýšovští zakřičet „gól“, ale jen dočasně. Jejich krásnou akci po pravé straně a následnou přihrávku před branku, jenž byla doražena do naší sítě, zastavil praporek pomezního rozhodčího. V 54. minutě vyrobila domácí obrana fatální hrubku a míče, který směřoval nepřesně na stopera, se chopil Stanislav Jaroš, obešel brankáře a míč místo střely dopravil zkušeně až za brankovou čáru – 0:3. V 65. minutě poslali domácí hráči krásný míč za naši obranu a celou velkou šanci musel hasit skvělým zákrokem Martin Plachký. Míč vykopl a ten od země smolně trefil ruku Stanislava Halase, následovala penalta. Tuto však náš brankář lapil a tím podtrhl svůj dnešní skvělý výkon. V 75. minutě získal míč na půlící čáře Michal Kroupa, narazil si jej s Václavem Seyfertem a sám si zaběhl až k rohovému praporku, poslal krásný přízemní centr, na ten si skvěle zaběhl Martin Válek a nekompromisně prostřelil Zbýšovského brankáře počtvrté – 0:4. V 80. minutě se domácí dostali do další slibné příležitosti, na rohový kop si zaběhl domácí záložník, ale dobře mířenou střelu naše obrana odvrátila na další roh. V 85. minutě se dostal nejlepší Zbýšovský hráč do našeho pokutového území, bráněn kapitánem Michalem Kroupou se ale dokázal uvolnit, jeho střela však minula naši branku. V poslední minutě se naše mužstvo dostalo do brejku 5 na 2 a po levé straně rychle postupoval Lukáš Panovský, místo přihrávky na nabíhající spoluhráče však volil střelu, kterou lapil domácí gólman. Poté utkání skončilo.

Sumasumárum: Před utkáním bychom byli asi rádi za bod, jelikož někteří hráči nebyli úplně OK. Dodržovali jsme poctivě taktické pokyny a to slavilo úspěch. S domácí reservou jsme si myslím zahráli pohledný fotbal, zaslouženě vyhráli, i když pravdou je, že výsledek je pro domácí asi hodně krutý. Bohužel, i toto je fotbal. Takže SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉ !!!