ŽELEŠICE - DOLNÍ LOUČKY 4:1 (0:1), 22. 7. 2009 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

22. 7. 2009

Naše branka: Jaroslav Válek 0:1

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Brabec, Michal Kroupa, Martin Špicl, Tomáš Černý (Radek Hájek) - Martin Válek, Stanislav Halas (Jan Veselý), Václav Burian, Jaroslav Válek - Jiří Had, Stanislav Jaroš (Jan Mašek)

Ve středu, 22. 7. 2009 od 18,00 hod., se utkali naši mužipřátelskému utkání na krásném pažitu s čelním týmem OP Brno-venkov – Želešicemi. Bylo až vražedné horké počasí a čekala nás hodně těžká zkouška, vždyť Želešice ztratily v loňské sezóně postup do I. B až v dvě kola před koncem.

Ihned od úvodních minut bylo zřejmé, že to bude právě náš soupeř, kdo že bude režírovat dnešní utkání. Ale nevzdávali jsme se. Ihned v úvodu domácí zahrozili, ale jejich střela šla mimo naše tyče. Z protiútoku naopak vyslal Václav Burian do uličky Jiřího Hada a ten Křižně pálil, bohužel rovněž vedle. V průběhu následujících 25-ti minut měli domácí několik střeleckých pokusů, ale buď byly opět nepřesné, nebo si s nimi s přehledem poradil Lukáš Šperlín. Ve 30. minutě zahrával Martin Špicl z půlící čáry trestný kop až do velkého vápna domácích, tam důrazně o míč zabojoval Jiří Had a Stanislav Jaroš, druhý jmenovaný z úhlu vypálil, gólman domácích vyrazil a díky důrazu Jaroslava Válka střílíme branku – 0:1. Opět jsme se spíše zatáhli a čekali, co domácí vymyslí. Ve 40. minutě zachytil domácí rozehrávku na půlce Martin Válek a poslal do uličky Stanislava Jaroše, ten běžel zcela sám na domácího brankáře, ale bohužel jeho následné střele chyběla razance. Poločas jsme tedy trošku překvapivě zvítězili 0:1.

Do druhé půle vstoupili domácí na jedničku, ihned z rozehrávky nám nepůjčili míč a jejich postupná akce skončila centrem z pravé strany, který přesně našel na malém vápně hlavu domácího střelce, jenž se nemýlil – 1:1. O minutu později měly Želešice další obrovskou šanci, když se na malém vápně chystal zakončit domácí hráč po rohovém kopu, v poslední chvilce mu míč ukopl Martin Špicl, ale tak, že vyzkoušel reflex Lukáše Šperlína, ten míč vytěsnil na břevno a před dorážejícím hráčem uklidil Martin Špicl na další rohový kop. Ve 49. minutě již šly Želešice do vedení. Skrumáž před naší svatyní vyřešil Martin Špicl, ale svým odkopem trefil smolně protihráče a to tak, že míč přeloboval i našeho brankáře – 2:1. Dlouho jsme se nemohli otřepat z těchto rychlých branek a v tuto chvíli už prakticky existoval jen jeden tým. V 55. minutě po centru domácích zleva se dostal k zakončení opět Želešický hráč, ale Lukáš Šperlín byl pozorný. Během dalších minut domácí opět několikrát zahrozili, ale chyběla jim přesnost. V 70. minutě však střední záložník soupeře našel krásně do uličky svého spoluhráče a ten z velkého vápna nekompromisně zakončil – 3:1. V 75. minutě jsme měli asi jedinou šanci ve druhé půli, když si míč vyměnili Jan Veselý a Jiří Had a druhý jmenovaný po zasekávačce hezky vystřelil, bohužel jen těsně nad. Pět minut před koncem pak domácí vymysleli moc hezkou kombinaci, na jejíž konci byl průnik jejich útočníka do našeho velkého vápna, kde byl faulován Václavem Burianem, následnou penaltu domácí s přehledem proměnili – 4:1. Do konce utkání již se nic vážného nestalo, takže jsme letošní první přátelské utkání prohráli rozdílem třídy, a to v poměru – 1:4.

Sumasumárum: Za obrovského vedra byl již hrdinský výkon vůbec hrát a domácí jasně ukázali, jak kvalitním jsou týmem. Dokázali jsme s nimi držet krok jen první poločas, kdy jsme s nimi sehráli poměrně vyrovnanou partii, dokonce jsme šli i do vedení. Ve druhé půli jsme však naprosto odpadli fyzicky a Želešice postupně utkání s přehledem otočily. Je nutné se tedy z obrovského množství chyb poučit a na trénincích je snažit odstranit, do soutěže již zbývají necelé 3 týdny. Hlavu vzhůru a makáme dál TÝME !!! SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉ !!!