DEBLÍN - DOLNÍ LOUČKY 0:5 (0:2), 8. 6. 2008

8. 6. 2008

Naše branky: Jan Lukas 0:1, Martin Kubín 0:2, Patrik Srba 0:3, Václav Burian 0:4, Jan Kožina 0:5

Sestava: Petr Záluský - Jan Lukas, Tomáš Černý, Pavel Jašek - Kamil Martinek, Miloš Zedník, Patrik Srba, Václav Burian - Martin Kubín (Patrik Žák), Jan Mašek, Jan Kožina

ŽK: Martin Kubín, Jan Lukas

Obrazekneděli, 8. 6. 2008 ve 13,15 hod., nastoupil náš tým k dalšímu mistrovskému utkání na půdě týmu Deblín, který naši hráči porazili na domácím hřištipodzimní části 11:0. Všichni hráči však věděli, že toto utkání nebude jednoduché a tak šli do zápasu naplno již od začátku.

Naše mužstvo nastoupilo od úvodních minutnovém rozestavení 3-4-3, pro které se trenér Miloš Zedník rozhodl díky nedostatku obránců, jelikož levý obránce týmu Pavel Rozsypal onemocněl a nemohl tak k utkání nastoupit. Dorostenci v novém rozestavení tlačili soupeře hned od úvodních minut. Jejich tlak vyústil v úvodní branku ve 3. minutě, když si zatáhl míč po pravé straně Jan Lukas, který odcentroval míč do vápna, ale obránci domácího týmu si míč srazili do vlastní branky - 0:1. Tuto branku rozhodčí připsal právě Janu Lukasovi. Naši hráči drželi soupeře z Deblína Obrazekna jejich polovině a tvořili si další šance. V této fázi hry chtěli naši hráči hrát pěkný fotbal, ale bohužel se jim to moc nedařilo a kazili hodně přihrávek. I při ztrátě míče však kluci bojovali a míče získávali ihned zpět. Ve 20. minutě zatáhl míč Jan Kožina po své levé straně, když se dostal přes svého “strážce“ a odcentroval před branku, kam si zaběhl Martin Kubín a uklidil míč tam kam patří - do domácí branky a zvýšil vedení našeho týmu – 0:2. Do konce poločasu se hrálo především před vápnem hráčů domácích, ale k žádné velké šanci se již naši kluci nedostali. A tak poločas ukončil rozhodčí za stavu 2:0 pro náš tým.

Druhý poločas byl opět v režii našich hráčů, když si začali vytvářet vážnější šance než v prvním poločase. Začali více střílet a to přineslo svoje ovoce. Jan Kožina zatáhl míč po své levé straně, vrátil pod sebe na Patrika Srbu, který potřetí překonal brankáře domácích – 0:3. O chvíli později náš tým sehrál gólovouObrazekzároveň nejhezčí akci utkání. Kamil Martinek, tentokrát z pozice obránce dostal nahrávku ze středu, poslal do běhu kapitána Patrika Srbu, který si míč zatáhl do lajny a přesným centrem našel hlavu Václava Buriana, který nedal brankáři sebemenší šanci a zvýšil na 0:4. Tato branka náš tým nabudila a kluci začali ještě více tlačit soupeře. Další skvělou příležitost měl Martin Kubín, když centr do vápna poslal Patrika Srba, Martin si na něj skvěle zaběhl a svým důrazem dokázal brankáře překonat, ale rozhodčí tuto branku neuznal, kvůli údajnému faulu na brankáře. Velkou šanci nabídl Miloš Zedník, našemu útočníkovi Janu Kožinovi, který šel sám na brankáře, na poprvé jej trefil, míč se od něj odrazil. Následně obránce domácích nezvládl svoji rychlost, srazil se s brankářem domácích, čehož využil svoji bojovností Jan Kožina a skóroval do prázdné brány – 0:5. Do vápna domácích se dostal také náš levý obránce Pavel Jašek, který vrátil míč na ObrazekPatrika Srbu, jenž tvrdou ránou nepřekonal brankáře, ale důrazný Jan Lukas poklidil jak míč, tak málem i brankáře domácích. Proto nebyl gól uznán. Náš tým si v tomto zápase připravil mnoho šancí i přesto že kluci hodně kombinovali. Rozhodčí našim hráčům neuznal navíc dvě branky, které byli hodně sporné.

Sumasumárum: Důležité a povinné body jsou doma, takže dorostenci mohou opět slavit. Dnes nedali slabému soupeři šanci a jasně si utkání pohlídali. Přidali navíc 5 krásných branek a nemuselo zůstat pouze u nich. Bravo kluci, jeďte dál !!!