DOLNÍ LOUČKY - BLAŽOVICE 1:0 (1:0), 11. 10. 2009

11. 10. 2009

Naše branka: Jan Kožina 1:0 (penalta)

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Halas, Pavel Rozsypal, Ondřej Borkovec, Radek Bednář - Jan Michek, Miloš Zedník, Jiří Mašek (Martin Jacko), Ondřej Svoboda - Martin Kubín, Jan Kožina - další náhradník - Martin Mašek

ŽK: Ondřej Borkovec

neděli, 11. 10. 2009 od 12,30 hod., sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání na domácím trávníku proti týmu z Blažovic. Naši dorostenci se trápí, ale dnes jednoznačně chtěli dlouhou sérii porážek přerušit a potěšit naše fanoušky domácím vítězstvím.

Zápas začal v opatrném tempu a hrálo se především uprostřed hřiště. Hosté hrozili málo a jejich útoky končily především na našem velkém vápně. Jedinou větší šanci měl hostující kapitán, který vypálil z dálky a naštěstí pro nás těsně mimo. Ve 20. minutě zatáhl Jan Kožina míč do velkého vápna a nastřelil ruku hostujícího obránce, rozhodčí neváhal a pískl penaltu. Jan Kožina penaltu vybojoval a pak ji v klidu proměnil střelou k pravé tyči - 1:0. Do konce poločasu střílel ještě Miloš Zedník, ale rána šla bohužel těsně vedle. Poločas tedy skončil 1:0 pro naše barvy.

Na začátku druhého poločasu si vytvořili hosté jednu stoprocentní šanci, avšak jejich hráč přestřelil úplně prázdnou bránu. O chvilku později se dostaly Blažovice opět do příležitosti, ale Jindřich Borkovec jejich střelu lapil. Naši velkou příležitost začal Ondřej Svoboda, jenž vyslal Jana Kožinu, ten zatáhl míč do pokutového území, nahrál pod sebe Jiřímu Maškovi a ten bez přípravy vystřelil, brankář hostí však bravurně vyrazil míč na rohový kop. Naše mužstvo si postupem času vytvářelo územní převahu a kontrolovalo výsledek. Do další šance se dostal kapitán Miloš Zedník po nahrávce Martina Kubína, Miloš však Blažovického brankáře nepřekonal. O pár minut později našel Jan Michek krásným centrem Martina Kubína, jenž hlavičkoval a jen těsně minul bránu. Utkání tedy skončilo těsným, ale zaslouženým vítězstvím našeho dorostu v poměru - 1:0.

Sumasumárum: Dorostenci se konečně dočkali a po měsíci opět vyhráli. Dnes bojoval každý člen týmu a díky tomu jsme dosáhli společného cílevybojovali jsme všechny 3 body pro naše barvy. SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉÉ !!!