DOLNÍ LOUČKY - BLAŽOVICE 6:4 (4:1) - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

6. 4. 2008

neděli, 6. 4. 2008 ve 13,00 hod., přivítali naši dorostencipřátelském utkání „lídra“ III. třídy skupiny A – tým z Blažovic. Bylo to jejich první a jediné přátelské utkání před soutěží, protože jejich druhý soupeř, kterým byla plánována Veverská Bítýška, bohužel utkání zrušil.

ObrazekNaši vstoupili do utkání lépe a soupeře dostali na dlouhé chvíle pod tlak. V 5. minutě se nadechl Martin Mašekvelkému sólu, prošel přes několik protihráčů, ale jeho finální střela skončila těsně vedle branky soupeře. V 8. minutě se po druhém rohovém kopu dostal k míči Patrik Srba, nahrál Václavu Burianovi, který po sebe narazil na Jana Kožinu, jenž nedal brankáři Blažovic šanci – 1:0. V 15. minutě podběhl centrovaný míč soupeře stoper Pavel Jašek a útočník Blažovic zakončil naštěstí těsně vedle naší brány. V 17. minutě rozehrál Jan Lukas do středu na Jana Maška, který obešel obránce a zpoza vápna vyslal krásnou střelu, která prosvištěla jen těsně vedlo pravého horního růžku branky soupeře. O dvě minuty později se do další střely opět opřel Jan Mašek, ale brankář soupeře Obrazekbravurně vyrazil na roh. Ve 20. minutě byl na rohu velkého vápna faulován pronikající Martin Mašek a následný trestný kop posadil Miloš Zedník přímo na hlavu nabíhajícího Pavla Jaška, který se nemýlil – 2:0. Ve 23. minutě pronikl po levé straně Blažovický útočník, ale jeho střela proletěla z úhlu jen těsně nad naší svatyní. Ve 28. minutě si nerozuměla naše obranná dvojice Jan Lukas a Tomáš Černý a po jejich chybě zakončoval těsně nad útočník Blažovického týmu. O čtyři minuty později měly Blažovice další velkou příležitost, ale průnik jejich útočníka hasil v poslední chvíli Jan Lukas. Ve 36. minutě vysunul Patrik Srba Martina Maška, který míč minul, ten se odrazil k Janu Maškovi, jehož dělovku vytěsnil brankář soupeře na rohový kop. Ten rozehrál Patrik Srba, Jan Kožina ho posunul na Martina Maška, který nedal Blažovickému brankáři šanci – 3:0. Ve 42. Obrazekminutě měly další příležitost Blažovice, jejíchž útočník se prodral po pravé straně přes naše obránce, ale následná střela skončila nad naší brankou. Ve 44. minutě se Blažovice dočkaly. Trestný kop ze 40-ti metrů skončil k překvapení všech v naší síti, protože jej bohužel podcenil jinak solidně chytající Petr Záluský – 3:1. V poslední minutě první půle však ještě vyslal z půlící čáry do brejku Jan Mašek střídajícího Kamila Martinka, který z úhlu obstřelil brankáře soupeře – 4:1. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

50. minutě se dostal míč po ose – Patrik Srba, Jan KožinaPavlu Jaškovi, který ze vzdálenosti penalty propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:1. O pět minut později pronikl po pravé straně Kamil Martinek, ale jeho nepovedený centr skončil na břevnu branky Blažovic. V 58. minutě snížili hosté na 5:2, když trestný kop Obrazekz 35-ti metrů opět podcenil náš brankář, tentokráte Zdeněk Babička. Za dvě minuty zahrávaly Blažovice další trestný kop z levého rohu velkého vápna a hezky kopnutý míč korigoval výsledek na 5:3. V 64. minutě prošel Jan Mašek, který vyslal kapitána Václava Buriana a ten vyslal Martina Kubína. Jeho střela však těsně minula levou tyč branky hostů. Poté se asi 15 minut hrálo především ve středu pole a obrany obou týmů fungovaly na jedničku. V 81. minutě měl obrovskou příležitost Jan Mašek, který z hranice malého vápna trefil jen padajícího brankáře soupeře. V 85. minutě obdržel míč na půlící čáře Martin Mašek, nadechl se v velkému sólu, prošel přes 3 obránce a z 20-ti metrů vyslal tvrdou ránu, která rozezvonila břevno Blažovic. O minutu později sehráli naši fotbalisté krásnou kombinační akci, když si míč vyměnili Patrik Srba, Martin Mašek a Jan KožinaObrazekpřičemž poslední jmenovaný poslal krásnou křižnou střelu z vápna nechytatelně přesně k tyči – 6:3. Hosté ještě dokázali v poslední minutě korigovat výsledek na konečných 6:4, když po levé straně hriště prošel jejich křídelník a podél brankáře Zdeňka Babičky skóroval. Utkání poté ukončil rozhodčí Miloš Hošek.

Sumasumárum: Bylo znát, že naši dorostenci hráli svůj první zápas. Byť hra byla pohledná a diváci se mohli pobavit velkým množstvím branek, tak toto utkání účelně odhalilo některé velké nedostatky. Svoje premiérové branky dokázal vsítit Jan Kožina a tyto byly přímo výstavní. Týden před soutěží musí kluci zapřemýšlet na svými chybami a tyto vypilovat, aby se v Moravských Knínicích opět vrátili do jejich podzimní herní pohody.