DOLNÍ LOUČKY - DOLNÍ KOUNICE 4:4 (2:1), 24. 5. 2009

24. 5. 2009

Naše branky: Václav Burian 1:0, Tomáš Černý 2:1, Jan Lukas 3:1, Tomáš Černý 4:3

Sestava: Jindřich Borkovec - Martin Mašek, Kamil Martinek, Ondřej Borkovec, Pavel Rozsypal - Tomáš Černý, Jan Mašek, Miloš Zedník, Václav Burian - Jan Lukas, Jan Kožina (Dominik Martinek) - další náhradník - Martin Kubín

ŽK: Tomáš Černý, Jan Lukas

neděli, 24. 5. 2009 od 14,00 hod., sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání na domácím trávníku, když přivítali Dolní Kounice. Vzhledem k tomu, že na podzim jsme dokázali z Kounic dovézt všechny body za výhru 2:1, čekalo se, že i dnes zůstanou všechny body doma.

Od úvodních minut však realita byla jiná. Hosté byli našim rovnocenným soupeřem a od prvních minut se hrálo především okolo středu hřiště. První vážnější situaci jsme si vytvořili my, když Miloš Zedník vyslal kolmou přihrávkou Jana Kožinu, ale jeho střela letěla několik centimetrů vedle branky Kounic. Další naše příležitost byla už však proměněna, míč si vyměnili Miloš Zedník, Jan Mašek a Václav Burian a poslední jmenovaný střelou k tyčce rozvlnil síť – 1:0. Po vstřelené brance zahrozili několikrát i hosté a vyústila z toho i vyrovnávající branka Dolních Kounic – 1:1. V další naší slibné šanci se ocitl Dominik Martinek, avšak jeho technickou střelu gólman soupeře lapil. Druhá naše branka přišla po důrazu Tomáše Černého ve velkém vápně a jeho následné střele do protipohybu brankáře – 2:1. Další slibnou šanci nabídl Jan Lukas po krásném sólu Dominiku Martinkovi, ale ten trestuhodně netrefil. První dějství tedy skončilo 2:1 pro naše mužstvo.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. 10 minut se hrálo bez šance ani na jedné straně. První šanci jsme si vytvořili my zhruba v 60. minutě a hned z toho byl vlastní gól hostujícího beka, k němuž jej přinutil Jan Lukas – 3:1. Po vstřelené brance jsme chtěli hru uklidnit a více si nahrávat, bohužel jsme se nevyvarovali zbytečných chyb, které jsme tropili v průběhu celého utkání a hosté je potrestali dvěma brankami ze standartních situací – 3:2 a 3:3. Dolní Kounice jsme poté zatlačili a vytvářeli si jednu šanci za druhou, bohužel, míče směřovali pouze do náruče hostující brankáře. Dnes výborně hrající Jan Lukas prošel krásně po pravé straně, centrem pod sebe našel Tomáše Černého a ten dal svoji druhou branku v utkání – 4:3. Bohužel, ani po vstřeleném gólu jsme nepřestali chybovat a soupeř to potrestal vyrovnávající brankou pečetící výsledek na konečných 4:4.

Sumasumárum: Dnes jsme si zápas prohráli zbytečnými školáckými chybami. Velký vliv na to má velmi slabá tréninková účastposledních týdnech, především v úterý. Borci, pojďme ještě zamakat, potrénovat, ať tu letošní sezónu dohrajeme čestně !!!