DOLNÍ LOUČKY - KUPAŘOVICE 1:6 (0:3), 31. 5. 2009

31. 5. 2009

Naše branka: Tomáš Černý 1:6

Sestava: Jindřich Borkovec - Lukáš Válek, Kamil Martinek, Jan Kožina, Pavel Rozsypal - Dominik Martinek (Martin Kubín), Miloš Zedník, Václav Burian, Ondřej Borkovec (Jan Mašek) - Martin Mašek (Jiří Mašek), Tomáš Černý

ŽK: Václav Burian

neděli, 31. 5. 2009 od 14,00 hod., sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání na domácím trávníku proti jednomu z adeptů na postup do vyšší soutěže – Kupařovicím. Na jejich trávníku jsme na podzim prohráli 1:3 a dnes jsme se v oslabené sestavě chtěli pokusit o vybojování alespoň jednoho bodu. Počasí fotbalu moc nepřálo, trávník byl hodně podmáčený a hrálo se za stálého a silného deště.

V úvodních minutách jsme byli lepším týmem my. Tomáš Černý se dostal k odraženému balónu na penaltě, ale jeho střelu stačil hostující brankář vyrazit těsně vedle pravé tyčky. Následný roh zahrál nakrátko Miloš Zedník Dominiku Martinkovi, ten posunul a vápno Ondřeji Borkovcovi, ale jeho střela prosvištěla těsně kolem tyče. Poté hosté zahrozili dvěma útoky, jejich pokusy však létaly těsně vedle naši svatyně. Další příležitost jsme si vytvořili my, když zahrával volný přímý kop Miloš Zedník, na ten si naskočil Václav Burian, ale těsně minul. Kupařovice daly svoji první branku s velkým štěstím a to přímo z rohového kopu, míč podcenil Jindřich Borkovec po předchozím jeho krásném zákroku – 0:1. Hosté poté přidali další branku po technické střele a ani tentokrát nebylo svědomí Jindřicha Borkovce příliš čisté – 0:2. O pět minut později zaspali naši obránci, když ani jeden z nich nedokázal zastavit Kupařovického útočníka a jeho střelu k tyči – 0:3. Do konce poločasu již byla hra vyrovnaná, ale utkání takřka rozhodnuté.

Druhý poločas začal v poklidném tempu. Od 55. minuty si ale hosté začali tvořit další šance, ale Jindřich Borkovec si s nimi poradil na výbornou. Druhá půle byla z naší strany hodně otevřená, protože zápas nebyl ještě zcela rozhodnut a chtěli jsme dát kontaktní branku. Hosté však naši otevřenou obranu potrestali dalšími třemi góly. Těsně před koncem utkání nahrál Miloš Zedník Václavu Burianovi, ten si krásně projel levou stranu a nahrál pod sebe Jiřímu Maškovi, jenž krásně vystřelil z otočky, jeho pokus však letěl těsně mimo branku. V samotném závěru utkání našel Václav Burian krásně Tomáše Černého a ten střelou k tyčce vsítil alespoň čestnou branku našeho týmu. Zápas skončil výsledkem 1:6 pro tým Kupařovic.

Sumasumárum: Nedá se nic dělat. Dnes jsme bohužel na lépe hrajícího a důraznějšího soupeře nestačili. Příští týden máme volno a tak se můžeme připravovat na další utkání na domácím trávníku proti týmu z Modřic.