DOLNÍ LOUČKY - KUŘIM (ml. dorost) 3:1 (0:1), PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

28. 2. 2009

Naše branky: Václav Burian 1:1, Jiří Mašek 2:1, Jan Kožina 3:1

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Juříček, Jan Kožina, Ondřej Borkovec, Dominik Martinek - Jiří Mašek, Patrik Srba, Václav Burian - Petr Záluský, Jan Mašek, Patrik Žák

sobotu, 28. 2. 2009 v 8,30 hod., odehrál náš dorost svoje letošní první přátelské utkání, ve kterém se utkal s mladším dorostem týmu Kuřim, hrajícím KP na jižní Moravě. Utkání se uskutečnilo v Brně – Janouškově ulici na umělé trávě.

Od prvních minut byl zápas velmi vyrovnaný. Oba týmy si vytvářely náznaky šancí, ale nikdy je nedokázaly dotáhnout až do úspěšného konce. Do větší šance se dostal kapitán našeho dorosteneckého týmu Patrik Srba, který utekl po levé straně, dostal se až do vápna, kde se snažil připravit šanci pro své spoluhráče. Bohužel míč zachytil obránce Kuřimi a od něj se míč odrazil těsně vedle svatyně kuřimského brankáře. Další šanci si vytvořili hráči Kuřimi, když se snažil přejít půlku Patrik Srba, bohužel míč ztratil a kuřimští dorostenci se dostali do brejku. Krajní kuřimský záložník družstva poslal krásný centr do našeho vápna, kde dotlačil míč za naši brankovou čáru - 0:1. Do konce poločasu se už nic zvláštního nestalo a oba týmy šli za stavu 0:1 do kabin.

Do druhé půle lépe vstoupili kluci z Kuřimi, když zatlačili naše dorostence na jejich vlastní polovinu a posílali na našeho brankáře nebezpečné střely. Jindřich Borkovec ovšem svými skvělými zákroky nepustil za svá záda ani jeden z nebezpečných pokusů soupeře. Od druhé části druhého poločasu začaly Kuřimským dorostencům docházet síly a aktivnější začal být Dolnoloučský tým. Asi v 60. minutě se náš tým dočkal vyrovnání. Branku připravil pro svého spoluhráče Petr Záluský, který prodloužil krásně míč přes obranu a na něj si zběhl Václav Burian, jenž si nejdříve narazil míč o tyč a poté jej vrátil již tam, kam patřil - 1:1. Další velkou šanci měl Patrik Srba, který dostal přihrávku do běhu od Václava Buriana, bohužel trefil pouze tyč. Míč se poté odrazil k Petrovi Záluskému, jenž připravil šanci pro Patrika Žáka, kterému zabránil ve vstřelení branky kuřimský obránce. V 80. minutě se dral dopředu Jan Kožina, ale na hranici pokutového území byl tvrdě faulován. K přímému kopu se postavil náš nejmladší hráč, věkem ještě žák Jiří Mašek, který skvělou technickou střelou pod břevno nedal brankáři kuřimských šanci - 2:1. V tuto chvíli již dorostenci z Kuřimi nestíhali a jen se bránili. Další šťastný úder jim zasadil Jan Kožina85. minutě, který po perfektní zpětné přihrávce od Jana Maška překonal brankáře potřetí - 3:1. Do konce zápasu se snažili ještě hráči Kuřima korigovat výsledek, ale naši kluci to již nedovolili a tak vyrovnaný zápas skončil výhrou našich borců.

Sumasumárum: Ve velmi vyrovnaném utkání nastoupili oba soupeři díky prázdninám a nemocem v dosti improvizovaných sestavách a tomu také částečně odpovídala hra obou týmů. Naši nakonec po solidním výkonu dokázali, že mají více fyzických sil a dle mého zaslouženě v tomto přátelském utkání zvítězili.