DOLNÍ LOUČKY - MORAVSKÉ BRÁNICE 6:1 (3:1), 18. 5. 2008

18. 5. 2008

Naše branky: Jan Mašek 1:1, Václav Burian 2:1, Václav Burian 3:1, Miloš Zedník 4:1, Patrik Srba 5:1, Václav Burian 6:1 (penalta)

Sestava: Petr Záluský (Jindřich Borkovec) - Ondřej Borkovec, Tomáš Černý (Patrik Žák), Pavel Jašek, Pavel Rozsypal - Miloš Zedník, Patrik Srba, Václav Burian - Kamil Martinek (Martin Kubín), Jan Mašek, Jan Kožina (Lukáš Válek)

ŽK: Jan Mašek

neděli, 18. 5. 2008 ve 14,00 hod., sehráli naši dorostenci další domácí mistrovské utkáníkvalitním soupeřem z Moravských Bránic. Ve dvou dosavadních vzájemných utkáních vždy vyhráli naši borci, ale i tak jsme věděli, že nás čeká další překážka vedoucí k vysněnému cíli.

Úvodní „oťukávání“ trvalo asi osm minut, ale poté to byli právě hosté, kteří vyslali dalekonosnou střelu asi ze 35-ti metrů, která bohužel po podcenění našeho brankáře Petra Záluského skončila v naší síti – 0:1. O minutu později musel Petr Záluský svoji chybu napravit výborným zákrokem, když pálil po minele Pavla ObrazekRozsypala Bránický útočník. V 10.minutě se dostal do dobré pozice Kamil Martinek, který si obehrál obránce na velkém vápně a levou tvrdě vypálil, hostující brankář vyrážel na roh. Tento rozehrál Jan Kožina a naskočil si na něj Václav Burian, míč bohužel skončil nad brankou hostů. Ve 14. minutě pálil opět Václav Burian, ale míč skončil těsně vedle levé tyče. Náš tlak dominoval a v 15. minutě vysunul křižně Jan Mašek Jana Kožinu, který ještě narazil Miloši Zedníkovi, ale jeho dělovku bravurně kryl brankář Moravských Bránic. V 18. minutě poslal zprava střílený centr po úniku Kamil Martinek, ale Jan Kožina skluzem přestřelil. Ve 22. minutě házel aut Pavel Jašek, našel Jana Maška, který vybídl uličkou ke skórování Václava Buriana, ale jeho střele chyběla razance. Ve 26. minutě zahrozili také hosté, ale jejich křižná střela skončila nad naší brankou. Ve 27. minutě vypálil krásně Jana Kožina, brankář soupeře vyrazil, ale ani dorážky Jana Maška, resp. Václava ObrazekBuriana neskončily v síti. Ve 31. minutě rozehrával rohový kop Patrik Srba a z voleje pálil Jana Mašek, ale bohužel jen těsně vedle. Ve 33. minutě jsme se již ale mohli radovat. U rohového praporku zabojoval o míč Jan Mašek, nasadil obránci jesličky a poté přes druhého obránce z úhlu pálil, míč prolétl i pod rukou hostujícího brankáře – 1:1. Ve 35. minutě vyrobil špatný odkop hostující obránce a míč z voleje do protipohybu poslal Václav Burian – 2:1. Ve 37. minutě po dalším závaru neprostřelili postupně ani kapitán Patrik Srba ani posléze Václav Burian, míč skončil v zámezí. Ve 40. minutě perfektně pálil Jan Kožina, ale míč prolétl jen těsně nad břevnem branky soupeře. V poslední minutě první půle vybojoval Jan Kožina rohový kop, který sám zahrával a našel hlavu Václava Buriana, který se nemýlil – 3:1.

ObrazekPrvních 10 minut druhé půle bylo opatrných a hrálo se především uprostřed pole. V 55. minutě se opřel do trestného kopu ze 30-ti metrů Jan Mašek, ale střelu zabrzdilo břevno. V 57. minutě utekl po pravé straně Miloš Zedník, přešel přes 3 obránce a křižně prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:1. V 70. minutě pálil z 25-ti metrů tvrdě Jan Mašek, ale míč jen těsně minul levou tyč branky Moravských Bránic. V 75. minutě se ocitl sám před brankářem Václav Burian, ale bohužel přestřelil. O minutu později pálil, bohužel bez razance, kapitán Patrik Srba a hostující brankář jeho pokus zlikvidoval. V 77. minutě vyslal Jan Mašek Patrika Srbu, ten přešel přes dva bránící hráče a po zemi nedal jejich brankáři šanci – 5:1. O minutu později pronikal po levé straně Jan KožinaObrazekzastavil ho až nedovolený zákrok soupeřova obránce – penalta. Tu s přehledem proměnil Václav Burian – 6:1. Poté se postupně prostřídali 4 naši hráči a hra se oboustranně zklidnila. Ještě v 88. minutě hodil Václav Burian aut na Patrika Žáka, ten mu narazil zpět a Václav Burian vypálil těsně mimo branku hostů. Utkání tedy skončilo zaslouženým vítězstvím 6:1 pro naše borce.

Sumasumárum: Jednoznačně nejkvalitnější utkání mohli shlédnout naši skvělí fanoušci. Naši kluci se i přes nepříznivý stav dokázali dostat do zápasu a krásnými brankami korunovali svůj dnešní výkon. Řekl bych, že to byl vůbec jejich nejlepší zápas v této sezóně. I kluci z Bránic podali hezký výkon a zasloužili se o výbornou kvalitu utkání. HOŠI DĚKUJEM !!!