DOLNÍ LOUČKY - MORAVSKÉ BRÁNICE 6:4 (3:1), PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

29. 3. 2009

Naše branky: Václav Burian 1:0 (penalta), Jan Lukas 2:1, Jan Lukas 3:1, Miloš Zedník 4:3, Jan Kožina 5:4, Václav Burian 6:4

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Juříček, Tomáš Černý, Ondrej Borkovec, Pavel Rozsypal - Dominik Martinek, Miloš Zedník, Václav Burian - Jan Lukas (Jiří Mašek), Jan Mašek, Jan Kožina (Patrik Žák)

neděli, 29. 3. 2009 ve 12,00 hod., sehráli naši dorostenci poslední přátelské utkání před začátkem jarní části sezóny 2008/09. Jejich soupeřem byly Moravské Bránice a hrálo se na umělé trávě v Brně – Janouškově ulici.

Už od samého začátku jsme byli lepším týmem. V 5. a v 7. minutě nepřesně stříleli Jan Kožina a Miloš Zedník. Ve 12. minutě prošel Jan Kožina po levé straně až do velkého vápna, kde byl faulován a následnou penaltu proměnil Václav Burian – 1:0. Po vstřelené brance jsme se zbytečně zatáhli na vlastní půli. Ve 30. minutě po faulu Jana Lukase v našem velkém vápně byla proti nám písknuta penalta, avšak tu s klidem chytil náš gólman Jindřich Borkovec. Ve 35. minutě už jsme takové štěstí neměli a soupeř potrestal naše chyby vstřeleným gólem – 1:1. Ve 38. Minutě zahrál Jan Mašek přímý kop, jenž směřoval do horního růžku brány, avšak brankář soupeře jeho pokus chytil. Ve 40. minutě se Jan Lukas krásně prosadil ve vápně soupeře a svou důraznou hrou dal naši druhou branku2:1. Ve 43. minutě si Jan Lukas naskočil na roh Dominika Martinka a krásně zavěsil hlavou. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:1 pro náš tým.

Druhou půli jsme však nezačali vůbec dobře a už po dvou minutách jsme dostali branku – 3:2. V 50. minutě utekl soupeř po křídle, dokázal odcentrovat a Jakub Juříček si smolně srazil míč do vlastní brány. V 52. minutě se odhodlal Miloš Zedník ke střele z velkého vápna a míč se štěstím zapadl do brány Moravských Bránic. O minutu později se prosadil opět soupeř, když po rychlém brejku nedal našemu brankáři šanci – 4:4. 60. minutě zahrával soupeř druhou penaltu po ruce Pavla Rozsypala, avšak tuto exekutor nasměroval pouze do tyče. V 80. minutě prošel Jan Kožina po levé straně, vystřelil z velkého vápna, gólman pouze vyrazil míč před sebe a Jan míč dorazil do brány – 5:4. V 88. minutě zahrával Jiří Mašek rohový kop, na který si naskočil Václav Burian a hlavou nekompromisně zavěsil. Do konce zápasu se už nic závažného nestalo a zápas skončil 6:4 pro naše mužstvo.