DOLNÍ LOUČKY - MORAVSKÉ KNÍNICE 19:1 (11:1), 26. 8. 2007

26. 8. 2007

V neděli, dne 26. 8. 2007 ve 14,00 hod., nastoupili naši dorostenci k jejich premiérovému mistrovskému utkání v soutěži. Na domácím trávníku se za krásného počasí pustili s vervou do soupeře z Moravských Knínic. Jelikož tento náš tým neměl žádnou historii, dalo se čekat, že utkání nebude vůbec jednoduché.

Ukázalo se, že opak byl pravdou, naši sázeli odevzdanému soupeři jednu branku za druhou a v tomto duchu probíhalo prakticky i celé utkání. Níže se Vám pokusím více přiblížit jednotlivé branky a co jim předcházelo.

ObrazekIhned v úvodu po našem rohovém kopu špatně zakročil ve skrumáži hostující brankář a míč bez problémů doklepl do branky kapitán Václav Burian - 1:0. Zanedlouho poté si stejně vedl v podobné situaci Kamil Martinek a bylo to již 2:0. Na 3:0 zvýšil náš náskok opět Kamil Martinek, když po krásném centru Václava Buriana zakročil ve vápně rukou obránce Moravských Knínic, rozhodčí však nechal hru pokračovat a míč "poklidil" do branky výše uvedený střelec. Na 4:0 zvyšoval svým čistým hattrickem opět Kamil Martinek, když vyslal nádhernou křižnou střelu, která se o tyč odrazila do branky. Na 5:0 zvyšoval Jan Mašek, když napřáhl z 25-ti metrů a nemýlil se. Svojí čtvrtou brankou v utkání zvýšil skóre Kamil Martinek po krásné křižné přihrávce od Martina ObrazekMaška - 6:0. Poté vymyslel geniální individuální sólo záložník Martin Mašek a vše zakončil krásnou brankou na 7:0. Po rohovém kopu Miloše Zedníka zvyšoval hlavou na 8:0 Martin Mašek. Po faulu na našeho útočníka se kopala penalta a tu symbolicky ale s jistotou proměnil "pod víko" brankář Pavel Babička - 9:0. Na 10:0 zvyšoval po krásné akci Martin Mašek. Po další skvělé akci hráčů Miloše Zedníka, Martina Maška a Jana Maška se posledně jmenovaný opřel do tvrdého a přesného projektilu a bylo 11:0. Poté si naši hráči vybrali "oddychový čas" a hosté se dostali do několika ojedinělých protiútoků, jeden z nich proměnili a korigovali tak poločasový výsledek na 11:1.

ObrazekDo druhé půle naši vstoupili opět impozantně a během několika minut opět změnili skóre utkání. Na 12:1 zvyšoval po perfektně zahrané kombinaci Václava Buriana, Patrika Srby a Martina Maška posledně jmenovaný. Jako by toho Martin Mašek měl málo, tak si krásně sběhl na hezky kopnutý roh Miloše Zedníka a hlavou dal na 13:1. Po dalším rohovém kopu, tentokráte z druhé strany, vybojoval míč ve vápně hostů kapitán Václav Burian a pohodlně podél brankáře zvýšil na 14:1. Po dalším rohovém kopu úspěšného exekutora Miloše Zedníka si opět skvěle naskočil do hlavy Martin Mašek a dal na 15:1. Kanonáda neustávala a tak naši přidávali další a další branky. Po geniálně rozehraném signálu Janem Maškem se dostal míč k Václavu Burianovi a ten bez problémů zvýšil skóre Obrazekna 16:1. Za malou chvíli si míč vybojoval ve vápně Jan Mašek a svoji akci také úspěšně zakončil brankou na 17:1. Několik minut před koncem rozehrál dobře hrající Miloš Zedník zprava krásnou křižnou přihrávku, ta se dostala až na kopačky střídajícího Jana Kondýska a ten se nemýlil - 18:1. Poslední branku utkání dal konečně trápící se Patrik Srba, který využil chybné rozehrání brankáře hostů a pohodlně ze 30-ti metrů poslal míč do prázdné branky. Konečné skóre se tedy zastavilo na 19 ku 1.

ŽK: Jan Mašek, Kamil Martinek

Sumasumárum: K tomuto utkání není vlastně co dodat. Naši hráči výrazně Obrazekpřečíslili hosty prakticky ve všech parametrech a utkání změnili v jednostrannou kanonádu. Jejich branky byly velice pohledné a diváci se zcela jistě bavili. Nutno však podotknout, že je stále co zlepšovat, protože horší desetiminutovka na konci první půle by se nám ve vyrovnanějších utkáních nemusela vyplatit ! Je nutné trénovat, co jen to půjde. Kluci, byl to krásný zážitek !!!