DOLNÍ LOUČKY - OŘECHOV 5:1 (1:0), 4. 5. 2008

4. 5. 2008

V neděli, 4. 5. 2008 ve 14,00 hod., přivítali v „utkání pravdy“ naši dorostenci druhý tým tabulky – Ořechov. Bylo skoro jasné, že když vyhrají, tak je už jen těžko někdo bude moci o postup do vyšší soutěže připravit.

Prvních 10 minut prvního poločasu se hrálo velmi opatrně na obou stranách s tím, že naši fotbalisté měli herně mírně navrch. Výsledkem byly pouze dvě nedůrazné střely v podání Jana Kožiny a Jana Maška. V 11. minutě jsme měli velkou příležitost, když Patrik Srba křižně našel pronikajícího Václava BurianaObrazekkterý si obešel dva protihráče, ale v poslední chvíli mu obránce míč ukopl. Ve 13. minutě zahrozili i hosté, když ale jejich střelu ze 30-ti metrů brankář Petr Záluský kryl. Ve 21. minutě rozehrál Martin Mašek na svého bratra Jana, který posunul na lépe postaveného Václava Buriana, jeho střelu však srazil obránce na rohový kop. Na ten si naskočil Jan Lukas, ale míč skončil těsně nad brankou hostů. Ve 24. minutě předvedl skvělý tah na bránu kapitán Patrik Srba, když prošel skrz pokutové území hostů a do protipohybu brankáře vystřelil, ale jeho střelu zastavila pravá tyč branky hostů. Ve 26. minutě perfektně zlikvidoval velikou šanci hostů Petr Záluský, když na krásný centr naskočil jejich útočník a hlavou zakončoval. O minutu později šel na naši branku další útok, ale naštěstí nebyl tento přesně zakončen. Ve 35. minutě obral o míč obránce soupeře Jan ObrazekMašek a vybojoval rohový kop. Ten tradičně rozehrál Miloš Zedník a našel hlavu Martina Maška, který se nemýlil – 1:0. Ve 40. minutě mohl vyrovnat opět Ořechov, rohový kop poslali hlavou naštěstí pouze nad naši svatyni. Tímto výsledkem skončila první půle.

Úvod druhé půle se nápadně podobal tomu prvnímu, takže se diváci nijak krásným fotbalem bavit nemohli. V 56. minutě však přešel po pravé straně Martin Mašek přes 3 protihráče a perfektně našel centrem skluz svého bratra Jana, který zvýšil na 2:0. V 61. minutě poslal krásný křižný centr z pravé strany Patrik Srba a našel tak Jana Kožinu, který nekompromisně prostřelil hostujícího brankáře potřetí – 3:0. V 67. minutě napřáhl ze 40-ti metrů Pavel Rozsypal, jehož střelu s obtížemi vytlačil hostující brankář na roh. Po tomto se dostal míč přes Martina MaškaPavlu Jaškovi, který však branku soupeře přestřelil. Po skrumáži před brankou Ořechova70. minutě se k míči dostali Obrazekpostupně Pavel Jašek, poté Václav Burian, kterému míč obránci ukopli na další rohový kop. Ten rozehrál opět Miloš Zedník a opět našel hlavu Martina Maška – 4:0. V 71. minutě to bylo již 5:0, když asistent Miloš Zedník poslal přízemní křižný pas, který chytře pustil Patrik Srba na Martina Maška a ten svůj důraz přetavil ve svoji 3. branku v utkání. V 78. minutě zahrávali hosté nebezpečný trestný kop ze 35-ti metrů, který s obtížemi vyřešil náš brankář Petr Záluský. V 83. minutě naši pasivitu hosté potrestali, když jejich křídelník prošel po pravé straně, míč vrátil na velké vápno, kde ho útočník poslal na naši branku. Míč se odrazil od břevna zpět do našeho brankáře a od něj skončil v naší brance – 5:1. V 88. minutě ještě pronikl po pravé straně Miloš Zedník, ale jeho krásnou střelu bohužel zastavila tyč branky soupeře.

ObrazekSumasumárum: Ve výkonu našich dorostenců ještě byly rozhodně reservy, ale tento tým dokázal, že má obrovskou kvalitu na více frontách. Soupeře přehráli a v důležitých pasážích utkání prostě tahali za delší konec. Soupeři, který byl na druhém místě v tabulce nasázeli 5 nádherných branek a udělali tak další důležitý krok k vysněnému cíli. Gratulujeme !