DOLNÍ LOUČKY - ŘEZNOVICE 6:2 (2:1), 7. 10. 2007

7. 10. 2007

V neděli, dne 7. 10. 2007 ve 13,00 hod., sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání proti druhému týmu tabulky - Řeznovicím. Naši kluci měli potvrdit roli favorita a udržet si pětibodový náskok na další pronásledovatele. Řeznovice ale nepřijeli prodat svoji kůži lacino.

Ve 3. minutě se dostal ke střele důrazný Patrik Srba a krásnou střelou z voleje donutil hostujícího brankáře vystřihnout skvělý zákrok. Následný rohový kop byl obranou hostů odehrán mimo pokutové území. V 8. minutě utkání špatně Obrazekodkopl míč Řeznovický obránce a toho se zmocnil důrazný Kamil Martinek, vnikl do vápna, kde byl nevybíravým způsobem faulován - pokutový kop. K tomu se postavil Miloš Zedník a nekompromisně proměnil - 1:0. O několik minut později sehráli krásnou kombinaci Kamil Martinek, který uvolnil Jana Maška, který ještě narazil na Martina Maška a jeho krásnou střelu zlikvidoval skvělý hostující brankář. V 21. minutě opět akce po ose Jan Mašek, Kamil Martinek a Václav Burian volala po gólu, ale poslední jmenovaný netrefil bránu. O dvě minuty později zahrál aut Pavel Rozsypal na Jana Maška, ten vystřihl nůžky a míč Obrazeknasměroval před branku Řeznovic a tady prohrál jen těsně hlavičkový souboj Kamil Martinek. Hosté se dostali do ojedinělého útoku, který naše obrana musela odehrát na roh. Tento hosté rozehráli před branku, kde našeho brankáře Zdeňka Babičku přeskočil jejich útočník a vyrovnal - 1:1. Ve 29. minutě rozehrával další ze série rohových kopů Miloš Zedník a na jeho centr si naskočil Martin Mašek, jehož ránu zastavila levá tyč branky hostů. Ve 33. minutě se do velkého sóla pustil Jan Mašek, ale jeho střelu nakonec vytěsnil brankář hostů na roh. Přišla 36. minuta a skóre se opět měnilo. Martin Mašek prošel přes dva hráče, Obrazekkrásně nahrál bratrovi, Janu Maškovi, který uvolnil Kamila Martinka a ten takovou polostřelou překonal brankáře Řeznovic podruhé - 2:1. Ve 40. minutě ještě zastavil nedovoleně průnik Václava Buriana hostující obránce a následný trestný kop Martina Maška do pravého horního růžku kryl opět hostující brankář. Do kabin jsme tedy šli s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu naši vstoupili s vervou a hned ve 47. minutě hlavičkoval Martin Mašek po rohovém kopu Miloše Zedníka těsně nad. V 55. minutě získal míč Patrik Srba, povodil si dva protihráče a napřáhl z 35 metrů. Jeho Obrazekdalekonosná střela vymetla pravý horní růžek hostující branky - 3:1. O minutu později prošel důrazně Jan Mašek, našel nalevo Patrika Srbu a ten poslal do vápna krásný nadýchaný centr přesně na hlavu kapitána Václava Buriana, který nedal brankáři Řeznovic šanci - 4:1. V 59. minutě krásně prošel po pravé straně Miloš Zedník, dal pod sebe na Martina Maška, ale jeho střela skončila vysoko nad. V 67. minutě poslal centr do pokutového území Patrik Srba, našel Kamila Martinka, který ještě vrátil Janu Maškovi, poté míč doputoval až k Martinu Maškovi, jehož střela ale opět jen těsně minula cíl. V 70. minutě hosté Obrazekpronikli do našeho pokutového území a centrovaný míč zastavila až ruka Pavla Jaška - penalta. Tu hosté s jistotou proměnili a snížili - 4:2. O tři minuty později aktivní Jan Mašek krásně vysunul Kamila Martinka, který přeloboval hostujícího brankáře, ale míč skončil jen těsně mimo branku. V 76. minutě nasadil k velkému sólu Martin Mašek, prošel nebojácně, dvakrát ho hosté faulovali, ale přesto se dostal až ke střele, kterou zastavilo břevno. O minutu později měli šanci hosté, když z půlky poslal dlouhý míč do našeho vápna jejich obránce a útočník přehlavičkoval našeho brankáře Zdeňka Babičku. Na brankové čáře však skvěle zakročil ObrazekMartin Šafář a míč vyhlavičkoval. V 84. minutě z vápna tvrdě a nebezpečně střílel Patrik Srba, ale brankář byl pozorný. V 86. minutě dostal krásnou přihrávku od Václava Buriana Jan Mašek a tuto skvěle zužitkoval - 5:2. V poslední minutě vyslal do útoku Patrik Srba opět Jana Maška, ten prošel důrazně přes dva obránce a nedal brankáři hostů šanci - 6:2. Do konce utkání se již skóre neměnilo.

Sumasumárum: Naši dorostenci dokázali, že jsou v této soutěži nejlepší. I přes vyrovnanou první půli dokázali ve druhé hosty naprosto přeběhat a dali i důležité branky. Hra byla velmi pohledná a některé kombinace stojí rozhodně za pochvalu. ObrazekPopřejme našemu mladému týmu mnoho další úspěchů a ať jim jejich forma vydrží co možná nejdéle.