DOLNÍ LOUČKY - ŠLAPANICE 2:5 (2:3), 13. 9. 2009

13. 9. 2009

Naše branky: Jan Kožina 1:0, Kamil Martinek 2:1

Sestava: Adam Dvořák - Jakub Halas, Pavel Rozsypal, Ondřej Borkovec, Radek Bednář - Jan Šnédar (Jiří Mašek), Dominik Martinek, Miloš Zedník, Ondřej Svoboda - Jan Kožina, Kamil Martinek - další náhradníci - Martin Kubín, Jindřich Borkovec

ŽK: Ondřej Borkovec, Miloš Zedník

neděli, 13. 9. 2009 od 16,00 hod., sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání na domácím trávníku proti týmu ze Šlapanic. Naši kluci moc chtěli navázat na výborné domácí výkony v letošní sezóně a získat další 3 body.

Zápas byl od úvodních minut velice vyrovnaný. Hosté hrozili zejména ze střední vzdálenosti, ale všechny jejich pokusy létaly nad nebo mimo naši branku. My jsme zahrozili zhruba v 10. minutě, když Dominik Martinek vyslal Jana Kožinu kolmou přihrávkou a druhý jmenovaný typickou křižnou střelou k tyčce rozvlnil síť – 1:0. Hra byla velice vyrovnaná a hrálo se především uprostřed hřiště. Hostům se podařilo vyrovnat z rohového kopu, když jejich útočník nikým nehlídaným vstřelil hlavou vyrovnávací branku – 1:1. Na tento gól jsme našli rychlou odpověď. Dominik Martinek se krásně uvolnil na pravé straně, vyslal obloučkem Jana Kožinu, jenž míč zatáhnul po brankové čáře, nahrál míč na úplně nehlídaného Kamila Martinka, a ten se nemýlil. Šli jsme tedy opět do vedení – 2:1. Šlapanice na tuto branku odpověděly o chvilku později tvrdou střelou k tyči – vyrovnáno – 2:2. Hosté stříleli takřka z každé pozice, jejich střední záložník vypálil ze 25-ti metrů, Adam Dvořák míč podcenil a ten zapadl do naší branky potřetí – 2:3. Poločas jsme tedy prohráli o jednu branku.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, ač tolik branek nepadalo. Ve druhé půli jsme zaznamenali jedinou šanci a to hlavičku Miloše Zedníka, jenž však hostujícího gólmana nepřehodil. Z následného rohu Jana Kožiny, byl velký závar před brankou soupeře, ale míč se do jejich svatyně nepodařilo dostat. Hosté naši pasivitu potrestali čtvrtou brankou, když opět z rohu hlavičkou vsítili branku – 2:4. V poslední minutě jsme si po nedorozumění v obraně vstřelil vlastní branku – 2:5. Hosté tedy vyhráli asi zaslouženě v poměru 5:2.

Sumasumárum: Bohužel, opět jsme udělali v průběhu utkání mnoho zbytečných chyb. Dostáváme mnoho branek. Je nutné přidat na tréninkovosti a pokusit se více bojovat v dalších utkáních.