DOLNÍ LOUČKY - ŠLAPANICE 2:1 (1:1), 8. 5. 2009

8. 5. 2009

Naše branky: Václav Burian 1:0, Jan Lukas 2:1

Sestava: Jindřich Borkovec - Martin Mašek, Ondřej Borkovec, Jan Kožina, Tomáš Černý - Patrik Srba, Jan Mašek, Miloš Zedník, Václav Burian - Jan Lukas, Kamil Martinek - další náhradníci - Martin Kubín, Patrik Žák, Leoš Knoflíček

pátek, 8. 5. 2009 15,30 hod., odehráli naši dorostenci dohrávané utkání s týmem Šlapanice. Počasí přálo a naši hráči měli soupeři co vracet. Vždyť na podzim, vůbec v prvním jejich utkání OP, na Šlapanickém hřišti podlehli 0:2. Navíc šlo o důležité body především proto, že oba týmy okupují střed tabulky.

Od úvodních minut byla hra velmi vyrovnaná. Hrálo se především uprostřed hřiště. Do první vážnější šance jsme se dostali my. U rohového praporku našel Miloš Zedník autovým vhazováním Patrika Srbu, ten zahrál krásný střílený centr na penaltu, kde stál Václav Burian, ale míč bohužel netrefil. Poté zahrozili i hosté ze Šlapanic, ale náš brankář Jindřich Borkovec si s jejich pokusem poradil. Ve 20. minutě zahrával přímý volný kop Miloš Zedník, na míč si zaběhl Václav Burian a střelou po zemi k tyčce překonal brankáře hostí – 1:0. Hosté nás po naší brance zatlačili a dokázali si vytvářet brankové příležitosti, které ale končili buď mimo bránu, nebo si s nimi poradil Jindřich Borkovec. Ve 35. minutě si naskočil hostující hráč na přímý volný kop a hlavou srovnal - 1:1. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhý poločas začal téměř stejně jako ten první. Z úvodu se hrálo opět převážně ve středu pole. Do prvních šancí se ale dostali hosté, když v krátké době ohrozili naši branku. Hosté hrozili především po křídlech, ale svoje příležitosti však neproměnili. V 65. minutě zahrával Jan Kožina z levé strany rohový kop, na ten si naskočil Václav Burian, ale bohužel hlavou přestřelil. V 70. minutě zahrával Jan Kožina přímý volný kop, míč točil krásně do horního růžku branky soupeře, ale hostující brankář si však s jeho pokusem bravurně poradil. V nastaveném čase byl zákeřně faulován Jan Kožina a kopal se další přímý volný kop. K míči se postavil Patrik Srba, zahrál krásný centr do vápna, kde si na něj naskočil Jan Lukas a hlavou překonal brankáře - 2:1. Tento výsledek jsme už dokázali udržet a porazili tak tým Šlapanicpoměru 2:1.

Sumasumárum: I přesto, že se naši dorostenci nepředvedli v nijak oslnivém výkonu, dokázali bojovat až do posledních minut a to se vyplatilo. Vybojovali velmi důležité 3 body se soupeřem, který je v tabulce o jednu příčku výše. Pokud zvládnou v neděli roli favorita a porazí Blažovice, mohli by nakouknout i na 6. pozici. Uvidíme a držíme palce.