DOLNÍ LOUČKY - STŘELICE 6:1 (3:0), 1. 6. 2008

1. 6. 2008

Naše branky: Patrik Srba 1:0, 4:1, 5:1, Miloš Zedník 2:0, Martin Mašek 3:0, Jan Kožina 6:1 (penalta)

Sestava: Petr Záluský (Jindřich Borkovec) - Pavel Jašek, Tomáš Černý (Patrik Žák), Martin Mašek, Jan Lukas - Miloš Zedník, Patrik Srba, Václav Burian - Kamil Martinek (Martin Kubín), Jan Mašek (Ladislav Slezák), Jan Kožina

ŽK: Patrik Srba

neděli, 1. 6. 2008 ve 14,00 hod., nastoupili naši dorostenci na domácím trávníkudalšímu mistrovskému utkání proti soupeři ze Střelic. Na podzim to byl právě on, kdo sebral našim borcům jediné body, proto byli kluci rozhodnuti jim vše vrátit a definitivně tak rozhodnout o jejich postupu do OP.

ObrazekNaši kluci vstoupili do utkání aktivně a byli lepším týmem. V průběhu prvních 10 minut si však ani jeden tým šanci nevytvořil. V 10. minutě vysunul tradičně výborně hrající Martin Mašek Kamila Martinka, který se řítil sám na brankáře, ale jeho křižná střela jen těsně minula levou tyč branky soupeře. Ve 12. minutě si skvěle vyměnili míč Jan KožinaJanem Maškem a první jmenovaný pálil levou nohou do břevna branky Střelic. O minutu později, vysunul Václav Burian kapitána Patrika Srbu a ten podél brankáře strhl vedení na naši stranu – 1:0. V 15. minutě zabojoval Patrik Srba o míč, vyhrál souboj s protihráčem, našel přihrávkou Jana Kožinu, ale jeho pokus bravurně zlikvidoval Střelický brankář. O minutu později vybojoval míč Pavel Jašek, nahrál na Miloše Zedníka, který posunul dál na Kamila Martinka, jenž si ještě narazil s Janem Maškem a poté pálil, brankář Obrazeksoupeře opět kryl. V 17. minutě zahrál rohový kop Miloš Zedník, našel tradiční hlavu Martina Maška, ale brankář soupeře opět skvěle zakročil. V 18. minutě se uvolnil Jan Mašek, řítil se sám na brankáře Střelic, ale finální dělovka jen o pár centimetrů minula pravou tyč. Ve 24. minutě zabojoval na půlící čáře Pavel Jašek, vysunul Miloše Zedníka, který se zbavil obránce a šel sám na brankáře, kterému nedal šanci – 2:0. Ve 27. minutě opět rozehrál roh Miloš Zedník a na míč si naskočil Martin Mašek – hlavou nedal Střeleckému brankáři šanci – 3:0. Ve 31. minutě po chybné rozehrávce Střelického obránce se dostal k míči Jan Mašek, obešel si obránce a poté křižně střílel, brankář soupeře byl ale neprůstřelný. Psala se 35. minuta, když zabojoval o míč opět kapitán Patrik Srba, z úhlu obstřelil brankáře a před prázdnou brankou dorážel Kamil Martinek, obránce mu však míč skluzem Obrazekzlikvidoval. Ve 36. minutě se zastřelovaly i Střelice, když vyslaly krásnou tvrdou ránu asi metr vedle naší svatyně. Ve 37. minutě předvedl opět skvělou obrannou hru Pavel Jašek, vybojoval míč, našel Martina Maška, který vyslal Kamila Martinka, ale jeho střela levou novou minula jen těsně pravou tyč Střelické branky. Ve 38. minutě ubránil protiútok soupeře Tomáš Černý, vyslal do brejku Patrika Srbu, který si narazil s Janem Maškem a řítil se sám na brankáře soupeře, ten jeho pokus nohama vykopl. Do kabin se šlo tedy s lichotivým skóre – 3:0 pro náš tým.

Do druhé půle jsme vstoupili pasivně a trest přišel brzy. Nedorozumění obranné dvojice Pavla Jaška a Tomáše Černého využil hostující útočník a byl ve vápně faulován – pokutový kop soupeř s přehledem proměnil – 3:1. V 51. minutě ObrazekStřelice opět přečíslily naši obranu, ale zakončení naštěstí neskončilo brankounaší síti. V 52. minutě našel Martin Mašek bratra Jana, který prodloužil hlavou na pronikajícího Kamila Martinka, a ten nadvakrát nahrál před branku Patriku Srbovi, jehož tvrdou ránu soupeřův brankář kryl. V 57. minutě unikl do samostatného úniku od půlící čáry Jan Kožina, ale bohužel zakončení bylo opět těsně vedle pravé tyče Střelické branky. V 59. minutě měly šanci Střelice, ale jejich střela lobem skončila naštěstí vedle naší branky. V 67. minutě pronikl po levé straně Jan Kožina, dostal se ke střele, kterou brankář soupeře zlikvidoval, Jan Kožina vrátil zpět na Patrika Srbu a ten posunul na lépe postaveného Jana Maška, který bohužel pálil pouze doprostřed branky Střelic. V 70. minutě Střelice zahrávaly trestný kop ze 35-ti metrů, Petr Záluský vyrazil míč Obrazekna břevno a útočník soupeře promáchl před naprosto odkrytou naší brankou, závar pokračoval a vše bylo ukončeno střelou Střelic těsně vedle. V 72. minutě skvěle zabojoval na pravé straně Kamil Martinek, prošel až do pokutového území a perfektně nahrál pod sebe na Patrika Srbu, který do protipohybu brankáře zvýšil na 4:1. V 76. minutě mohl po trestném kopu zvýšit skóre Václav Burian, ale jeho hlavičku bravurně zlikvidoval soupeřův brankář. V 83. minutě zahráli skvělou kombinaci Martin Mašek a Patrik Srba, dvakrát si míč vyměnili, Martin poté vypálil, brankář Střelic vyrazil a kapitán Patrik Srba doklepl – 5:1. V 88. minutě se skvěle uvolnil Jan Kožina, vlétl do pokutového území Střelic, kde byl tvrdě sražen a následný pokutový kop sám nekompromisně proměnil – 6:1. Utkání tímto výsledkem i skončilo.

ObrazekSumasumárum: Utkání měli naši dorostenci ve své moci, bojovali a dávali krásné branky. Faktem je, že v první půli mohli nasázet soupeři minimálně ještě dalších 5 branek, ve druhé půli však nechali hrát i soupeře, který mohl ještě více utkání zkomplikovat. Naštěstí jsou 3 body doma a postup do OP je zpečetěn.