DOLNÍ LOUČKY - ÚJEZD U BRNA 6:1 (1:1), 14. 9. 2008

14. 9. 2008

Naše branky: Patrik Srba 1:0, Václav Burian 2:1, Václav Burian 3:1, Patrik Srba 4:1, Miloš Zedník 5:1, Tomáš Černý 6:1

Sestava: Jindřich Borkovec - Kamil Martinek, Tomáš Černý, Ondřej Borkovec, Pavel Rozsypal - Miloš Zedník (Jiří Mašek), Patrik Srba, Václav Burian - Lukáš Válek (Ondřej Svoboda), Jan Mašek (Patrik Žák), Jan Kožina

neděli, 14. 9. 2008 ve 14,00 hod., se utkala v dalším mistrovském utkání mužstva dorostů: Dolní Loučky a Újezd u Brna. Naši kluci chtěli potvrdit, že minulé vítězství v Říčanech nebylo náhodné, takže vše dokazovalo, že se bude jednat o velmi atraktivní utkání.

Naši kluci chtěli odvrátit nepříznivé výsledky ze začátku sezóny na domácím hřišti, a tak začali velmi aktivně. Od samotného začátku byli o kousek lepší a drželi tým hostí na jejich polovině. Do první velké šance se dostal Jan Mašek, který přešel přes tři hostující obránce a dostal se až před samotného brankáře, kterého se pokoušel Obrazektaky obejít, bohužel ten mu míč sebral a schoval do své náruče. Náš tým zahrozil ze standardní situace, když se k rohu postavil Jan Kožina a na bližší tyč si seběhl kapitán Patrik Srba, který poslal hlavou míč do branky soupeře - 1:0. Po této brance se hra vyrovnala a šance si začali vytvářet i hráči hostů. Pár minut po vedoucí brance domácích začal před vápnem domácího celku kličkovat střední záložník hostů, až jej dokázal zastavit Patrik Srba, ale bylo za hranicí pravidel. A tak se k přímému kopu postavil faulovaný hráč, zatočil míč před zeď do branky domácích, kde chtěl míč odkopnout náš brankář Jindřich Borkovec, bohužel mu sjel míč po noze a bylo vyrovnáno - 1:1. Po této brance se opět vzchopil tým domácích a začal hosty opět tlačit. V poslední minutě prvního poločasu se opřel do míče kapitán týmu Patrik Srba a brankář soupeře robinzonádou zabránil brance, míč vyrazil Obrazekpřímo na Václava Buriana, který nedokázal dopravit míč do prázdné branky. Do konce poločasu se nic zajímavého už nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhého poločasu naši kluci doslova vlétli, ale než dokázali zahrozit, tak brutálním faulem právě autor vyrovnávací branky doslova knokautoval domácího kapitána Patrika Srby. Udeřil jej loktem do obličeje a za tento brutální kousek obdržel hostující hráč druhou žlutou kartu a tak byl předčasně poslán rozhodčím do sprch. Od této chvíle už se hrálo pouze na půlce hostů. Další velkou šanci si vytvořili kluci, když se ke střele dostal Patrik Srba, ale trefil pouze protihráče, od kterého se míč odrazil k Janu Maškovi, jenž poslal další tvrdou střelu, ta prošla až na brankáře hostí, který střelu vyrazil opět přímo k dobíhajícímu Václavu Burianovi a ten se tentokrát nemýlil a Obrazekprostřelil brankáře hostí - 2:1. Další šanci si vytvořili opět domácí, když po sérii obstřelování hostující branky se míč dostal na Patrika Srbu, který hlavou našel přesně Václava Buriana a ten rovněž hlavou zvýšil náskok domácího týmu o dvě branky - 3:1. Domácí tým si vybojoval trestný kop, když před pokutovým územím zasáhl míč ruku hostující hráče. K němu se postavil kapitán Patrik Srba a přesnou střelou k tyči prostřelil hostujícího brankáře po čtvrté - 4:1. Do další velké příležitosti se dostával hráč Jan Kožina, ale byl nedovoleně zastaven hostujícím obráncem a tak se kopala penalta. Bohužel její exekutor Miloš Zedník, i přesto že nebyla špatně kopnutá, nebyl úspěšný. Míč poslal k pravé tyči, ale brankář Újezdu míč bravurně chytil. Kluci už hráli s klidem na kopačkách a předváděli pěknou hru po zemi. Další skvělou akci rozjel po své levé straně Jan ObrazekKožina, když zatáhl míč až do vápna soupeře a přesnou nahrávkou našel volného Miloše Zedníka, který střelou pod víko branky hostí překonal brankáře - 5:1. Díky naší kombinační hře se dostal až před samotného brankáře náš stoper Tomáš Černý, když jej uvolnil skvělou nahrávkou Václav Burian a Tomáš ukázal svoji pohodu ve hře a s přehledem překonal brankáře hostí - 6:1. Do konce utkání už se nic zajímavého nestalo, a tak dorostenci získali premiérové body na domácím trávníku.

Sumasumárum: V dnešním utkání bych vyzdvihl celý tým. Kluci nechali na hřišti všechno co mohli, i když to vždy nebylo ideální na dnešního soupeře to stačilo. Musíme si uvědomit, že ne na každého soupeře by dnešní výkon stačil a proto pojďte ještě makat, vidíte, že na to máme !!!