DOLNÍ LOUČKY - VEVERSKÁ BÍTÝŠKA 0:2 (0:1), 2. 11. 2008

2. 11. 2008

Sestava: Jindřich Borkovec - Kamil Martinek, Tomáš Černý, Ondřej Borkovec, Pavel Rozsypal - Miloš Zedník, Patrik Srba, Václav Burian - Martin Kubín (Jiří Mašek), Jan Mašek, Jan Kožina - další náhradník - Adam Dvořák

ŽK: Ondřej Borkovec

V neděli, 2. 11. 200811,00 hod., sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání na domácím trávníku proti týmu Veverské Bítýšky. V tomto utkání jsme byli mírnými a papírovými favority a očekávalo se, že si připravíme dobrou pozici pro příští kolo a přímý atak 6. pozice v souboji se Šlapanicemi.

Avšak byli to právě hosté, kdo začal aktivněji. Již ve 2. minutě napřáhl jejich záložník z dobrých 30-ti metrů a orazítkoval břevno branky Jindřicha Borkovce. V 5. minutě měla Veverská Bítýška další příležitost, když po autovém vhazování poslal hostující záložník krásný centr do našeho pokutového území, našel hlavu Obrazekspoluhráče a míč proletěl jen několik centimetrů nad naší brankou. V 8. minutě jsme poprvé zahrozili také my. Martin Kubín vybojoval míč v pravém rohu hřiště a přihrávkou pod sebe uvolnil Jana Maška, jehož střelu k tyči zlikvidoval hostující brankář. V 11. minutě po krásné kombinační akci pálil z úhlu hostující pravý křídelník, tvrdý míč Jindřich Borkovec neudržel a naštěstí hosté nedokázali míč dorazit do naší svatyně. V 15. minutě vymyslel výbornou akci Miloš Zedník, zatáhl míč přes celou pravou stranu a skvěle odcentroval a z voleje pálil kapitán Patrik Srba, ale jeho pokus bravurně vytěsnil hostující brankář na rohový kop. O minutu později však opět zahrozili hosté, když akci po levé straně zakončoval z ostrého úhlu jejich hráč, Jindřich Borkovec však byl pozorný. Ve 20. minutě musel hasit nebezpečný protiútok Veverské Bítýška Kamil Martinek, který zablokoval nebezpečnou střelu na rohový kop. I z tohoto hosté zahrozili, ale Obrazekvýhodné pozice jejich záložník pálil jenom do náruče našeho připraveného brankáře. Ve 29. minutě založil další akci po pravé straně opět Miloš Zedník, který poslal přízemní křižný pas na nabíhajícího Jana Kožinu a Patrika Srbu, míč zastavil skluzem obránce soupeře a tak celou akci zakončil Patrik Srba krásnou střelou k tyči, kterou však ještě lépe vytěsnil brankář Veverské Bítýšky. Ve 31. minutě však hosté poprvé skórovali. Jejich nenápadnou akci dokončilo několik narážeček a uvolnění levého křídelníka, který obstřelil našeho brankáře – 0:1. Ve 40. minutě jsme vymysleli snad nejkrásnější akci utkání, když Patrik Srba uvolnil Jana Maška a ten dal ještě do lepší pozice Václavu Burianovi, ale ten sám před brankářem zklamal a netrefil branku. To bylo v první půli vše, takže jsme šli do kabin za nepříznivého stavu 0:1.

Do druhé půle nastoupilo daleko aktivnější mužstvo a chtěli jsme za každou cenu Obrazeknepříznivý vývoj utkání zvrátit. Ve 48. minutě však Václav Burian zbytečně ztratil míč na půlící čáře a byl z toho protiútok, na jehož konci byla obrovská minela Kamila Martinka a následný postup soupeřova útočníka samotného na Jindřicha Borkovce. Útočník Veverské Bítýšky se nemýlil a zvýšil náskok hostů na 0:2. V 62. minutě zahrával Miloš Zedník rohový kop, na nějž si naskočil Václav Burian, ale jeho pokus blokoval obránce na další roh. Na ten si opět naskočil Václav Burian, ale jeho hlavička prosvištěla těsně nad soupeřovou svatyní. V 66. minutě jsme dostali pod tlak soupeře v jeho pokutovém území, na konci celé akce byla střela Miloše Zedníka, která trefila ruku soupeřova obránce, ale penalta se nepískala. V 73. minutě rozehrál aut Václav Burian na Jana Maška, který sice míč nejdříve ztratil, ale následně vybojoval a krásně z 25-ti metrů vypálil, jeho pokus však bravurně zlikvidoval soupeřův brankář. V 82. minutě se postavil k trestnému Obrazekkopu střídající Jiří Mašek a mezi diváky to jenom zašumělo, střela jen o několik centimetrů minula pravý horní růžek. O dvě minuty později se „proštrikoval“ přes 3 protihráče Miloš Zedník a ocitl se sám před brankářem, obstřelil jej, ale netrefil bohužel ani branku. Do konce utkání již si soupeř utkání pohlídal, takže jsme prohráli nečekaně 0:2.

Sumasumárum: Toto utkání našim hráčům vůbec nevyšlo. Soupeř byl důraznější, od začátku utkání i nebezpečnější a měl více ze hry. Svoji aktivitu zaslouženě přetavil postupně ve dvě branky. Škoda našich nevyužitých šancí, jelikož by poté utkání pravděpodobně vypadalo jinak. Nezbývá než zatnout zuby a bojovat v dalším utkání proti Šlapanicím.