DOLNÍ LOUČKY - ZBRASLAV 8:2 (3:2), 23. 9. 2007

23. 9. 2007

V neděli, dne 23. 9. 2007, ve 13,30 hod., se utkali naši dorostenci s druhým týmem tabulky - Zbraslaví. Očekávalo se vyrovnané utkání a všichni naši fandové věřili, že se šťastným koncem pro naše fotbalisty.

ObrazekHned první naše šance ve 2. minutě skončila v síti. Martin Mašek krásně vysunul svého bratra Jana Maška a ten nekompromisně proměnil - 1:0. Byl to úvod jako z pohádky, ale hosté ze Zbraslavi nás brzy zmrazili. V 7. minutě totiž naši zadáci zapomněli na hostujícího útočníka, dali mu až příliš prostoru a ten nádhernou střelou do horního růžku nedal našemu brankáři Zdeňku Babičkovi šanci - 1:1. V 10. minutě bylo zle. Hosté vystřihli akci jako přes kopírák a jejich útočník se dostal až do našeho pokutového území, kde s pomocí našeho stopera přesunul skóre v náš neprospěch - 1:2. Poté naši fotbalisté opět převzali otěže utkání a Obrazektlačili se k brance Zbraslavi. Po krásném centru Miloše Zedníka se nejprve dostal ke střele Jan Mašek, jehož střelu kryl brankář hostů, poté zakončoval nádhernou střelou Martin Mašek a ta bohužel proletěla jen těsně vedle hostující svatyně. V 25. minutě se Zbraslav dostala k další krásné střele, ale brankář Zdeněk Babička bravurně kryl. Poté už se hrálo jen na jednu stranu a vyvrcholením našeho tlaku byla krásná branka Václava Buriana, kterého hezky vysunul Pavel Rozsypal - 2:2. Těsně před koncem první půle unikl Miloš Zedník typicky po pravé straně a ještě lépe nacentroval před Zbraslavskou branku, zde byl Obrazekdůraznější kapitán Václav Burian, který doklepl prakticky do prázdné branky - 3:2. Takto skončil i první poločas.

Do druhé půle vstoupili naši fotbalisté v podobném duchu. Hned v 50. minutě se po narážečce s Janem Maškem dostal do zakončení Václav Burian a nedal hostujícímu brankáři šanci - 4:2. Naši se stále tlačili před hostující branku a vše vyústilo v další branku, při které prošel Martin Mašek až na brankovou čáru hostů, pokusil se odcentrovat a donutil tak hostujícího beka k vlastní brance - 5:2. O pár minut později perfektně vysunul kapitán Václav ObrazekBurian Patrika Srbu, který dostihl těžký míč a dokázal krásně vystřelit. Tuto jeho střelu bohužel zastavila tyč. Další naši skvělou akci vymyslel Miloš Zedník, který prošel po pravé straně až do vápna hostů, nahrál míč pod sebe Kamilu Martinkovi, ale jeho krásná střela bohužel jen o centimetry minula cíl. Po další krásné kombinaci Jana Maška a Patrika Srby, když si oba jmenovaní mezi sebou 3x míč narazili, pálil Jan Mašek pouze do brankáře Zbraslavi. V 75. minutě se ale opět skóre měnilo. Václav Burian se dostal do palebné pozice, krásně vystřelil, brankář hostů jen vyrazil a Václav svoji práci dokonal, když ve skluzu dorazil Obrazekmíč do branky - 6:2. V 80. minutě dostal míč na vápně Václav Burian, narazil hezky na Jana Maška a ten svojí typickou krásnou ránou trefil na 7:2. Byla to opravdu nádherná branka. V 88. minutě se Jan Mašek ještě jednou zastřeloval, ale tentokráte míč jen těsně netrefil bránu. V poslední minutě zápasu ještě prošel až do pokutového území Zbraslavi Miloš Zedník, obešel i brankáře a jeho sólo mu ukopl z nohy Jan Lukas a zapečetil tak konečný výsledek - 8:2.

ObrazekSumasumárum: Naši dorostenci dokázali, že mají úžasný tým. Dokázali se porvat o výsledek i za nepříznivého stavu se skvělým soupeřem. Patří jim za to veliký obdiv a dík. Věřím, že s takovými skvělými kolektivními výkony to mohou dotáhnout hodně daleko. Držím palce kluci a smekám !!!