DOLNÍ LOUČKY - ZBÝŠOV 1:4 (0:1), 12. 4. 2009

12. 4. 2009

Naše branka: Václav Burian 1:3 (penalta)

Sestava: Jindřich Borkovec - Dominik Martinek, Jan Kožina, Ondřej Borkovec, Tomáš Černý - Jakub Juříček (Kamil Martinek), Miloš Zedník (Martin Kubín), Jan Mašek, Václav Burian - Jan Lukas, Pavel Rozsypal

neděli, 12. 4. 2009 ve 13,00 hod., sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání jarní části sezóny 2008/09. Přivítali velice těžkého soupeře se Zbýšova, z jehož hřiště si odvezli podzimní porážku 1:3.

Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a hlavně jsme se chtěli ponaučit z chyb, které jsme udělali minulý zápas ve Vojkovicích. Jak jsme si řekli v kabinách, tak jsme udělali. Už od začátku jsme byli mírně lepším týmem a zahrozili v 10. minutě, kdy šel Pavel Rozsypal sám na hostujícího brankáře. Ten stačil míč jen vyrazit a odražený balón se dostal k Janu Lukasovi, avšak ten netrefil poloprázdnou branku. V 15. minutě zahrozili hosté, když si sběhl útočník na křižnou nahrávku a jen těsně minul naši branku. Ve 20. minutě zahrával Dominik Martinek rohový kop, na ten si naskočil Václav Burian, ale hlavou přestřelil. V 25. minutě zahrozili opět hosté střelou do břevna. Ve 30. minutě zahrával Dominik Martinek přímý kop a jeho střela těsně minula levou tyčku. Ve 45. minutě hostující hráč zahrával trestný kop a míč posadil na hlavu spoluhráče, jenž se nemýlil - 0:1. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1.

55. minutě střílel hostující hráč z velkého vápna, avšak náš brankář Jindřich Borkovec jeho pokus lapil. V 60. minutě zahrával Jan Kožina rohový kop, na ten si naskočil Miloš Zedník a střelou z první těsně přestřelil. V 65. minutě prošel hostující hráč po pravém křídle, nacentroval pod sebe na spoluhráče a ten se střelou k levé tyči nemýlil - 0:2. Za malou chvíli aktivní hosté podnikli další útok po křídle, útočník prošel celou naší obranou a střelou po zemi dal třetí branku svého týmu - 0:3. V 75. minutě zahrával Václav Burian penaltu po faulu na Jana Lukase, kterou střelou k tyči proměnil - 1:3. V 85. minutě ještě hosté zapečetili na konečných - 1:4.

Sumasumárum: I přesto, že jsme v první půli s lepším soupeřem dokázali držet krok, utkání skončilo spravedlivým vítězstvím hostů ze Zbýšova. Tento nás předčil svým důrazem a pohotovým zakončením. Ani příští týden nás nečeká lehká bitva, ale pokusíme se překvapit a „urvat“ nějaké body na hřišti Moutnic.