MODŘICE - DOLNÍ LOUČKY 1:3 (0:2), 26. 10. 2008

26. 10. 2008

Naše branky: Patrik Srba 0:1, Patrik Srba 0:2 (penalta), Patrik Srba 0:3

Sestava: Jindřich Borkovec - Lukáš Válek, Tomáš Černý, Ondřej Borkovec, Pavel Rozsypal - Miloš Zedník, Patrik Srba, Václav Burian - Martin Kubín, Jan Mašek, Jan Kožina

ŽK: Václav Burian

neděli, 26. 10. 200811,00 hod., sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání na hřišti týmu Modřice, který v tabulce hájil 9. příčku. Náš tým byl dvě kola před koncem podzimní části na 7. místě. Podle papírových předpokladů se tedy počítalo s vyrovnaným zápasem, na hřišti to ale vypadalo trošku jinak. Od prvních minut bylo naše mužstvo aktivnější a hráči si vytvářeli různé střelecké příležitosti. Do první větší příležitosti se dostal kapitán Patrik Srba, když tvrdou střelou z 25-ti metrů nedal brankáři domácího týmu šanci a otevřel skóre dnešního zápasu – 0:1. Po naší první vstřelené brance, se náš tým zatáhl na vlastní polovinu, ale domácí si žádnou vážnější příležitost nevytvořili. Před koncem první půle se dostal ještě do dobré střelecké pozice Jan Mašek, ale bohužel přestřelil. Další akci založil Patrik Srba, který poslal míč do vápna Janu Kožinovi, který byl faulován a rozhodčí odpískal penaltu. K ní se postavil kapitán Patrik Srba, jenž ji s přehledem proměnil – 0:2. Před poločasovým hvizdem se ještě do velké příležitosti dostal Patrik Srba, když obehrál posledního obránce domácích a řítil se sám na branku domácího celku, ale bohužel neproměnil. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro naše mužstvo.

Druhý poločas začali aktivněji domácí, kteří se snažili o vyrovnání, ale naše výborná obranná hra, jim nedovolila se dostat do žádné větší šance. Naštěstí naši hráči ukázali dnes vůli vyhrát, a tak z krásné brejkové akce, která začala u Jana Maška, jenž posunul na Patrika Srbu, a ten si narazil s Milošem Zedníkem, který jej poslal do samotného úniku na domácího brankáře. Patrik s přehledem zakončil a podařilo se mu vstřelit svůj třetí gól – hattrick – 0:3. Domácí ale nadále srdnatě bojovali a nevzdávali se. V poslední minutě poslal do vápna našeho týmu polostřelu domácí hráč, brankář Jindřich Borkovec, bohužel střelu podcenil a vyrazil ji na dobíhajícího útočníka, kterého míč trefil a odrazil se do naší svatyně – 1:3. Do konce utkání se již nic nestalo a zápas tedy vyhrál náš tým, který si výhru za předvedený výkon určitě zasloužil.

Sumasumárum: Hráči dnes nechali na hřišti vše co mohli a za to jim patří dík. Po většinu utkání byl náš tým lepší. Škoda jen dalších neproměněných příležitostí. Kluci, tak v úterý a v pátek na tréninku a další neděli na to zase vlítnem !!!