MORAVSKÉ KNÍNICE - DOLNÍ LOUČKY 0:4 (0:3), 13. 4. 2008

13. 4. 2008

neděli, dne 13. 4. 2008 ve 13,15 hod., vstoupili naši dorostenci do jarní části sezóny 2007/08 na hřišti Moravských Knínic. Všichni věděli, že to nebude zdaleka tak jednoznačné utkání jako na podzim u nás doma, ale přesto jsme přijeli pro tři body

Do utkání jsme vstupovali jako velcí favorité, jelikož jsme tým Moravských Knínic porazili v prvním mistrovském utkání této sezóny 19:1. Proto si asi někteří hráči mysleli, že branky do sítě domácích budou padat sami, ale tak to rozhodně nebylo. Od prvních minut jsme Moravské Knínice tlačili, ale branku jsme nedokázali dát, Obrazekkdyž šance neproměnili – Jan Mašek, Kamil Martinek a Patrik Srba. Po těchto velkých šancích přišel útlum a ke slovu se snažili dostat domácí. Naše obrana v jednu chvíli zaspala před vápnem a nechala vystřelit soupeřova hráče, který trefil tyč naší brány. Hned z protiútoku se dostal k centru Miloš Zedník, který trefil ruku soupeřova hráče ve svém obraném území a rozhodčí zcela správně odpískal pokutový kop, ke kterému se postavil Patrik Srba a s přehledem překonal brankáře domácích – 0:1. O pár minut později sklepl míč Jan Mašek hlavou Václavu Burianovi na malé vápno, ten brankáři nedal žádnou šanci a zvýšil naše vedení na rozdíl dvou branek – 0:2. Za chvíli, dle pokynů trenéra, vystřelil ze střední vzdálenosti Patrik Srba, ale trefil pouze tyč soupeřovi brány. O několik minut později se opět do zakončení dostali naši hráči, když hráči soupeře Obrazekfaulovali na vlastní polovině Patrika Srbu. Pavel Rozsypal zahrál tuto standardní situaci na Jana Kožinu, který poslal míč mezi dva hráče Knínic Janu Maškovi, a ten nedal brankáři domácích šanci – 0:3. Za tohoto výsledku se šlo do kabin.

Do druhého poločasu jsme si v kabině dali cíle, které se nám bohužel nepodařilo splnit. Hned po hvizdu jsme začali hrát aktivně, což přineslo další branku. K míči se dostal Jan Kožina a střelou k tyči zvýšil naše vedení – 0:4. Tato branka byla trošku šťastná, jelikož brankář Moravských Knínic tuto střelu málem vykryl, ale nakonec se míč do brány doslova dokutálel. Potom přišla „smršť“ šancí, bohužel jsme žádnou z nich už neproměnili, i když v malém vápně hlavičkovali postupně Jan Mašek i kapitán Václav Burian. O chvíli později napřáhl z 25-ti metrů Jan Mašek, ale jeho projektil zastavilo břevno domácí branky. Od něho se míč odrazil k Janu Kožinovi, který pálil sice tvrdě, ale zároveň těsně Obrazekvedle. Před koncem zápasu jsme měli ještě několik střel ze střední vzdálenosti, Martin Kubín šel sám na brankáře Moravských Knínic, ten ho ovšem vychytal. Do pěkné šance se dostával i Jan Mašek, ale Patrik Srba svoji špatnou narážečkou akci zkazil. Domácí Knínice se už ve druhém poločasu k ničemu nedostaly a tak po velkém množství nevyužitých šancí hostujícího týmu zápas skončil 0:4 pro naše mužstvo.

Sumasumárum: K dnešnímu utkání se každý z hráčů postavil jinak, někdo bojoval a nechal na hřišti vše co mohl, jiný 90 minut „odchodil“, a proto bych byl rád, aby si někteří uvědomili, že fotbal je týmová hra, a podle toho bychom měli hrát. Jinak všem, kteří na  hřišti nechali vše co mohli děkuji, a přeji hodně štěstí v boji o postup.