MOUTNICE - DOLNÍ LOUČKY 2:2 (0:1), 19. 4. 2009

Naše branky: Jan Lukas 0:1, Václav Burian 2:2

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Juříček, Jan Kožina, Ondřej Borkovec, Tomáš Černý - Dominik Martinek, Jan Mašek, Miloš Zedník, Václav Burian - Jan Lukas, Pavel Rozsypal

ŽK: Jan Lukas

ČK: Dominik Martinek (65. minuta)

neděli, 19. 4. 2009 ve 13,45 hod., nastoupili naši dorostenci k dalšímu mistrovskému utkání. Čekala je „zkouška ohněm“, jelikož zajížděli na hřiště vedoucího týmu tabulky – týmu Moutnice. Do zápasu s favoritem a lídrem naší soutěže jsme šli s tím, že jej chceme potrápit a případně mu vzít nějaké body.

Od úvodních minut byla hra hodně vyrovnána. Hrálo se převážně v uprostřed pole. První větší šanci si vytvořili v 15. minutě domácí, když pravý křídelník z centru nastřelil břevno. Ihned z protiútoku po nahrávce Miloše Zedníka nastřelil z velkého vápna břevno Dominik Martinek. Ve 20. minutě zahrávali domácí přímý volný kop, jenž zahrával kapitán, ale jeho pokus zlikvidoval náš brankář Jindřich Borkovec. Ve 22. minutě se zmocnil uprostřed pole míče  Jan Mašek, křižnou nahrávkou našel nabíhajícího Jana Lukase a ten střelou k tyči překonal domácího gólmana - 0:1. Ve 30. minutě podnikli domácí hráči brejk do naši otevřené obrany, pravý křídelník  centroval z pravé strany pod sebe, ale domácí hráč nastřelil pouze tyč naší svatyně. Ve 35. minutě kryl dnes vynikající Jindřich Borkovec další pokus domácích, když balón vyrazil na břevno. Ve 40. minutě střílel Václav Burian z velkého vápna, avšak pouze do rukou domácího brankáře. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:0 pro náš tým.

Tam jsme si řekli, že výsledek musíme udržet a případně ještě přidat další branku. Druhý poločas se začal v poklidném tempu a zhruba 15 minut se hrálo převážně uprostřed pole. V 65. minutě podnikly Moutnice útok po pravé straně, domácí křídelník nacentroval před bránu, tam si naběhl domácí hráč a vystřelil z první, ale jeho pokus vyrazil na roh Jindřich Borkovec. Moutnice rozehrály rohový kop rychle na krátko, kapitán zahrál střílený centr, jenž nešťastně tečoval Ondřej Borkovec. Míč pak letěl do brány a zastavil jej Dominik Martinek rukou. Následovala červená karta a penalta, kterou však Jindřich Borkovec krásně lapil. V 70. minutě chytil Jindřich Borkovec další střelu z vápna. V 75. minutě pak prošel po pravé straně domácí křídelník a jeho pokus skončil bohužel v naší síti - 1:1. V 85. minutě pak domácí završili obrat v utkání. Domácí hráč prošel středem hřiště a jeho následná střela k tyči zapadla do brány - 2:1. V nastaveném čase ještě vybojoval roh Jan Mašek, ten zahrával Miloš Zedník a míč posadil přesně na hlavu Václava Buriana, který se nemýlil - 2:2. Poté již utkání skončilo.

Sumasumárum: V tomto zápase bych chtěl pochválit celý tým za bojovnou hru a hlavně našeho gólmana Jindřicha Borkovce za to, že nás podržel v mnoha nebezpečných situacích. Bod ze hřiště vedoucího týmu je beze sporu velkým úspěchem, takže SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉ !!!