OŘECHOV - DOLNÍ LOUČKY 2:1 (1:1), KONTUMAČNĚ 3:0, 20. 9. 2009

20. 9. 2009

Naše branka: Jan Kožina 0:1

Sestava: Adam Dvořák - Ondřej Borkovec, Kamil Martinek, Pavel Rozsypal, Radek Bednář (Jakub Halas) - Jan Šnédar (Martin Mašek), Martin Jacko, Miloš Zedník, Dominik Martinek (Martin Kubín) - Ondřej Svoboda, Jan Kožina

ŽK: Ondřej Svoboda, Martin Jacko

neděli, 20. 9. 2009 od 13,15 hod., sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání na půdě dosavadního suveréna soutěže – týmu Ořechova. Tento je spolu s Oslavany prozatím ten, kdo neztratil ani bod. My jsme se ale chtěli pokusit mu jeho suverénní cestu co nejvíce zkomplikovat.

Zápas začal vyrovnanou hrou a prvních 10 minut bylo velmi opatrných. V 15. minutě vyslal krásnou nahrávkou Martin Jacko Jana Kožinu, a ten skóroval technickou střelou k tyčce – 0:1. Po této brance nás začali domácí přehrávat a hrozili velice nebezpečnými střelami. My jsme hrozili zejména z rychlých brejků. Jan Kožina měl další velkou šanci po chybě domácí obrany, přes domácího brankáře se však trestuhodně neprosadil. Ořechov na tuto neproměněnou šanci odpověděl brankou a to po půlhodině hry, kdy po závaru před naši brankou míč dostal do branky – 1:1. Poločas tedy skončil 1:1, ale domácí Ořechov byl určitě lepším týmem.

Druhý poločas začal tlakem domácích a po pěti minutách hry, rozhodčí zapískal penaltu proti nám. Tuto penaltu domácí kapitán proměnil - 2:1. Naše mužstvo bojovalo a vytvořilo si další šance. Po faulu na Jana Kožinu na hranici velkého vápna kopal volný přímý kop Miloš Zedník, jeho střela ale proletěla jen těsně kolem pravé tyčky. V následné desetiminutovce domácí měli hned 3 šance, které však Adam Dvořák pochytal. V 70. minutě střílel Miloš Zedník zpoza velkého vápna, ale jeho střela orazítkovala pouze břevno. Ke konci utkání ještě střílel Pavel Rozsypal, jeho střela však postrádala přesnost. Domácí tedy vyhráli zaslouženě v poměru 2:1.

Sumasumárum: Proti favoritovi jsme bojovali. Tento byl v utkání sice lepší a nutno přiznat, že vyhrál zaslouženě, ale mít trošku štěstí, mohli jsme dovést i nějaký ten bodík. Nevadí, zabereme v příštím utkání doma.