OSLAVANY - DOLNÍ LOUČKY 6:2 (5:0) 16. 5. 2009

16. 5. 2009

Naše branky: Jan Mašek 5:1, Jan Mašek 6:2

Sestava: Jindřich Borkovec - Kamil Martinek, Jan Kožina, Ondřej Borkovec, Tomáš Černý - Martin Kubín, Miloš Zedník (Patrik Žák), Jan Mašek, Václav Burian - Jan Lukas, Pavel Rozsypal - další náhradník - Leoš Knoflíček

ŽK: Kamil Martinek

sobotu, 16. 5. 2009 od 14,15 hod., jsme nastupovali k dalšímu mistrovskému utkání na horké půdě vedoucího mužstva soutěže – v Oslavanech. Na podzim nám domácí hráči připravili ostudný debakl a porazili nás jasně 5:0. V dnešní odvetě jsme se chtěli pokusit o nemožné a dovézt domů alespoň bodík.

Do zápasu jsme vstupovali proti favoritovi s 5-ti neprohranými zápasy v řadě. A vstoupili jsme hodně špatně. Domácí trávník byl hodně podmáčený a dlouhé nakopávané balóny domácích dělali našim krajním obráncům nemalé problémy. Oslavany ostřelovaly naši branku ze všech pozic, ale střely koncily pouze mimo, nebo si s nimi poradil Jindřich Borkovec. Domácí využili svoji aktivitu brankou15. minutě po hrubce našich obránců – 1:0. Za okamžik přišla další branka, když stál domácí hráč sám v pokutovém území a střelou k tyčce rozvlnil sít podruhé – 2:0. Ve 20. minutě zahrával Miloš Zedník rohový kop, na ten si naskočil tradičně Václav Burian, jeho pokus hlavou už překonal brankáře, ale dobře postavený obránce míč z brankové čáry vykopl. Po naší vyložené šanci nám lepší soupeř nastřílel ještě 3 branky a poločas tak skončil drtivým výsledkem 5:0 pro domácí.

V kabině nám trenéři hlasitě domluvili, že musíme více uklidnit rozehrávku a zlepšit především obranou fázi. Do druhé části jsme vlétli ve velkém stylu a ve 48. minutě Jan Mašek vymetl krásně levý horní roh domácí brány – 5:1. Oslavany poté zahrozily několika nebezpečnými střelami, z nichž jedna zapadla za záda Jindřicha Borkovce – 6:1. V 60. minutě zahrával tradiční exekutor Miloš Zedník přímý kop a centrem do vápna našel Jana Maška, jenž nadvakrát prostřelil brankáře a opět snížil – 6:2. O chvilku později si vyměnili míč Miloš Zedník a Jan Mašek a druhý jmenovaný jen těsně minul soupeřovu bránu. Po vstřeleném brance se už hrálo převážně uprostřed hřiště. Za zmínku stojí ještě střela Jan Kožiny ke konci zápasu, která však letěla mimo domácích tyčí.

Sumasumárum: Nutno říct, že soupeř byl o hodně lepší, ač hrál velmi jednoduchý nakopávaný fotbal. Po domluvě trenérů v kabině jsme alespoň srovnali částečně hru a dali dva krásné góly. Všichni věříme, že za týden si na domácím trávníku proti Dolním Kounicím spravíme chuť.