Jdi na obsah Jdi na menu
 


OTEVŘENÍ PROBLEMATIKY MLÁDEŽNICKÉHO FOTBALU

28. 12. 2006

Chci mluvit o situaci, o které se již v naší obci dlouho ví, o které se mluví a která trápí náš fotbalový oddíl. Několikátým rokem u nás máme odhlášen náš dorostenecký tým. Tzn., že nemáme základnu mladých fotbalistů, kteří by doplňovali náš "A" tým. Talentovaní hráči žákovského mužstva odchází do Tišnova a dalších okolních obcí, aby mohli hrát tuto kolektivní hru, která je baví. Proč nemohou pokračovat u nás ? Kde se stala chyba ? Máme jen problém se slabými ročníky dorostenců ? Nebo jen mladí kluci raději tráví svůj čas v hospodách a barech ? Je to zcela jistě téma k zamyšlení ! K zamyšlení pro všechny a hlavně pro kluky samotné ! Je škoda, že se nepokračuje v dřívějších úspěších těchto mládežnických týmů !

Do budoucna je to pro nás všechny veliký vykřičník, protože stávající hráči mužů za několik let z týmu odejdou a nebude je mít kdo nahradit! Byla by škoda, kdyby tým s takovouhle dlouhou historií, svoje působení přerušil nebo ukončil úplně !!!

Proto tímto žádám všechny, koho dolnoloučský fotbal zajímá a komu na něm záleží, aby se pokusil přijít s jakýmkoliv nápadem či vizí, jak bychom mohli společně tento problém řešit.

Za každou radu budeme vděčni !!!

S pozdravem

MaŠ 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nedostatečná základna?

(Jméno, 30. 12. 2006 18:43)

Tak to asi ne. Vždyť žáci mají velmi dobré výsledky a na jejich trénincích to nevypadá jako na na těch mužských, tedy vylidněně. Problém bude spíš v nedostatku lidí ochotných se fotbalu v Loučkách věnovat. Chybí pak tím pádem i trenéři a "bafuňáři" pro dorost. A mladí kluci pak musí odcházet jinam a je logické, že nemají chuť se vracet do dospělého fotbalu Dolních Louček. Ten si pak musí vypomáhat hráči z okolních měst a vesnic. Vždyť, kolik je v současném mužském kádru skutečně pravých "Loučáků"?