ŘEZNOVICE - DOLNÍ LOUČKY 2:0 (0:0), 25. 5. 2008

25. 5. 2008

Sestava: Petr Záluský - Jan Lukas, Tomáš Černý, Pavel Jašek, Pavel Rozsypal - Miloš Zedník, Patrik Srba, Václav Burian - Kamil Martinek, Jan Mašek, Jan Kožina - další náhradníci - Martin Kubín, Patrik Žák, Ondřej Borkovec, Jindřich Borkovec

ŽK: Pavel Rozsypal

Obrazekneděli, 25. 5. 2008 ve 14,45 hod., nastoupil náš tým dorostu k zápasu v Řeznovicích a všichni věděli, že nás nečeká lehký zápas. Celý tým věděl, že nám stačí jeden bod k vysněnému postupu do OP. Bohužel nám do hlavy vlezla „namachrovanost“, a proto jsme utrpěli první porážku v letošní sezóně.

Od úvodních minut se hrálo především ve středu hřiště a každý tým si vytvořil několik šancí. Největší z nich si však vytvořili domácí hráči, když Jan Lukas ztratil míč na půlící čáře a hráči Řeznovic se řítili do přečíslení na naši obranu. Jan Lukas ve snaze napravit svoji chybu zezadu podkopl hráče domácích a rozhodčí správně odpískal penaltu pro domácí tým. K té se postavil stoper soupeře, ale naštěstí branku netrefil. Šance si vytvořil i náš tým, když zahrával dvě standartní situace, které neproměnili Václav ObrazekBurian a posléze také Patrik Srba. Další šanci měl opět Václav Burian po zahrávaném rohu Miloše Zedníka, ale první jmenovaný branku přestřelil. Do velké šance se dostával i Jan Kožina, když se dostal do vápna, kde byl tvrdě zasažen brankářem soupeře, píšťalka sudího zůstala bohužel němá. Po nevyužitých šancích na obou stranách se šlo tedy do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili ze začátku hodně aktivně a od prvních minut bylo znát, že chceme bojovat o všechny tři body. Opak byl ale pravdou. Domácí hráči zahrávali v 55. minutě standartní situaci, kdy domácí hráč poslal přízemní centr na přední tyč a dobře postavený, nikým nehlídaný útočník domácích bez problémů poslal míč do naší svatyně - 1:0. Po obdržené brance jsme se probrali a začali všichni bojovat. Do velkých a bohužel i nevyužitých příležitostí se dostali postupně Václav Burian, který hlavičkoval těsně vedle branky domácích a o chvíli později střílel Obrazekze vzdálenosti 20-ti metrů kapitán Patrik Srba, ale jeho střelu k tyči brankář vyrazil na rohový kop. Další velkou šanci měl Kamil Martinek, když Jan Mašek skvěle rozehrál standartní situaci, ale bohužel první jmenovaný netrefil branku soupeře. Další nevyužitá příležitost byla po centru Patrika Srby, když na míč nedoskočil Václav Burian a míč orazítkoval tyč domácí svatyně. Aktivní Václav Burian byl i u další velké příležitosti, když se dostal k odraženému míči a krásně vystřihl nůžky. Jeho efektivní střelu bohužel zastavilo břevno. Poté, co náš tým hrál už hrál jen na tři obránce, ztratil Pavel Jašek na vlastní polovině míč a domácí hráč „bodlem“ trefil horní růžek naší branky a tím uzavřel utkání - 2:0. Naši hráči bojovali i nadále, ale bohužel už marně. Do žádné další šance se nedostali a utrpěli tak první porážku v letošní sezóně.

ObrazekSumasumárum: Do dnešního utkání jsme vstoupili s až moc velkým sebevědomím a i to byl jeden z důvodů, proč jsme zápas prohráli. Je jasné, že se nám nebude dařit celou sezónu tak, abychom každého porazili. Proto nesmíme věšet hlavy a musíme hned v příštím zápase získat body, abychom si zajistili postup. TAKŽE KLUCI, HURÁ NA STŘELICE !!!