ROSICE - DOLNÍ LOUČKY 4:0 (2:0), 8. 8. 2009

8. 8. 2009

Sestava: Jindřich Borkovec - Martin Mašek, Kamil Martinek, Ondřej Borkovec, Radek Bednář - Dominik Martinek, Miloš Zedník, Jiří Mašek - Jakub Halas, Ondřej Svoboda, Adam Dvořák

sobotu, 8. 8. 2009 od 13,15 hod., sehráli naši dorostenci první mistrovské utkání sezóny 2009/10 na hřišti týmu Rosice. Domácí tým v minulých letech hrál Krajský přebor, tudíž byl v tomto utkání i favoritem.

První desetiminutovka byla spíše oťukávací, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Do první šance se dostaly domácí Rosice, ale jejich křídelní hráč minul levou tyčku jen o chloupek. Další šance domácích přišla přímo z rohového kopu, když domácí hráč točil míč přímo do brány, ale Jindřich Borkovec se nachytat nenechal. Naše mužstvo hrozilo převážně střelami ze střední vzdálenosti, ale žádná gólmana domácích příliš nevystrašila. Naši největší šanci měl Jiří Mašek, jenž se dostal sám před brankáře po kolmé nahrávce Miloše Zedníka, ale domácí brankář jej vychytal. Po neproměněné šanci nás soupeř potrestal brankou, když domácí hráč vypálil tvrdou ránu přímo k levé tyčce - 1:0. Po pár minutách hry zahrál smolně Martin Mašek rukou ve vápně a byla z toho penalta. Tu domácí proměnili a dostali se tak do dvoubrankového poločasového vedení – 2:0.

Druhý poločas začal téměř stejně jako ten první, hrálo se především na naši branku. Domácí hrozili především křídelními útoky, z nichž se hned dva ujali a byli z toho góly na 3:0, resp. 4:0. Rosice nás ke konci zápasu značně přehrávaly. Příčinou toho bylo, že několik našich hráčů odpadalo fyzicky. Další šance domácích hasili na poslední chvíli Kamil Martínek a o chvilku později i Ondřej Borkovec. Ve druhé půli jsme si ale vytvořili také nějaké šance, Jiří Mašek střílel z 25-ti metrů do horního růžku branky, avšak domácí brankář míč do brány nepustil. V samotném závěru ještě střílel Miloš Zedník, ale domácí brankář míč chytil.

Sumasumárum: Na hřišti favorita jsme bohužel neuspěli. Hodně se na tom podepsala i absence některých hráčů, kteří jsou na dovolených. Přesto jsme se nevzdávali a proti fotbalovějšímu soupeři jsme bojovali až do samotného závěru. Věřím, že příští týden doma proti Říčanům si spravíme reputaci.