VEVERSKÁ BÍTÝŠKA - DOLNÍ LOUČKY 4:3 (2:2), 21. 6. 2009

21. 6. 2009

Naše branky: Jan Mašek 0:1, Jan Mašek 0:2 (penalta), Jan Mašek 4:3

Sestava: Adam Dvořák - Pavel Rozsypal, Kamil Martinek, Ondřej Borkovec, Martin Mašek - Václav Burian, Patrik Srba, Miloš Zedník - Jan Kožina (Martin Kubín), Jan Mašek, Dominik Martinek

neděli, 21. 6. 2009 od 14,15 hod., sehráli naši dorostenci svoje poslední letošní mistrovské utkání za krásného počasí na trávníku Veverské Bítýšky. Naši kluci toužili po tom, se vítězně rozloučit se sezónou a navíc soupeři chtěli vrátit podzimní porážkunašeho hřiště v poměru 0:2.

Utkání bylo už od úvodního hvizdu pohledné a my jsme hráli dobrý kombinační fotbal, avšak bez větší šance. Do první příležitosti se vřítil Jan Mašek a byl zasažen gólmanem, bohužel jasná penalta nebyla písknuta. Další šanci měl tým domácích, když Adam Dvořák nadvakrát chytil střelu útočníka. Poté jsme se již mohli radovat, pro naší krásné kombinaci ji měl Jan Mašek a proměnil ji střelou k tyčce – 0:1. O chvíli později pronikal Jan Kožina, jenž byl sražen brankářem domácích na zem, tentokrát se penalta pískala a proměnil ji opět Jan Mašek – 0:2. Po této brance začali být více nebezpeční i domácí a měli několik střel, se kterými si však Adam Dvořák poradil. Veverská Bítýška ale ke konci poločasu proměnila své dvě střely a do kabin se šlo za stavu - 2:2.

Druhý poločas nabídl mnohem více šancí než ten první. První branku vsítili domácí a dostali se do jednobrankového vedení – 3:2. Po této brance jsme zlepšili hru, ale svoje šance jsme trestuhodně zahazovali. Do první se dostal Jan Kožina, jenž se dostal k míči po krásné kombinaci Jana Maška a Patrika Srby - první jmenovaný však branku nedal. Další příležitost měl Patrik Srba, který se uvolnil na velkém vápně domácích, ale jeho následná střela nebyla dostatečně prudká. Jan Kožina měl další pokus, když utekl po levé straně a krásnou střelou trefil pouze vzdálenější tyč. Po další hezké kombinaci střílel Miloš Zedník, jemuž míč servíroval Jan Mašek, ale ani Miloš svoji šanci neproměnil. Na konci další šance byl Patrik Srba, když se dostal na velkém vápně k odraženému balónu, ale jeho krásný volej mířil jen těsně vedle branky Bítýšky. O několik minut později udeřili domácí a dostali se do dvoubrankového vedení4:2. Mohli vzápětí ještě zvýšit, ale Adam Dvořák jejich příležitost hasil skvělým zákrokem. Naše mužstvo stačilo už jen snížit, když Jan Mašek střelou k tyči nedal brankáři šanci4:3. Veverská Bítýška tedy v posledním utkání sezóny vyhrála v poměru 4:3.

Sumasumárum: I když jsme v „rozloučení“ se sezónou prohráli, myslím, že dnes jsme alespoň zanechali za sebou na hřišti dobrý dojem. Domácí byli šťastnější, my bohužel neproměňovali velké šance, to je hold fotbal. Díky celému týmu za letošní solidní umístění a čeká nás těžká práce. Příští sezóna bude vzhledem k odchodu 5-ti velkých opor do A-týmu velmi obtížná.