Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŘÍČANY B - DOLNÍ LOUČKY 1:0 (1:0), 13. 4. 2008

13. 4. 2008

neděli, 13. 4. 2008 náš tým mužů vstoupil do jarní části sezóny 2007/08. Zajížděli jsme na horkou půdu týmu Říčany „B“ a i když jsme věděli, že to bude převelice těžké utkání, přijeli jsme si pro všechny tři body. 

Obrazek

Do utkání jsme také vstoupili s velkou aktivitou a domácí dostali v úvodních minutách pod tlak, výsledkem byla série rohových kopů, které bohužel zůstaly nevyužity. Osud utkání se lámal již v samotném úvodu. V 5. minutě domácí útočník nastřelil ruku našeho kapitána Martina Špicla a ten dostal velmi přísnou žlutou kartu. V 10. minutě po rohovém kopu Michala Stratila hlavičkoval Martin Mašek jen těsně Obrazeknad domácí branku. Ve 13. minutě vyslali pozdrav na naši branku také domácí hráči, ale střela z 25-ti metrů skončila nad naší brankou. V 15. minutě ztratil na půlící čáře míč Jaroslav Němec a pronikajícího domácího útočníka nevybíravě skosil Martin Špicl a dostal spravedlivě druhou žlutou kartu a následně červenou! Bohužel tento okamžik naprosto zlomil utkání a naši hráči se dobrých 20 minut otřepávali z tohoto šoku. Ve 20. minutě jsme to však mohli být my, kdo se dostane do vedení, ale bohužel Jaroslav Němec svoje vybídnutí nevyslyšel a míč promáchl. Ve 30. minutě bylo zle. Nejdříve si Říčanský záložník přehodil Patrika Křenka a poté vyslal první velké varování těsně mimo naše tyče. O minutu později jsme však již prohrávali. Lukáš Panovský se v našem obranném pásmu nechal ležérně obehrát, Karel Mičánek v brance zaspal, následnou střelu Obrazekjen reflexivně vyrazil za sebe a důrazný domácí útočník poklidil míč nadvakrát do naší svatyně i s Lukášem Panovským. Zákrok sice silně zaváněl útočným faulem, ale rozhodčí branku uznal – 1:0. Ve 37. minutě mohli domácí svůj náskok pojistit. Jejich útočník obehrál u rohového praporku Patrika Křenka, poté poslal před naši branku centr, který promáchl Martin Mašek, ale útočník Říčan naštěstí z malého vápna přestřelil. Ve 43. minutě jsme vyvinuli velký tlak. Lukáš Panovský z půlící čáry poslal nadýchaný míč do vápna, našel přesně hlavu Jaroslava Němce, ale domácí brankář bravurně míč vytáhl a následný centr Jiřího Hada nezužitkoval ani Marek Lipovský, jehož hlava skončila těsně nad domácí brankou. V poslední minutě první půle nevyužil krásný centr ani Martin Mašek, jehož hlavička skončila těsně mimo.

ObrazekDo druhé půle jsme posílili ofenzívu, Marka Lipovského nahradil Martin Plachký a Jaroslava Válka Jaroslav Brabec. Ve 48. minutě vyslal Martin Mašek do úniku Jiřího Hada a toho zastavil v samostatném úniku těsně před velkým vápnem nevybíravě domácí kapitán. Za svůj zákrok obdržel pouze žlutou kartu. V 51. minutě naši útočníci nastřelili ve vápně ruku domácího obránce, ale bohužel píšťalka rozhodčího zůstala němá. Akci ukončil střelou těsně vedle pravé tyče Martin Plachký. O dvě minutě později jsme se hnali do další šance, Jiří Had vybojoval míč, našel před vápnem Lukáše Panovského, ale ten vypálil pouze do náruče domácího brankáře. V 56. minutě po dalším závaru před domácí brankou zakončoval Jaroslav Němec, ale jeho střelu bohužel zastavilo břevno. V 59. Obrazekminutě měli Říčany asi jedinou výraznější šanci druhého poločasu, když jejich důrazný útočník předčil Michala Kroupu, ale jeho střelu bez problémů vykryl Karel Mičánek. O minutu později vypálil zpoza vápna Martin Mašek, ale jeho střelu reflexivně vykopl rozštěpem domácí brankář, následná střela Jiřího Hada skončila těsně mimo tyče. O tři minuty později utekl po pravé straně opět Jiří Had, narazil si míč s Martinem Plachkým, poté ho vrátil na Jaroslava Němce, který poslal do pokutového území krásný centr. Hlava Martina Maška ale bohužel minula cíl. V 70. minutě jsme rozehrávali postupně 5 rohových kopů, které obránci odehráli do zámezí, vždy chyběl jen krůček. V 80. minutě pronikal po pravé straně Martin Plachký, vyslal před branku krásný křižný přízemní pas, ale před zakončujícím Michalem Stratilem bohužel zasáhl domácí brankář. Posledních 10 minut bylo Obrazekponěkud nervózních, domácí zabetonovali svoje vápno a často dosti nevybíravě faulovali, bohužel do konce utkání se již nic závažného nestalo, takže jsme první jarní utkání prohráli 0:1.

Sumasumárum: Poměrně kvalitní utkánínaší strany totálně zlomil netakticky faulující kapitán Martin Špicl a tím také 100% ovlivnil následný průběh utkání. Bohužel se tým následných 30 minutvyloučení otřepával a dostal lacinou branku. Druhý poločas jsme až na výjímky domácí téměř nepouštěli na naši polovinu a dřeli, stříleli a měli šance. Bohužel dnes k nám přes všechno nebyla štěstěna nakloněna, takže se ze 3 bodů radují domácí. Faktem je, že minimálně remíza by v dnešním duelu byla spravedlivá. Bohužel, hraje se na branky.

 

MaŠ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fíííha, no tady se to rozjelo.

(Petr K., 18. 4. 2008 11:37)

Tedy, že by ti noví kluci byli průměrní hráči, to se mi moc nezdá. Řekl bych, že v nich přišla velká kvalita, hlavně do zálohy. Fakt, že v D.L. jsou hráči, kteří se na zápas dostaví jen "když je teplo", to už je zase jiná písnička. Ale rozhodně bych se ohradil proti tvrzení, že na úkor domácích kluků, respektive, kluků z Louček, hrají brňáci. Já jsem transparentním příkladem, že být "nedolnoloučský" na nominaci do zápasu nestačí :))))))) Ale abych se taky vyjádřil ke střelecké impotenci, která je dlouhodobějším problémem, víte, stará známá pravda říká, že góly nejsou jen záležitostí útočníků...

RE : divák2 , dotaz2 z 16.4.2008 18:57

(MartinV., 17. 4. 2008 15:13)

důvod je ve zkratce takový : v první řadě je špatná forma, i když jsem poctivě trénoval celou zimní přípravu, zrazuje mě asi nějaká dlouhodobá nevysvětlitelná viróza v nohách ( při zátěži únava noh, jak kdybych vůbec netrénoval apod. sám to nechápu ) Také hraje roli určitě moje ,,malinká" nadváha. To jsou víceměně důvody , proč jsem vypadl ze sestavy pro 1. jarní kolo. Beru to jako fakt a věřím, že se vše obrátí a forma co nejdřív přijde. Jsme všichni jeden tým a trenérovo rozhodnutí musí každý respektovat, to je bez diskuse. A diváci jsou taky od toho, aby měli svoje názory. Důležité je, že máme diváky a nedá se říct, že jich máme v této soutěži málo.

taky

(Milan, 16. 4. 2008 22:30)

Taky to nechapu proc jsem tahaji cizi hrace, kdyz jih je v Louckach dostatek a kvalitnich. A kdepak byl pan Voznica, ten ceka az se otepli, hlavne az prijede, tak ho nezapomente postavit do zakladu.

:)))

(Dekl, 16. 4. 2008 22:24)

hele Sedlis bacha na kartičky ;)

re MilZed

(divák 2, 16. 4. 2008 22:21)

a co ti nadprůměrní hráči dokákazali když bylo potřeba vyhrát v Říčanech? no? běhat 90 minut sem a tam umí sice málokdo ale vstřelit branku uměl ten co byl na lavičce a co nedostal příležitost od začátku, o to tu hlavně jde, jinak pokud sou teda tak dobří jak si myslíš proč nedokázali dát gola takovýmu hrochovi co jim chytal, vždyť měl když málo tak tři metráky a střelou k tyči by ho určitě překonali, teda můj názor aspoň...

Hmmmm

(Milan, 16. 4. 2008 22:20)

No ja na rozdil od nekoho nedelam sam ze sebou rozhovor, tak o tom IQ, bych pomlcel a na to, ze nemuzes reagovat to chapu, pravda boli.

re MaŠ

(divák 2, 16. 4. 2008 22:16)

odpověď mi nestačí ale to je jedno, pořád nechápu proč teda trenér takhle experimentuje, jinak se tomu říct nedá, když se tady furt píše jak chcete postoupit a pak sou z toho takovýhle následky, ať se to snažím chápat jak to jde prostě a jednoduše se to pochopit snad ani nedá.

OMG.....

(MilZed, 16. 4. 2008 20:42)

Jako jedna hlaska me docela zaskocila:"novy posily,ktere jsou prumerni hraci"....podle meho nazoru je Strata jeden z nejlepsich hracu muzu...a Jirka Had...pri sve premiere dal gol....Prumerni hraci???NESMYSL

re Milan

(MaŠ, 16. 4. 2008 20:28)

Tvojí připomínce se nedá nic jiného než od srdce zasmát :))) Nezlob se, ale nemohu reagovat na Tvůj níže uvedený komentář. Nemoho proto, proto prostě nedokážu normálně komunikovat s člověkem jehož IQ lavíruje někde mezi podprůměrnou inteligencí a některou z mentálních nemocí (např. imbecilita, debilita, atd.). Bohužel by tato moje reakce neměla smysl, takže není proč tímto plýtvat aktivitou. Důkazem toho, že můj výrok je pradvivý jsi vlastně Ty sám. Ty sám totiž svými komentáři dokazuješ to, jak na tom jsi, stačí jen přečíst a pak litovat. Takže Milane, já Ti upřímně a ze srdce přeji, ať se brzy vyléčíš, i když .... tyto nemoci bohužel vlastně nejsou léčitelné. Je mi Tě líbo milý brachu. Ahoj a zase někdy napiš, ju ? ;)))

re Sedlis Chudčice

(MaŠ, 16. 4. 2008 20:21)

Však i my Vás na dálku podporujeme. Ať se daří, ale já pevně věřím, že se Vám ta trojka udržet podaří, máte na to. Ještě jednou díky a ať se daří ...

re divák 2

(MaŠ, 16. 4. 2008 20:19)

Podívej, trenér je od toho, aby posoudil, jaká sestava je pro dané utkání ta nejlepší. Zda udělá chybu či nikoliv ? Vystavuje se nebezpečí, když jeho tah nevyjde, tak mu to něktdří mohou dávat za vinu, když se uspěje, tak mu buď pogratulují, nebo to prostě berou jako samozřejmost. V horším případě hledají chyby i tak, což je u nás i kdekoliv jinde normální. Martinův přístup je přímo vzorový a myslím, že svoji šanci dostane a chytí ji za pačesy, věřím tomu. Snad Ti tako odpověď bude stačit ;)

Vlasta z chudčic?

(Sedlis Chudčice, 16. 4. 2008 19:31)

Kdo to vubec je?Z fotbalsitu teda nikdo.Z nás vám všichni fandí a doufáme že se vám podaří postoupit,nám zachránit a potkáme se příští rok ve trojce.(snad ne ve čtverce)Není to tam ale taková sranda jak jsme si mysleli,všechny zápasy hrozně vyrovnany a navíc nám v několika zápasech chybělo štěstíčko a hlavně několik zraněnych hráčů.U nás ted atmosfera není moc dobrá.Na konci sezony to snad ale bude lepší.Chlapy držte se a hodně štěstí.

To je uplne normalni

(Milan, 16. 4. 2008 19:11)

Se nediv, to je v Louckach uplne normalni, ze ti hraci co poctive trenujou nehrajou v zakladu, prednost dostanou Brnaci a ty novy posili, kteri jsou uplne prumernymi hraci a akorat vytlacujou mistni hrace, hlavne ze hraje Spicl a muze si vybrat skym bude hrat, aby mel nejsilnejsi druzstvo, vzdyt to bylo videt aji na tech turnajich co hrali pres zimu.

dotaz 2

(divák 2, 16. 4. 2008 18:57)

jaký je důvod toho, že na hřišti nebyl od začátku váš nejlepší střelec a současně jeden z nejlepších hráčů, přitom absolvoval celou přípravu a má jeden z nejlepších přístupů k treninkům? navíc se v přípravě proti bránicím prosadil a vstřelil parádní branku. Není to náhodou důvod proč jste v mistráku nedokázali vstřelit branku? to tedy nevím jaké to má být pro něho povbuzení do dalších zápasů když trénuje a trenér mu ani nedá důvěru...

dorost vs muži

(Cantona, 16. 4. 2008 7:49)

Chtěl bych podpořit rozhodnutí stavět šikovné dorostence za muže. Rozhodně jim dá utkání dospělích víc než třeba 50 branek za dorost, kde budou tzv kralovat. Sám jsem začínal v mužích, když mi bylo 16,5 roku a to byla divize. Trenéři A týmu vždy sáhli raději po dorostencích než dejme tomu po hráči B týmu (tenkrát hráli OP). Čím dřív začne dorostenec hrávat s muži, tím líp, pamatuji že Libor Baláž s námi hrával už kolem 15let. Ti dorostenci, co hráli za dorost až do 18 let většinou to nikam nedotáhli.

.....

(MilZed, 15. 4. 2008 19:09)

*je

re re Milan

(MilZed, 15. 4. 2008 19:08)

Hele fotbal neni o tom jestli da jeden hrac 50 nebo treba 5 golu...fotal je kolektivni hra...jo a ktomu martovi asi o nasem fotbalu nevis vubec nic..kdyz nevis jak se to domlouvalo...proste jo to tak jak to je no

re Milan

(Pasr, 15. 4. 2008 18:52)

Mařa se mohl sovobdně rozhodnout omývá se to tady furt dokola, a Mařa je super kluk, a proto nemyslí jen na sebe, ale na celej klub víš?Mě by zajímalo, jak do toho moc vidíš, že to takhle pořád kritizuješ!!!

,,,,,,,,,,,,,

(Milan, 15. 4. 2008 18:48)

Skoda, ze Martin Masek nehraje za dorost, mohl se stat nejlepsim strelcem a atakovat hranici 50 branek a podle me tohle v Louckach jeste nebylo, jenze posrany vedeni si umanulo, ze bude hrat za muze a je po rekordu. By me zajimalo, jestli se ho nekdo zeptal, jestli chce hrat za dorost nebo za muze?

re divák 2

(MaŠ, 15. 4. 2008 18:08)

Pardon, už budu mlčet. Kluci makali jak diví. Bohužel to tam nějak nechtělo padat :(