DOLNÍ LOUČKY - BABICE U ROSIC 5:1 (3:1), 22. 4. 2007

22. 4. 2007

Dne 22. 4. 2007 ve 14,30 hod. sehrálo naše žákovské mužstvo svoje první jarní mistrovské domácí utkání s týmem Babice u Rosic.

Naši nastoupili v nových sponzorských dresech od firmy MAMUT-THERM s.r.o. a do utkání vstupovali v roli favorita. Hosté však nepřijeli jenom bránit a dokázali to hned několika slibnými příležitostmi, které bravurně kryl brankář Jindřich Borkovec. V 15. minutě jsme slavili poprvé. Po hezké kombinaci ve středu pole Obrazekrozehrál Kryštof Večeřa na Dominika Martínka a ten krásnou střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Netrvalo dlouho a stejný hráč si pohrál s obranou hostí a také s brankářem podruhé a bylo 2:0. Hosté pak také zahrozili, ale náš brankář byl na svém místě. Ve 30. minutě po centru z pravé strany perfektně hlavičkoval Daniel Chlubna a bylo to již o 3 branky. Netrvalo dlouho a hosté po hezké kombinaci a střele zpoza vápna vymetli pravou horný „pavučinu“ naší branky a zapečetili tak poločasový výsledek na 3:1.

Do druhé půle naši vstoupili aktivně a měli velké množství šancí. Hezky kombinoval i Kryštof Večeřa ve středu pole, avšak s ubíhajícím časem víc a víc hrál jenom na Obrazeksebe. Čtvrté branky se diváci dočkali v 50. minutě, kdy po krásné kombinaci zakončoval svojí 3. brankou Daniel Martínek. O 5 minut později dostal výsledek konečnou podobu, když po bravurním průchodu přes celý trávník zakončoval nekompromisně Jan Kožina. Do konce utkání se již toho moc nezměnilo, takže naši kluci vyhráli i ve svém druhém jarním utkání, tentokráte 5:1.

Sumasumárum: Naši měli celý zápas ve svojí moci, hezky kombinovali, stříleli a zakončovali. Splnili roli favorita a úspěšně tak „pokřtili“ nové dresy. Nutno však i podotknout, že za rozhodnutého stavu někteří hráči až zbytečně moc tahali míč na místo naražení si ho se spoluhráčem. Z toho by se měli do dalších bojů poučit.