DOLNÍ LOUČKY - KETKOVICE 2:2 (1:0), 20. 5. 2007

20. 5. 2007

ObrazekDne 20. 5. 2007 ve 14,30 hod. sehrálo naše žákovské mužstvo další mistrovské utkání na domácím hřišti proti vedoucímu týmu tabulky, týmu Ketkovic. Podzimní utkání skončilo vítězstvím Ketkovic v poměru 2:1, měli jsme jim tedy hodně co oplácet.

první půli byla hra vyrovnaná a střídali se šance na obou stranách. Naši měli malinko více ze hry, bohužel svoji převahu nedokázali přetavit ve vedoucí branku. V 18. minutě však již bylo veselo. Dominik Martinek dostal krásnou přihrávku, unikl a nekompromisně proměnil – 1:0. Netrvalo dlouho a mohli jsme se radovat podruhé, když po ruce v pokutovém území rozhodčí odpískal proti hostům penaltu. Tu bohužel poslal Jiří Mašek nad branku. Zbytek poločasu se odehrál především ve středu pole a tak jsme šli do kabin s jednobrankovým vedením.

ObrazekDo druhé půle jsme vstoupili impozantně a ihned ve druhé minutě se nebojácně prodral po pravé straně Jan Kožina, vybojoval ztracený míč, vypálil levou nohou, míč se však odrazil od tyče k Jaroslavu Valíkovi, který orazítkoval svojí střelou pro změnu druhou tyč a odražený míč poslal definitivně a nekompromisně „pod víko“ opět Jan Kožina – 2:0. V tuto chvíli naši Ketkovické hráče jasně přehrávali. V 50. minutě pronikli hosté do našeho vápna po pravé straně, útočník nacentroval a levý křídelník vystřelil mezi dvěma našimi obránci a snížil na 2:1. Naši pak upadli do velkého útlumu a střed pole patřil jasně hostům. V 57. minutě již bylo vyrovnáno poté, co Ketkovický útočník dostal míč do běhu, přesprintoval půl hřiště a nedal Ondřeji Borkovcovi šanci – 2:2. I nadále měli hosté více míč na Obrazeksvých kopačkách a 5 minut před koncem utkání mohlo být všechno jinak. Hostující útočník vnikl do našeho pokutového území, obešel našeho obránce a ten ho fauloval. Rozhodčí však pokutový kop neodpískal. Prakticky ihned z protiútoku utekl opět po pravé straně Jan Kožina, prodral se přes dva obránce a obešel také brankáře, který ho na hraně pokutového území poslal k zemi. Rozhodčí foukl do píšťalky, avšak faul vytáhl mimo pokutové území. Spravedlivě tak kompenzoval předchozí náš faul. Následný trestný kop však poslal Kryštof Večeřa vysoko nad. Do konce zápasu se již nic vážnějšího nestalo a tak jsme se rozešli smírně – 2:2.

Sumasumárum: Utkání se přelévalo z jedné strany na druhou a bylo se na co dívat. Škoda neproměněné penalty, která by pravděpodobně zajistila našemu týmu 3 body, ale remíza je naprosto spravedlivá. Oba týmy předvedli moc hezký fotbal hodný dvou nejlepších týmů soutěže.