DOLNÍ LOUČKY - ŘÍČANY 2:1 (1:1), 14. 9. 2008

14. 9. 2008

Naše branky: Pavel Boček 1:1, Jiří Mašek 2:1

Sestava: Adam Dvořák - Jakub Fousek, Ladislav Slezák, Jakub Halas, Zdeněk Slavíček - Vojtěch Divácký, Jiří Mašek, Jiří Patloka - Pavel Boček, Aleš Borkovec, Zdeněk Jaroš - náhradníci - Jakub Kiefer, Lukáš Jáchim, Ondřej Halas

ŽK: Jiří Patloka

neděli, 14. 9. 200810,30 hod., sehráli další mistrovské utkání naši žáci na domácím trávníku proti týmu z Říčanů. V minulé sezóně byli v obou vzájemných soubojích úspěšnější naši borci, proto náš soupeř chtěl tuto nepříznivou bilanci změnit.

Ihned od úvodu první půle to byli však naši fotbalisté, kteří měli více ze hry a udávali tempo hry. Bohužel, větší příležitost si nevytvořili. Naopak hostéjediné příležitosti v první půli udeřili. Běžela 7. minuta, když jejich brankář vykopl míč, Ladislav Slezák prohrál hlavičkový souboj na půlící čáře na branku Adama ObrazekDvořáka se řítil sám kapitán Říčanského týmu a nemýlil se – 0:1. V 10. minutě vysunul Jiří Patloka Pavla Bočka, kterého brankář hostů vychytal a dorážka Aleše Borkovce se mezi tři tyče nevměstnala. V 15. minutě byl opět Pavel Boček ideálně vysunut Jiřím Maškem, obešel si obránce a nedal šanci hostujícímu brankáři – 1:1. Ve 23. minutě prošel po levé straně hřiště Zdeněk Jaroš, poslal centr do pokutového území soupeře, Aleš Borkovec při dorážce však nebyl důrazný a tak odražený míč zakončil Vojtěch Divácký, ale s jeho pokusem si Říčanský brankář poradil. Ve 29. minutě špatně odkopl míč soupeřův brankář, toho se zmocnil Aleš Borkovec, který ještě našel lépe postaveného Jiřího Patloku, ale jeho dělová rána proletěla jen několik centimetrů nad brankou hostů. Poslední slibnou příležitost první půle nevyužil Jiří Mašek, jehož tvrdá rána do středu Obrazekbranky nebyla pro brankáře hostí problémem.

Ve druhé půli již existoval prakticky jenom jeden tým a tím bylo domácí mužstvo. Ve 42. minutě zahrával kapitán Ladislav Slezák rohový kop z pravé strany, našel Jiřího Maška, který se obtočil okolo obránce a tvrdou dobře mířenou střelou k tyči nedal Říčanskému brankáři šanci – 2:1. Ve 45. minutě využil špatně odkopnutého míče brankářem soupeře Jiří Mašek, ale jeho tvrdá rána z 25-ti metrů skončila nad brankou hostů. Ve 47. minutě rozehrával rohový kop opět Ladislav Slezák, našel opět bojujícího Jiřího Maška, jehož střelu vyrazil Říčanský brankář a kapitán týmu Slezák odražený míč poslal vysoko nad. O dvě minuty později zahrával rohový kop z druhé strany Jiří Patloka, našel koho jiného než Jiřího Maška, jehož střela opět proletěla jenom nad brankou týmu soupeře. V 50. minutě opět Obrazekrozehrával rohový kop Jiří Patloka, Jiří Mašek z voleje trefil tyč a z následné akce dokonce Pavel Boček skóroval, ale branka nebyla uznána kvůli předchozímu faulu Aleše Borkovce. V 53. minutě hosté vymysleli ojedinělý protiútok po němž se jejich křídelník obtočil šikovně okolo Ladislava Slezáka a následně byl sražen, penaltu však rozhodčí proti našemu týmu neodpískal. V 56. minutě se do trestného kopu ze 20-ti metrů opřel Jiří Mašek, ale trefil pouze levou tyč branky soupeře. V 58. minutě šel sám na brankáře Ondřej Halas, ale v rozhodující chvíli si míč ukopl. V 62. minutě se na velkém vápně uvolnil Jiří Patloka, jeho střelu zblokoval obránce Říčanů a následné doražení Zdeňka Jaroše minulo hostující branku. To bylo z výčtu utkání vše a tak si naši kluci připsali další důležité body.

ObrazekSumasumárum: Naši kluci předvedli poměrně hezký výkon a zaslouženě vyhráli. Škoda jen, že neproměnili i další šance, měli jich v průběhu utkání hodně. Věřme, že se jim bude i nadále dařit přinejmenším jako doteď.