DOLNÍ LOUČKY - ŘÍČANY 2:0 (2:0), 27. 4. 2008

27. 4. 2008

neděli, 27. 4. 200810,30 hod., sehráli naši žáci svoje úvodní vystoupeníjarní části sezóny 2007/08. Na domácím trávníku přivítali tým z Říčan a bylo jasné, že to nebude na úvod nic jednoduchého.

Úvod utkání nám ale vyšel nad míru dobře. Ve 2. minutě pronikl Lukáš Válek po pravém křídle, z úhlu vypálil a k radosti 70-ti diváků skončil míč v levém horním růžku branky Říčan – 1:0. V 5. minutě vše mohlo být ještě veselejší. Jiří Mašek perfektně vysunul do šance opět Lukáše Válka, ale jeho pokus k tyči vytěsnil Obrazekbrankář hostů na rohový kop. V 11. minutě měli šanci hosté, jejich kapitán rozehrál trestný kop téměř z půlky, Jindřich Borkovec jej jenom vyrazil, ale dorážku Říčanského útočníka již zlikvidoval bravurně. Ve 24. minutě pronikl po pravé straně opět Lukáš Válek, jeho střelu brankář vyrazil, ale míč mu vypíchl Zdeněk Jaroš, který nahrál na volného Jiřího Patloku a ten se nemýlil – 2:0. Ve 28. minutě dostal domácí stoper Ondřej Borkovec žlutou kartu za faul a z následného trestného kopu prověřil pozornost Jindřicha Borkovce kapitán hostů. Ve 30. minutě rozehrál rohový kop Lukáš Válek a na něj si naskočil kapitán Ladislav Slezák, jeho hlavička však skončila mimo tyče branky Říčan. Ve 34. minutě prošel přes půl hřiště Říčanský kapitán, který z ostrého úhlu trefil tyč naší branky.

Začátek druhé půle probíhal především ve středu polemírnou převahou našeho Obrazektýmu. Ve 43. minutě pronikl stoper Ondřej Borkovec přes 3 protihráče a nebezpečně vypálil. Brankář Říčan však jeho pokus zlikvidoval. Ve 49. minutě opět nebezpečně pronikl po pravé straně kapitán hostů, ale jeho následná střela skončila těsně vedle naší svatyně. Poté se hrálo opět bez šťávy především uprostřed hřiště a to po dlouhé čas. V 68. minutě rozehrál Lukáš Válek dlouhý aut, míč se dostal až ke sběhnuvšímu Jiřímu Maškovi, jehož střela skončila opět v náruči hostujícího brankáře. V poslední minutě uvolnil krásně Jiří Mašek Lukáš Válka, ten vystřelil, trefil břevno, ale Jiří Patloka odražený míč nedokázal usměrnil do prázdné branky.

Sumasumárum: Naši kluci vstup do sezóny zvládli, ale s předvedenou hrou Obrazeknemůže být trenér spokojený. Často to vypadalo, že někteří kluci ani nechtějí hrát a po hřišti jenom chodí. Hru týmu, který se uchází o titul bychom si všichni představovali jinak. Ale není všem dnům konec, příští týden nás čeká Nová Ves a pevně věřím, že kluci předvedou daleko lepší výkon.